Bücher liegen aufgeschlagen auf weißem Hintergund

Apbalvoti latviešu literatūras darbi


Šomēnes, kā jau katru gadu, tiek piešķirta Latvijas Literatūras gada balva, un par godu šim notikumam YOUNG.LV apskata trīs apbalvotas vai nominētas grāmatas, kas ir tieši piemērotas mūsu lasītājiem! Starp citu, izlaidīsim „Jelgava 94” – mēs visi zinām, ka tā ir lieliska grāmata, taču ir pienācis laiks virzīties uz priekšu!


Daina Tabūna – “Pirmā reize”

Tabuna_8-664x935

Gads: 2014

Sižets: Stāstu krājumā iekļauti septiņi stāsti, kas vēsta par bērnību un pusaudža gadiem 90-tajos gados un 21. gadsimta sākumā. Pirmā reize nebūt nenozīmē kaut ko nepiedienīgu (kaut gan arī nedaudz to), jo bērnībā un pusaudža gados pirmās reizes ir ik uz stūra.

Kam lasīt: Visiem tiem, kuriem patika Jāņa Joņeva „Jelgava 94” un cilvēkiem, kuri nespēj izlasīt nevienu romānu līdz galam, jo stāsti nav gari un vienmēr uztur intrigu.

Interesants fakts: Šī ir Dainas Tabūnas pirmā grāmata, lai gan viņas pirmais stāsts tika publicēts jau 2000. gadā, kad autore bijusi vēl pusaudze.

 

Inga Žolude – “Sarkanie bērni”

DG_sarkanie berni_vaks_cmyk

Gads: 2012

Sižets: Romānā darbojas trīs varones – Liesma, Nadja un Mārīte. Romānā savijas dažādi laiki, vietas, notikumi, likteņi, reālais un nereālais, taču visas trīs varones saista viens – vēlme izdzīvot par spīti nolemtībai.

Kam lasīt: Tiem, kurus saista grāmatas par šķietami bezcerīgiem likteņiem un stāsti par lietām, kas patiesībā notiek mums tepat blakus.

Interesants fakts: Grāmata saņēmusi otro vietu Raimonda Gerkena un Rakstnieku savienības 2011. gadā rīkotajā konkursā, taču pirmo vietu neieguva neviens romāns. Tā vietā dalītu otro vietu saņēma arī Kristīnes Ulbergas grāmata „Zaļā vārna”, kas reizē ar „Sarkanajiem bērniem” tika nominēta Literatūras gada balvai, taču beigu beigās šo balvu ieguva „Zaļā vārna”.

 

Ieva Melgalve – “Mirušie nepiedod”

300x0_cover

Gads: 2013

Sižets: Fantāzijas romāns, kurā maģijas vietā ir emocijas, kurā var atrast magus un citas neparastas lietas. Grāmatas galvenā varone Vega tiek atrasta pie sudraba raktuvēm ar mirušu magu – taču viņa nav vienīgā aizdomās turētā. Dažādu notikumu virkne atklāj dažādus satraucošus notikumus un kaislības…

Kam lasīt: Tiem, kurus saista kvalitatīvi fantāzijas romāni – šī ir viena no žanra labākajām grāmatām latviešu literatūrā.

Interesants fakts: „Mirušie nepiedod” bija vien otrā fantāzijas žanra grāmata, kas nominēta Latvijas Literatūras gada balvai un pirmā šī žanra grāmata, kas sarakstīta latviski – pirmoreiz ar fantāzijas grāmatu nominēts Toms Kreicbergs, taču viņa darbs bijis tulkojums no angļu valodas.