records-1

Bezmaksas albumi visiem! Jeb ieraksti, kas klausītājiem atdoti par velti


Būtu ļoti jauki, ja YOUNG.LV varētu saviem lasītājiem dot veselus mūzikas albumus bez maksas… Diemžēl, tas nav iespējams. Taču mēs varam jums norādīt uz pieciem mūzikas albumiem, kas klausītājiem pieejami absolūti bez maksas, vai arī sākotnēji izdoti, no saviem klausītājiem neprasot ne graša. Zinot, cik dārgi ir pirkt mūziku pašam, YOUNG.LV piedāvā piecus albumus, kas klausītājiem nodoti par baltu velti (Lai gan teorētiski jūs varat izmantot Spotify un Youtube, pieņemsim, ka tas neskaitās…).


 

Miley Cyrus – Miley Cyrus & Her Dead Petz (2015)

Miley-Cyrus-and-her-dead-Petz-2015-Alternate

Varam iesākt šo sarakstu ar nesenāko bezmaksas albumu, kas atrodams mūsu īsajā atmiņā. Citiem vārdiem sakot – albums iznācis vien pēdējā augusta dienā, kā pārsteigums dziedātājas faniem. Jā, protams, katram ir savs viedoklis par Mailiju Sairusu, taču šis albums pārsteidzošā kārtā ir apbrīnojami… labs. Lai gan neviens neapšauba dziedātājas talantu, vēlme šokēt savus klausītājus šoreiz spēlē par labu, un, lai gan albums ir viens milzīgs haoss, tajā ir atrodami savi pārsteigumi. Sūdzēties nedrīkst – albums taču ir par velti!

U2 – Songs of Innocence (2014)

U2-Songs-Of-Innocence-album-cover-artwork

Viena no lielākajām (ne izmēra, bet gan fanu bāzes ziņā) pasaules rokgrupām pagājušogad nometa milzīgu bumbu – bezmaksas iTunes albuma formā. Pirmais ieraksts piecu gadu laikā negaidīti parādījās iTunes lietotāju bibliotēkās – vēlējās viņi to vai nē. Beigu beigās to noklausījās 81 miljons programmas lietotāju, taču pēc tam pirkt to īpaši neviens vairs nevēlējās, ko pierādīja vājie pārdošanas rādītāji, kad albums beigu beigās iznāca arī diska un vinilplates formātos. Ko lai saka – albums tāpat nebija labākais U2 veikums, taču žests – patīkams.

Radiohead – In Rainbows (2007)

6a014e87574ac9970d0154343b1fa4970c-800wi

Lai gan teorētiski albums nebija vis par velti, bet gan „maksā, cik vēlies” formāta izdevums, pazīstot cilvēka dabu, var teikt, ka tas bija bezmaksas. Pirmais ieraksts četru gadu laikā, un pirmais, kas izdots bez lielas ierakstu kompānijas starpniecības, „In Rainbows”, kā jau Radiohead albumi parasti, tika atzīts par gada labāko albumu (vai vienu no) neskaitāmos mūzikas izdevumos visā pasaulē, kā arī nominēts Grammy balvai, kategorijā „Gada labākais albums”. Pelnīti.

Gorillaz – The Fall (2010)

3a57795e44291cbe991715e33861ca5f99c3860f

„The Fall” tika izdots vien piecas dienas pēc tā izziņošanas sabiedrībai – 2010. gada Ziemassvētku dienā, un tika izplatīts grupas interneta fanu kluba biedriem kā bezmaksas lejupielāde. Lai gan kvalitāte nav gluži tāda, kā pierasts dzirdēt vecākos Gorillaz albumos, kaut vai tajā pašā gadā izdotajā „Plastic Beach”, tas ir pārsteidzoši lielisks, ņemot vērā, ka tas ir radīts tikai izmantojot iPad aplikācijas. Lai gan mūsdienās tas vairs nav nekāds pārsteigums, pirms pieciem gadiem tas bija kas jauns. Un, tā kā jaunais apvienības albums vēl tikai ir priekšā, pagaidām samierināsimies ar „The Fall”.

Prince – Planet Earth (2007)

jcZRgBGcPqqE6B2U1BkwNfP9nPmk2YpnCTrfDUVYPrince - Planet Earth

Par šī albuma iekļaušanu bezmaksas ierakstu sarakstā vēl varētu strīdēties – galu galā to par velti saņēma vien britu laikraksta „The Mail on Sunday” lasītāji, un tikai tad to varēja iegādāties visur citur pasaulē. Protams, šis solis sagādāja albumam komerciālās grūtības Lielbritānijā, taču ASV tas savu debiju piedzīvoja albumu topa trešajā vietā un beigu beigās māksliniekam pat ieguva vienu Grammy balvu. Tagad šo „bezmaksas albuma” soli var tikai atcerēties kā kārtējo Prinsa eksperimentālo gājienu. Tiem, kuri nezina – tādu ir daudz.