latvijas-nacionala-makslas-muzeja-galvenas-ekas-atklasana-6ff629b3cb1aaf7a84dc4af8291c_14289615_2048x846

Apbalvoti pērnā gada labākie Rīgas arhitekti


Pirmdien, 20.februārī, svinīgā pasākumā vairākiem arhitektiem pasniedza pašvaldības apbalvojumus par ieguldījumu Rīgas pilsētvides kvalitātes pilnveidošanā un atklāja Rīgas arhitektūras 2016.gada labāko darbu fotogrāfiju izstādi.


Atzinības tika piešķirtas arhitektūras skatē „2016. gada balva Rīgas arhitektūrā” atzīmēto būvju autoriem, kas devuši nozīmīgu pienesumu pilsētas arhitektūrā.

Foto: Riga.lv

Apbalvojums tika piešķirts arhitektei Vitai Polkovņikovai par inovatīviem tehniskiem risinājumiem un mūsdienīgu iekštelpu vidi Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskā centra jaunbūvē (Jelgavas ielā 1), arhitektam Arnim Kleinbergam par veiksmīgu vides savienojumu ar mūsdienīgiem inženiertehniskajiem risinājumiem rekonstruētajā Rīgas Motormuzejā un jaunbūvētajā  CSDD klientu apkalpošanas centrā (S.Eizenšteina ielā 6).

Foto: Riga.lv

Tāpat atzinība piešķirta arī arhitektam Vītautam Biekšam –par prasmi projektēšanas un būvniecības procesā apvienot māksliniecisko redzējumu ar praktiskām pasūtītāja vajadzībām Latvijas Nacionālā mākslas muzeja rekonstrukcijā (K.Valdemāra ielā 10a) un arhitektei Daigai Veinbergai –par dialogu ar sabiedrību, laikmetīgu pieeju Rīgas daudzdzīvokļu namu rajonu ainavu arhitektūrā un esošā biotopa saglabāšanu, veidojot jaunu parku – “Zaļo birzi” (A.Saharova ielā 35).

Foto: Riga.lv

Veinberga atzina, ka viņai patiess prieks, ka starp pamanītajiem darbiem ir parks Pļavniekos. “Priecājos, ka Rīgā pievērš uzmanību parkiem, jo svarīga ir ne tikai ēku attīstība, bet arī fiziskā – kur bērni var iet spēlēties. Tāpat ir svarīgi, ka ne viss atrodas centrā, bet tiek attīstītas teritorijas arī piepilsētā,” sacīja arhitekte.

Starp apbalvojuma saņēmējiem bija arī arhitekts Alvis Zlaugotnis – par Rīgas vēsturiskajā centrā iederīgu un laikmetīgu arhitektūru dzīvojamā nama jaunbūvē (Baznīcas ielā 18a) un arhitekts Artūrs Lapiņš – par augstu profesionalitāti un skrupulozu darbu, veicot arhitektonisko un māksliniecisko izpēti un īstenojot Rīgas pils Priekšpils (Pils laukumā 3) restaurāciju.

Foto: Riga.lv

Arhitekts Zlaugotnis portālam riga.lv pastāstīja, ka lielākais izaicinājums darba laikā bijis pielāgot ēku tā, lai tā nepazūd uz citu Rīgas centra ēku fona. “Mērķis bija radīt ēku, kas nepazūd un paliek pamanāma starp citām izteiksmīgajām Rīgas centra ēkām, kā arī, lai tā būtu pieņemama pircējiem. Lai būtu tā, ka cilvēks uz to ēku paskatītos un saprastu, ka tā nav tikai ierindas apbūve, bet ar domu veidots darbs,” uzvēra Zlaugotnis.

Vienlaikus ar atzinību pasniegšanu Rātsnamā atklāta skatē „Gada balva Rīgas arhitektūrā” atzīmēto būvju fotogrāfiju izstāde.

Foto: Riga.lv

Ekspozīciju veido lielizmēra izdrukas brīvstāvošos statīvos, kurās iekļautas laika posmā no 2006. līdz 2016.gadam gada balvu Rīgas arhitektūrā saņēmušo objektu, kā arī 2016.gadā Rīgas pilsētas arhitekta biroja atzinību saņēmušo objektu fotogrāfijas un apraksti.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv
Materiāls no riga.lv https://www.riga.lv/lv/news/apbalvoti-perna-gada-labakie-rigas-arhitekti?10433