freestocks-org-172972

Aptauja: svētku brīvdienās strādās katrs desmitais


Ziemassvētku priekšvakarā vai Vecgada dienā strādās 10% Latvijas iedzīvotāju, bet katrs piektais atzīst, ka šajās dienās strādās kāds no viņu ģimenes locekļiem, liecina mobilo sakaru operatora BITE un tirgus pētījumu kompānijas “Norstat Latvija” veiktās aptaujas dati.


14% aptaujas dalībnieku, kuri svētkus pavadīs darbā, strādā transporta jomā, 12% drošības jomā, proti, tie ir policisti un ugunsdzēsēji, 10% – tirdzniecībā, 9% – administratīvajā darbā, bet 8% – veselības aprūpes jomā. Lielākā daļa BITES uzrunāto šo profesiju pārstāvju atzīst, ka darbu svētkos neuztver kā apgrūtinājumu, jo strādājot svētkos, ir iespējams gūt daudz prieka un pozitīvu emociju.


“Īpaši priecīgi ir brīži, kad pasaulē nāk pirmie Ziemassvētku vai Jaungada bērniņi. Tos paspilgtina gan tematiskais telpu noformējums, piemēram, svētku egle, sveces un citi rotājumi, kas rada svētku un miera sajūtu gan darbiniekiem, gan pacientiem,” norāda kāda Rīgas Dzemdību nama vecmāte.


Savukārt vairāku degvielas uzpildes staciju darbinieki atklāj, ka svētku laikā apmeklētāji smaida vairāk, ir draudzīgāki, atvērtāki, tāpēc strādāt ir daudz patīkamāk. Nereti apmeklētāji pārsteidz arī ar sirsnīgiem novēlējumiem vai simboliskām dāvanām, piemēram, konfektēm.

Teju katrs piektais jeb 19% respondentu, kuri vai kuru ģimenes locekļi Ziemassvētku priekšvakarā vai Vecgada dienā mēdz strādāt, atzīst, ka viņu ģimenēs šie svētki tiek svinēti ierastajā laikā – 24. vai 31.decembra vakarā. Turklāt, ja strādājošajiem ģimenes pārstāvjiem nav paredzēta nakts maiņa, mājinieki viņus nereti sagaida pie vakariņu galda.

Citā laikā svētkus šādos gadījumos svin 20% aptaujāto. Pie kam, katrs trešais svētkus neatkarīgi no dienas un laika svin mājās, ģimenes lokā. Savukārt darbā ar kolēģiem svētkus svin – 3% iedzīvotāju, bet 9% atzīst, ka tad, ja 24. vai 31.decembrī ir jāstrādā, viņi svētkus nesvin vispār.

“Lai gan Ziemassvētku priekšvakars un Vecgada vakars ir svētki visiem, ne visi tos var piedzīvot īstajā datumā vai kopā ar ģimeni, draugiem. Daudzi, piemēram, ārsti, policisti, ugunsdzēsēji, pārdevēji, sabiedriskā transporta vadītāji, šajās dienās strādā, rūpējoties par to, lai tie, kuri nestrādā, varētu baudīt svētkus. Arī man ir nācies svētkos strādāt, tāpēc, labi zinu, kā tas ir, kad izpaliek svētku baudīšanas prieks, jo nav iespēja tos pavadīt kopā ar tuviem un mīļiem cilvēkiem. Tādēļ BITE šogad aicina Latvijas iedzīvotājus neaizmirst par cilvēkiem, kuri svētkus pavadīs darbā un apsveikt viņus – ar smaidu, ar sirsnīgu novēlējumu vai pašceptu piparkūku. Ar šo #kopāspēks enerģiju mēs varam padarīt šos svētkus skaistākus visiem!” uzsver BITES vadītājs Kaspars Buls.

Viņš piebilst, ka šogad gan Ziemassvētku priekšvakarā, gan Vecgada dienā strādās arī vairāk nekā 120 BITES darbinieki visā Latvijā, palīdzot izvēlēties tehniskas dāvanas aizmāršīgajiem, sniedzot konsultācijas, atbildot uz jautājumiem u.tml.

BITES darbinieki, kuri 24. un 31.decembrī nestrādās, vēlas radīt patiesu svētku sajūtu ne vien saviem strādājošajiem kolēģiem, bet arī citu uzņēmumu, organizāciju darbiniekiem. Tādēļ no 9. līdz 17.decembrim ikviens ir aicināts iegriezties BITES klientu apkalpošanas centros Rīgā (t/c “Alfa”, “Domina Shopping”, “Origo”, “Riga Plaza” un “Spice”), Cēsīs, Jelgavā, Liepājā un Saldū un uzrakstīt savu novēlējumu svētkos uz īpašas apsveikuma kartītes – zvaigznes.

Tās var ņemt līdzi, lai pasniegtu svētkos kādam, kurš strādās. Tāpat novēlējumus var adresēt noteiktu iestāžu – lidostas “Rīga”, virszemes pakalpojumu sniedzēja “HAVAS Latvia”, “Pasažieru vilciena”, Rīgas Dzemdību nama, Bērnu universitātes klīniskās slimnīcas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta stacijas, Cēsu klīnikas, Jelgavas slimnīcā un Saldus slimnīcas – darbiniekiem, kuri svētkos strādās, un atstāt turpat BITES klientu apkalpošanas centros. Visi novēlējumi tiks apkopoti un nogādāti Ziemassvētkos adresātiem.

Aptauja veikta sadarbībā ar “Norstat Latvija” laikā no 23. līdz 29.novembrim, aptaujājot 1006 Latvijas iedzīvotājus.