mama drosiba titulbilde_43051_liela

Ārkārtas situācijās lieti noderēs policijas izstrādāta aplikācija


Jau no aizvadītā gada novembra beigām viedtālruņu lietotājiem pieejama jauna funkcija Valsts policijas aplikācijā „Mana drošība”, kas atvieglosoperatīvo dienestu darbu, piemēram, nomaldījušos cilvēku meklēšanā, ceļu satiksmes negadījuma vai noziedzīga nodarījuma vietas atrašanā. Aplikācija bezmaksas pieejama gan Android, gan iOS operātājsistēmu lietotājiem.


Aplikācijā „Mana drošība” tagad ieviesta funkcija nosūtīt precīzas savas atrašanās vietas koordienātes. Pirms šī jaunieveduma izsaucēja atrašanās vietas noteikšana bija atkarīga no elektronisko sakaru komersantu sniegtajiem datiem. Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics atzinis, ka ar līdz šim saņemtajiem datiem pazudusī persona vai negadījuma vieta bijusi jāmeklē vairāku kilometru rādiusā.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vp.manadrosiba&hl=lv

https://itunes.apple.com/lv/app/mana-drosiba/id1012389608?mt=8

Policija informē, ka:

  • Ieejot aplikācijas „Mana drošība” sadaļā „Ārkārtas zvani” un zvanot jebkuram glābšanas dienestam, koordinātas nosūtīsies automātiski;
  • Ieejot aplikācijas “Mana drošība” sadaļā “Ārkārtas zvani” un nospiežot pogu “Nosūtīt manas koordinātas glābšanas dienestam”. Šajā situācijā glābšanas dienests saņem nosūtītāja koordinātas. Šī poga domātā situācijām, kad persona jau iepriekš ir sazinājusies ar glābšanas dienestu, ir kustībā un tai nepieciešams vairākkārt operatīvi ziņot dispečeram par atrašanās vietu.

Lai lietotu aplikāciju, nāksies reģistrēties, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi un mobilā tālruņa numuru, lai nepieciešamības gadījumā atbildīgie dienesti spētu ar Jums sazināties. Aplikācijā iespējams arī iegūt noderīgu informāciju par rīcību ārkārtas situācijās.