landscape-1447866464-baby-name-lead

Atifs, Prīts, Ferra, Minka un citi- neparastākie personvārdi Latvijā


„Vārds ir personas uzticīgs līdzgaitnieks, jo atšķirībā no uzvārda, ko stājoties laulībā viens no laulātajiem mēdz mainīt, vārdu savā dzīves laikā parasti nemainām. Vārds ir mūsu identitāte un simbols,” uzskata Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).


Latvijā aizvadītajā gadā paši populārākie no mazuļiem dotajiem vārdiem bija: meitenēm- Sofija, Alise, Emīlija, Marta, Viktorija, zēniem- Roberts, Daniels, Aleksandrs, Markuss un Gustavs.

Lai arī šie vārdi ir pērn populārākie, tie krasi atšķiras no Latvijā kopumā vispopulārākajiem personvārdiem. Pašlaik visizplatītakie sieviešu personvārdi Latvijā ir Anna, Tatjana, Jeļena, bet populārākie vīriešu personvārdi valstī – Jānis, Aleksandrs, Sergejs.

Tāpat PMLP arī apkopojusi datus par retākajiem Latvijā reģistrētajiem personvārdiem- un tie tiešām pārsteidz. Daži no neparastākajiem vārdiem vīriešiem:

Vsemīls, Vlastimirs, Vitans, Vinčenco, Treijs, Sarihans, Rollo, Rīvs, Prokops, Prīts, Migeļs, Kālevs, Kasia, Jefrēms, Imiļs, Gunvirs, Geraklits, Farīds, Evanss, Emeljans, Džino, Duarts, Dorens, Dimitriāns, Briāns, Azlans, Atifs, Adalards.

Savukārt daži no oriģinālākajiem sieviešu vārdiem:

Zlatalina, Zahara, Vira, Vesna, Ugņe, Tarīna, Šanza, Seina, Radostja, Otilia, Noija, Minka, Manolia, Lilū, Lejsana, Laūra, Kīne, Jūna, Īvī, Idelia, Haniela, Gabika, Ferra, Felisti, Estēlija, Erte, Bohdana, Bailasāna, Aviana, Asele, Ariona, Anni.

Ja vēlies uzzināt, cik tavs vārds ir rets vai populārs, apmeklē PMLP mājaslapu: http://www.pmlp.gov.lv/lv/sakums/statistika/personvardu-datu-baze/?id=137&query=