kinokults_big_lebowski

Brāļu Koenu “Lielais Lebovskis” uz LIELĀ ekrāna jau 20. aprīlī!


Pirmoreiz Latvijā, 20. aprīlī, notiks neoficiālie marihuānas svētki! “Kino Kults” aicina uz zāles smēķētāju iemīļotās filmas “Lielais Lebovskis” īpašo 20 gadu jubilejas seansu uz LIELĀ ekrāna.


Katru gadu, 20. aprīlī, atsaucoties uz marihuānas iesauku “420” (Amerikas Savienotajās Valstīs 20. aprīlis tiek pierakstīts kā “4/20”), zāles pīpētāji pulcējas kopā, lai nosvinētu savu hobiju un atbalstītu auga dekriminalizāciju savā valstī. Šogad arī Rīga piebiedrojas tādām pilsētām kā Vašingtona, Glāzgova, Toronto, Amsterdama, Sidneja un Londona, kur pirms gada ap 5000 marihuānas fanu sapulcējās milzīgajā Haidparkā pilsētas centrā. Par godu svētkiem, “Kino Kults”, “Cēsu Alus” un k/t “Kino Citadele” aicina noskatīties uz lielā ekrāna vienu no zīmīgākajām filmām marihuānas smēķētāju pulkā — brāļu Koenu 1998. gada kulta filmu “Lielais Lebovskis”

Slaists un zāles pazinējs Džefrijs Lebovskis pārpratuma pēc tiek noturēts par miljonāru Lielo Lebovski. Bagātnieka sieva ir parādā ievērojamu naudas summu vietējiem pornogrāfijas producentiem, kā rezultātā divi pārskaitušies gangsteri ielaužas dīkdienīgā Džefa mājā un apčurā viņa paklāju (kas interjera ziņā savāca visu istabu kopā). Dusmīgais Lebovskis dodas pie sava vārda brāļa, lai piedzītu kompensāciju par sabojāto grīdsegu, bet Lielajam Lebovskim ir cits piedāvājums…

Pirms filmas skatītājiem būs iespēja iegādāties “Lielā Lebovskija” kreklus, kas tapa sadarbībā ar zīmolu “Benji Knewman”, un noklausīties ievadu ne tikai par Lebovskiju, bet arī par marihuānas vēsturi — to sarupēs kino (un ne tikai) nozares eksperts Sergejs Musatovs. Savukārt pēc filmas “Kino Kults” aicina apspriest filmu un vienkārši svinēt dzīvi “Vertigo” bārā kinoteātra 6. stāvā! Tur pēc filmas skatītājus gaidīs pavisam īsta “The Big Lebowski” ballīte ar “White Russian” kokteiļiem (īpašs piedāvājums seansa apmeklētājiem) un tematisko mūziku no DJ Uģa Brieža.


Biļetes jau pieejamas: https://www.forumcinemas.lv/websales/show/288572/

Facebook pasākums: https://www.facebook.com/events/162259531052872/