cape-no-7

Aicina uz bezmaksas Taivānas filmu festivālu


4. un 5. martā Rīgā, kinoteātrī Splendid Palace noritēs Taivānas filmu festivāls, kuru būs iespējams apmeklēt bez maksas. Rīdzinieki un pilsētas viesi varēs pilnīgi bezmaksas noskatīties augsti godalgotas filmas.


Tiem, kas vēlas apmeklēt kinoseansus, jāpiereģistrējas iepriekš šajā saitē. Filmas tiks rādītas ar tulkojumu latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā. Seansu laikus meklējiet afišā, kur iespējams arī iepazīties ar festivāla filmu aprakstiem.

Foto: publicitātes

Piekraste Nr. 7 (Cape No. 7)

Seansa datums un laiks: 4. marts, 2017; 17:00-19:00

Izdošanas gads: 2008

Žanrs: romantiska komēdija, muzikāla drāma

Ilgums: 130 minūtes

Apbalvojumi:

  • Taipejas Kino balva 2008 – “Galvenā balva”, “Labākais operatora darbs”, “Labākā mūzika”, “Skatītāju balva”
  • Taipejas Zelta zirga balva 2008 – “Labākais otrā plāna aktieris”, “Labākā filmu oriģinālmūzika”, “Labākā filmu oriģināldziesma”, “Taivānas gada filmas izcilības balva”
  • Āzijas Jūras filmu festivāls 2008 – “Lielā balva”
  • Havaju Salu Starptautiskais kino festivāls 2008 – “Halekulani Zelta orhidejas balva par labāko māksliniecisko darbu”

Apraksts:

Divdesmitā gadsimta četrdesmitajos gados, Japānas ērai Taivānā virzoties uz beigām, vārdā nenosaukts skolotājs (Atari), nosūtīts uz dienvidu pilsētu Hengchun, iemīlas vietējā meitenē ar japāņu vārdu Kojima Tomoko (Liang). Pēc Japānas kapitulācijas un Taivānas nodošanas Ķīnas Republikas administratīvā kontrolē, skolotājs ir spiests atgriezties mājās. Mājupceļā viņš uzraksta septiņas mīlestības vēstules, kurās izsaka nožēlu, ka nākas pamest Kojima Tomoko, kura sākotnēji plānoja ar viņu slepus aizbēgt uz Japānu.

Pēc vairāk nekā 60 gadiem Aga (Fan), problēmās nonācis jaunas rokgrupas dziedātājs, pamet Taipeju, lai atgrieztos savā dzimtajā pilsētā Hengchun. Viņa patēvs (Ma), pilsētas domes pārstāvis, iekārto viņu darbā pastā, aizvietojot gados veco pastnieku Old Mao (C.Lin), kurš nelaimes gadījumā ir salauzis kāju. Kādā dienā Aga uziet nepiegādājamu sūtījumu, kas būtu jānogādā atpakaļ sūtītājam uz Japānu; nu jau mirušā Japānas skolotāja meita ir nolēmusi uz Taivānu nogādāt nenosūtītās mīlestības vēstules. Aga nelikumīgi patur un atver sūtījumu, lai iepazītos ar tā saturu, bet vecā Japānas stila adrese Piekraste Nr.7, Kōshun apriņķis, Takao prefektūra, vairāk nav atrodama.

Dzīves rats (The Wheel of Life)

Seansa datums un laiks: 4. marts, 2017; 19:30-21:00

Izdošanas gads: 1983

Žanrs: drāma, romantika

Ilgums: 105 minūtes

Apbalvojumi:

  • Taipejas Zelta zirga balva 1983 – “Labākā filmas montāža”, “Labākais mākslinieka darbs”
  • Āzijas un Klusā okeāna kino festivāls 1983 – “Labākais aktieris”

Apraksts:

1970. gadu trīs slavenāko Taivānas režisoru King Hu, Lee Hsing un Pai Ching-Jui kopdarbā tiek iekļautas trīs dažādas filmas daļas, kurās attēloti tie paši trīs aktieri – divi vīrieši un viena sieviete –, kas reinkarnācijas rezultātā satiekas trīs dažādos laikos. Viņu mīlas un naida trīsstūris turpinās un šķērso trīssimt gadus. Vēlīnajos Mingu dinastijas gados cīnītāji vēršas pret slepenpoliciju; Ķīnas Republikas pirmsākumos vīrietis no turīgas ģimenes iemīlas Ķīniešu Operas trupas dīvā; moderno deju dejotāja aicina šamani pamest tā zvejnieku ciematu un pārcelties uz Taipeju. Šajos mīlas stāstos iejaucas un tos iznīcina trešā puse. Filmu caurvij vienots motīvs par senu dunci, kas izraisa šo stāstu traģiskās beigas.

Pī dzīve (Life of Pi)

Seansa datums un laiks: 5. marts, 2017; 16:00-18:00

Izdošanas gads: 2012

Žanrs: piedzīvojumu drāma

Ilgums: 127 minūtes

Apbalvojumi:

  • Zelta Globusa balva – “Labākā oriģinālmūzika”
  • 85. Amerikas Kinoakadēmijas balvas – “Labākais režisors”, “Labākā oriģinālmūzika”, “Labākais operatora darbs” un “Labākie vizuālie efekti”.

Apraksts:

Nolemjot pārdot savu zooloģisko dārzu Indijā un pārcelties uz Kanādu, Santosh un Gita Patel ar saviem dēliem un dažiem atlikušajiem dzīvniekiem dodas uz kuģi. Briesmīgas vētras izraisītās traģēdijas rezultātā Patelu dēls, pusaudzis Pī (Suraj Sharma), ir vienīgais cilvēks, kurš paliek dzīvs. Tomēr Pī nav viens, arī baismīgs Bengālijas tīģeris ir atradis patvērumu uz glābšanas laivas klāja. Dienām pārvēršoties nedēļās un nedēļām pārvēršoties mēnešos, Pī un tīģerim, vēloties izdzīvot, ir jāiemācās uzticēties vienam otram.

Tīģeris un drakons (Crouch Tiger, Hidden Dragon

Seansa datums un laiks: 5. marts, 2017; 18:30-20:30

Izdošanas gads: 2000

Žanrs: asa sižeta cīņas mākslas filma, piedzīvojumu filma, drāma, romantiska filma

Ilgums: 119 minūtes

Apbalvojumi:

  • 73. Amerikas Kinoakadēmijas balvas – “Labākā filma svešvalodā”, “Labākais mākslinieka darbs”, “Labākā oriģinālmūzika”, “Labākais operatora darbs” u.c. nominācijas

Apraksts:

Li Mu Bai, lielisks karotājs, nolemj savu zobenu Zaļais Liktenis uzdāvināt dārgam draugam. Zobens tiek nozagts, un tā atgūšana ir Li Mu Bai rokās. Vienlaicīgi viņš mēģina atriebt sava skolotāja, kuru nogalinājis ļaunais Jade Fox, nāvi. Meklējumos viņam pievienojas Shu Lien, viņa nepiepildītā dzīves mīlestība. Viņi tiek iepazīstināti ar Jiao Long Yu, noslēpumainu un skaistu labi zināmas ģimenes meitu, kura ir saikne starp visiem attēlotajiem stāstiem. Neraugoties uz sižeta blakuslīnijām, tas tomēr ir mīlas stāsts.

Materiāls no https://www.riga.lv/lv/news/aicina-uz-bezmaksas-taivanas-filmu-festivalu?10418