l,kmjnhbg

Apsveiksim Kanādas karogu!


1964.gada 15.februārī pēc ilgām diskusijām, kas norisinājās Kanādas parlamentā, tika pieņemts lēmums apstiprināt Kanādas karogu – tādu, kādu mēs to pazīstam arī šodien. YOUNG.LV ir apkopojis 12 faktus par Kanādas karogu, kurus jūs varējāt nemaz nezināt.


1. Kļavas lapa kalpo par Kanādas simbolu kopš 18.gadsimta.

2. 1964.gadā Kanādas premjerministrs Lesters Pīrsons sasauca komisiju, lai apstiprinātu oficiālo Kanādas karoga dizainu.

3. Lielais strīds par Kanādas karogu (The Great Canadian Flag Debate) uzliesmoja 1963. un 1964.gadā.

4. Lesters Pīrsons piedāvāja šādu Kanādas karoga dizainu, kas tika nosaukts par “Pīrsona Karogu”.

5. Sarkanais Kanādas karogs – iepriekšējais karoga dizains, ko izmantoja federālā valdība pirms tika piedāvāts tagadējais variants.

6. Sarkanā un baltā tika nosauktas par oficiālajām Kanādas krāsām, kad karalis Džordžs V pieņēma Kanādas ģērboni 1921.gadā.

7. Doktors Džordžs Stenlijs, Karaliskās kara skolas profesors Kingstonā, Ontario provincē, ir tas, kurš izdomāja sarkan-baltā karoga dizainu.

8. Kļavas lapas figūras izmantošana karogā bija iedvesmota no Kanādas Karaliskās kara skolas karoga.

9. Pirms tika pieņemts profesora Stenlija variants, tika izskatīti ap 5000 citu karoga variāciju.

10. Vislielākais Kanādas karogs, kas jebkad ir bijis izgatavots, bija 38 metrus platumā un 76 metrus garumā. Tas izmaksāja 15 000 $.

11. Karoga malu attiecības ir 1:2.

12. Karogi, kas plivinās virs Parlamenta kalna (Parliament Hill), tiek izdalīti bezmaksas, tomēr rinda pēc to saņemšanas ir visai gara. Būs jāgaida no 40 līdz 60 gadiem!


Vai jūs zinājāt šos faktus? Vai varbūt varat nosaukt vēl kādu?

 

Autors: Aleksandra Zavišjus

Avots: http://dailyhive.com/calgary/canadian-flag-facts-2017