fon

Atskats uz Smilšu skulptūru festivālu 2018


9. un 10. jūnijā Jelgavā, Pasta salā, notika ikgadējais Smilšu skulptūru festivāls. Tajā varēja sastapt viesus no dažādām Latvijas pilsētām, kā arī no kaimiņu valstīm. Šogad smilšu skulptūru bija manāmi mazāk nekā ledus skulptūru, tomēr tas nudien svētkus nepadarīja sliktākus. Tātad, atskatīsimies uz pagājušo festivālu.


Cilvēku tik tiešām bija maz, bet organizatori bija labi tam sagatavojušies – viena Pasta salas puse bija pilnībā aizņemta ar treileriem no dažādām kafejnīcām un restorāniem. Piemēram, bija iespējams ieturēt maltīti restorāna “Pie Kristapa” treilerī, Jelgavas restorāns “Pilsētas elpa” arī deva iespēju festivāla viesiem pamieloties ne vien telpās un terasē, bet arī pašā salā. Treileru skaits bija liels – sākot ar burgeriem un kebabiem, beidzot ar augstas klases restorānu maltītēm.

Piedāvājam jūsu uzmanībai piecas, pēc mūsu domām, labākās skulptūras, kā arī 1.-3.vietas ieguvējus.

Kā jau var noprast pēc pašām skulptūrām, šī gada tēma bija “Dzīvnieku pasaule”. Protams, māksla ir visai subjektīva un katrs mākslinieks, izdzirdot tēmas nosaukumu, pavisam dažādi var to izjust, izprast un realizēt.


Un vai jums izdevās apmeklēt festivālu? Kādas ir jūsu domas?

 

Raksta un foto autors: Aleksandra Zavišjus