filmi

Atceroties aizvadīto gadu: filmas, kuras 2017. gadā iespējams palaidām garām


Piecas filmas, kas nav bijušas popularitātes augstumos, bet ir vērtas, lai tās noskatītos – īpaši tiem, kas visus kases grāvējus jau ir redzējuši un meklē ko jaunu.

Katru piektdienas vakaru iznāk, apmēram, 10 jaunas filmas, bet mēs parasti dzirdam vien par labākajām no tām. Cik gan daudz labu filmu pazūd milzīgā piedāvājuma dēļ! Šodien esam nolēmuši atgādināt jums par piecām lieliskām, iespējams iepriekš nedzirdētām 2017. gada filmām, kas vēsta par nākotni un tagadni, par tehnoloģijām un cilvēkiem.


1. Lācis Brigsbijs (Bear Brigsby)

Režisors: Deivs Makkerijs

Scenārija autori: Kevins Kostello, Kails Mūnijs

Galvenajās lomās Kails Mūnijs, Marks Hemils, Džeina Adamsa, Gregs Kinnirs, Mets Volšs, Mikeila, Votkinsa, Raiens Simpkins, Kristofers Sulivans, Aleksa Demija, Horge Lendeborg u.c.

Galvenais varonis Džeimss Poups 25 gadus no savas dzīves ir pavadījis, neizejot tālāk par pārdesmit metriem no mājas. Lai arī pilnīgi izolēts no ārpasaules, puisis neskumst – katru dienu viņš skatās fantastisku seriālu par lācēnu Brigsliju un sazinās ar citiem faniem internetā.

Kādu dienu atklājas, ka Džeimsa mīļotie vecāki patiesībā ir psihopāti, kas izzaguši puisēnu no dzemdību nama un ceturtdaļgadsimtu slēpuši viņu no apkārtējās pasaules un pasauli no viņa. Džeimss dodas meklēt savu īsto ģimeni un vienlaicīgi cenšas pielāgoties jaunajai realitātei. Visvairāk pārsteidz fakts, ka “Lācēnu Brigsbiju” ir redzējis tikai viņš – izrādās, ka viltus tēvs ir filmējis šo seriālu tikai vienam skatītājam! Mēģinājumi atrast sevi, draugus un jaunu jēgu dzīvei cieš neveiksmes, līdz puisim pašam ienāk prātā ideja uzfilmēt pēdējo sēriju savam mīļākajam seriālam…

2. Viens profils diviem  (Un profil pour deux)

Režisors: Stefans Robelins

Aktieri: Stefānija Bissota, Stefānija Krajenkkra, Gustavs Kerverns, Maša Merila, Anna Bederke, Filips Šeins, Arturs Defe.

Pēc sievas nāves 75 gadus vecais Pjērs kļūst par tādu nīgru večuku, kurš vienmēr žēlojas un nevar atrast kopīgu valodu pat ar savu ģimeni. Lai glābtu situāciju, viņa meita lūdz jaunajam neveiksmīgajam rakstniekam Aleksam palīdzēt vecajam vīram ar datoru un pieslēgt internetu.

Apgūstot pamatus datora lietošanā, Pjērs reģistrējas iepazīšanās portālā, kur sāk sarakstīties ar jauno un skaistu Floru un pat sarunā ar viņu tikšanos. Bet, lūk, neveiksme, slēpjot savu īsto vecumu, vecas vīrs izmantoja Aleksa fotogrāfiju. Pjērs nevēlas atzīties izdarītajā… Tāpēc palūdz jaunajam puisim satikties ar “burvīgo dāmu”. Florai iepatīkas sentimentālais rakstnieks, un randiņš draud pārvērsties kaislīgā romānā. Kur tad problēma, jūs jautāsiet. Bet izrādās, ka Alekss slēpj no sava padzīvojušā skolnieka to, ka satiekas ar viņa mazmeitu…

3. Ingrīda – pašiņu karaliene (Ingrid Goes West)

Režisors: Mets Spaisers

Scenārija autori: Deivids Brensons Smits, Mets Spaisers

Galvenajās lomās: Obrija Plaza, Elizebeta Olsena, O Ši Džeksona Jr., Vaits Rasels, BIlijs Magnusens, Pots Klementjefs, Hanna Perla Atta, Džosefs Brens, Andželika Amora, Meredita Hagnere.

Nelīdzsvarotā, precīzāk sakot, diezgan trakā Ingrīda uzcītīgi seko Instagram zvaigznei Teilorai Slounai. Pakāpeniski kaislība pārvēršas par māniju, un fanātiķe dodas uz Losandželosu, lai satiktos ar savu elku. Pateicoties veiksmīgai (kā nu kuram, protams) notikumu sakritībai, meitenes iepazīstas, un viņu starpā rodas savdabīga  draudzība, precīzāk sakot, Teilora laipni pieņem Ingrīdu savā “svītā”.

Tomēr izrādās, ka, aiz meistarīgi apstrādātajām fotogrāfijām, patiesībā ir cita realitāte. Piedzīvojot nepatīkamo pārsteigumu, nav ilgi jāgaida līdz nelīdzsvarotā Ingrīda sāks rīkoties.

4. Okča (Okja)

Režisors: Pon Džun-ho Пон Джун-хо

Scenārija autori: Pon Džun-ho, Džons Ronsons

Galvenajās lomās: An So-hjon, Tilda Svintona, Džeiks Džillenhols, Pols Dano, Džankarlo Esposito, Jun Dže-mun, Stīvens Jans, Lilija Kollina, Daniels Henšells, Ddevons Bostiks.

Tuvākajā nākotnē uzņēmums “Mirando” ir uzstādījis mērķi samazināt oglekļa dioksīda emisijas un palielināt gaļas ražošanas apjomus, radot ģenētiski modificētus “sivēnus” un nosūtot tos uz dažādām fermām visā pasaulē – pārbaudei, tā teikt.

Vairāk kā desmit gadus vecā cūka Okča (pēc izmēriem kā kārtīgs nīlzirgs) dzīvoja kādā fermā Dienvidamerikas kalnos, kur ieguva pilnvērtīga mājdzīvnieka tiesības un kļuva par meitenītes Mi-džas labāko draugu. Tomēr uzņēmums ar ļauno vadītāju Lūsiju Mirando priekšgalā nolēma savākt savu īpašumu, lai paziņotu par veiksmīgām eksperimenta beigām un demonstrētu labākos sasniegumus. Tā kā viena no galvenajām šo hibrīdu priekšrocībām ir garšīga gaļa, Okčas liktenis bija nolemts – nonākt degustatoru šķīvjos. Mi-dža un viņas draugi ir pārliecināti, ka draugus ēst nevar, un ir gatavi darīt visu, lai izglābtu cūku un viņas sugu.

5. Apdāvinātā (Gifted)

Režisors: Marks Vebs

Scenārija autors: Toms Flins

Galvenajās lomās: Kriss Evans, Makena Greisa, Linseja Dunkana, Oktāvija Spensera, Dženija Sleita, Maikls Kendals Kaplans, Džons M. Džeksons, Glena Plamere, Džons Fins, Elizabete Marvele

Frenks Adlers, Floridas piepilsētas iedzīvotājs, pēkšņi kļūst par savas māsas meitas Marijas aizbildni. Meitene jau no bērnības visus ir pārsteigusi ar savām īpašajām spējām un talantu – prātā veikt ļoti sarežģītus matemātiskus aprēķinus.

Frenks negrib atņemt meitenei bērnību un izlemj mazo sūtīt uz parastu skolu. Par apdāvināto Mariju uzzina Frenka māte, kas ir pārliecināta, ka viņas dēls vēlas izbojāt meitenes nākotni. Cenšoties sasniegt savus mērķus, viņa neieklausās ne savā dēlā, ne mazmeitā, pat draudot nepaklausības gadījumā abus izšķirt.

Beigu beigās jautājums ir par to, kas bērnam ir svarīgāk – nodrošināta veiksme un sasniegumi vai vienkārši dzīves prieki un iespēja patstāvīgi meklēt savu ceļu?


Vai jūs jau paguvāt noskatīties šīs filmas? Ja nē, tad noteikti dodaties pakaļ popkornam!

 

Autors: Darja Petruseviča

Avots: https://trashbox.ru/topics/114585/filmy-kotorye-my-prosmotreli-v-2017-godu