maxresdefault

Brīvdienas galvaspilsētā: baleta festivāls, ceļojums cauri gadsimtiem un Depeche Mode ballīte


Visiem, kas vēl nav izlēmuši, ko darīt tuvākajā nedēļas nogalē, mēs savā tradicionālajā afišā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kas noritēs galvaspilsētā, un kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde „Slavenais pīlēns Tims”

22. aprīlī Latvijas Leļļu teātris pie sevis gaida pašus mazākos skatītājus. Izrāde „Slavenais pīlēns Tims” par drosmīgo un nebēdnīgo putnēnu paredzēta skatītājiem no 3 gadu vecuma. Tims nāk no visai parastas pīļu ģimenes, kas dzīvo visai ierastā mājdzīvnieku sabiedrībā ar savu ikdienu, paražām, tenkām un attiecībām. Taču Tima ziņkāre un dzīvesprieks ir spēcīgāks par mātes aizliegumiem – tā var nokļūt gan jautros, gan visai bīstamos piedzīvojumos. 11:00 izrāde būs vērojama latviešu valodā, savukārt 14:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operā

22. aprīlī LNO piedāvā ekskursiju cauri operas ēkai – būs iespējams apskatīt šo XIX gadsimta arhitektūras šedevru. Ekskursijas vadītāji izrādīs vēsturisko Operas ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un iepazīstinās ar aizkulisēm.

Ilgums: 45 minūtes. 14:00 ekskursija noritēs angļu valodā, bet 15:00 – latviešu valodā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3-8 eiro

Ģimenes diena Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

23. aprīlī Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz programmu “Rīdzene, Rīdziņa, Rīgas upe – kāda tā bija un kur tā tecēja”. Programmā iekļauta ekskursija cauri muzeja zālēm un Vecrīgas ieliņām – ceļojums cauri gadsimtiem, kad cauri galvaspilsētai tecēja Rīdzenes upe.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 0,71 – 1,42 eiro

Zinātniskais šovs bērniem “Mūžīgais sasalums”

Foto: publicitātes

23. aprīlī uz Rīgas mazā teātra skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv rādīs izklaidējošu šovu par fiziku un ķīmiju “Mūžīgais sasalums”. Profesors Vladislavs un profesors Mārtiņš parādīs visaukstākos eksperimentus ar saldējošām vielām, pazeminot temperatūru zemāk par Antarktīdas uzstādīto rekordu – mīnus 89 grādiem.

Plkst. 11:00 priekšnesums būs skatāms krievu valodā, savukārt plkst. 13:00 – latviešu.

KUR? Stabu iela 18

CIK? 7 eiro

Izrāde bērniem „7 pasakas par Ņukucīti”

23. aprīlī kinoteātrī K.Suns noritēs bērnu izrādes „7 pasakas par Ņukucīti” priekšnesums, kas radīts pēc Aivara Neibarta pasaku motīviem. Izrāde tiek zīmēta uz papīra loksnēm. Katra iepriekšējā pasaka ar kādu papīra loksni ievijas nākamajā pasakā. Priekšnesumu papildina deju numuri.

KUR? Elizabetes iela 83/85

CIK? 6 eiro, ģimenes biļete – 18 eiro

2. Ar draugiem

Grupas Opus Pro koncerts

Foto: publicitātes

22. aprīlī klubā Laternu stundā uzstāsies viena no populārākajām un godalgotākajām latviešu rokgrupām – Opus Pro. Koncertprogrammā iekļautas grupas populārākās dziesmas. Kolektīvs pagājušajā gadā atzīmējis 30 gadu jubileju.

KUR? Brīvības iela 109

CIK? 7 eiro

Depeche Mode Party ballīte

22. aprīlī klubā 9. Vilnis noritēs ballīte leģendārās britu grupas Depeche Mode cienītājiem. Pasākums norisinās par godu nesen izdotajam jaunajam albumam “Spirit”.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 3-27 eiro

Izrāde „Dienesta romāns”

22. aprīlī teātra klubā Austrumu Robeža varēs vērot uzvedumu „Dienesta romāns”, kas veidots pēc lugas „Darba biedri”. Tieši pēc šīs lugas Eldars Rjazanovs uzņēmis slavveno filmu ar Andreju Mjagkovu un Alisu Freindlihu. Latviešu valodā izrādi iestudējis režisors Kārlis Anitēns un tajā piedalās Dailes teātra aktieri un Kultūras koledžas studenti. Skatītājus gaida pavisam neparasta izrāde – šoreiz mākslinieciskā grupa piedāvā lugas lasījumu.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Dziedātājas Iyeoka koncerts

27. aprīlī Kino Splendid Palace uzstāsies amerikāņu dziedātāja, dzejniece un mūziķe Iyeoka Okoavo. Viņas mūzikā iekļauti soula, r’n’b, hiphopa un džeza elementi.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 19-39 eiro

Riharda Čerkovska stāvizrāde

27. aprīlī Latvijas Mūzikas akadēmijas Akmens zālē ar programmu “Kam negadās” uzstāsies Rihards Čerkovskis. Viņa šovs ir stāsti iz dzīves par situācijām, kuras daudzi vēlētos aizmirst uz mūžīgiem laikiem, bet aktieris piedāvā pasmieties par sevi.

KUR? Kr. Barona iela 1

CIK? 7 eiro

3.Ar otro pusīti

Koncertuzvedums “Mana skaistā lēdija”

22. aprīlī Lielajā ģildē varēs noskatīties muzikālo izrādi “Mana skaistā lēdija”, kas radīta pēc slavenā mūzikla „My fair lady” motīviem un vēsta par mēģinājumiem pārvērst vienkāršu Londonas ziedu tirgotāju Elīzu Dūlitlu par augstākās sabiedrības dāmu.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 12 eiro

Portugāļu mūzikas koncerts

24. aprīlī klubā Austrumu Robeža ar programmu O Amor Portugal uzstāsies Jolanta Gulbe – Paškeviča. Programmā izskanēs tradicionālās portugāļu dziesmas fadu žanrā, kas radies XIX gadsimtā Lisabonā. Jolanta Gulbe Paškeviča programmā iekļāvusi gan vecas kompozīcijas, gan mūsdienu mūziku. Kopā ar dziedātāju uzstāsies ģitāristi Ivars Hermanis un Āris Ozols.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 16 eiro

Pekinas dejas teātra uzstāšanās

Foto: publicitātes

24. aprīlī Baltijas baleta festivāla ietvaros uz Latvijas Nacionālās operas skatuves kāps Pekinas dejas teātris, kas izrādīs trīs viencēliena izrādes – “Farewell shadows”, “Poison” un “Nightingale and the Rose”.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Antas Eņģeles koncerts

26. aprīlī teātra klubā Austrumu Robeža ar programmu „Ar putniem” uzstāsies latviešu dziedātāja Anta Eņģele un somu mūziķis Marko Ojala. Programmā – dažādu autoru un laiku kompozīcijas par putniem, no aizmirstām 19. gadsimta dziesmām līdz mūsdienu darbiem.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 16 eiro

4. Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Laulības dzīves ainas”

22. aprīlī „Dailes” teātrī – „pasaka par laulības dzīvi” pēc tāda paša nosaukuma Ingmara Bergmana filmas scenārija. Inteliģenti, veiksmīgi un izskatās jaunāki par saviem gadiem, ir māja un mašīna – kas gan vēl nepieciešams Johana un Mariannas laimei? Lai saprastu, ka viņi viens otru vēl mīl, viņiem nākas piedzīvot pārmaiņas, strīdu, šķiršanos, jaunu laulību – un atkal satikties. Taču šoreiz jau kā mīļākajiem.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Izrāde “Uzmanību – filmējam!”

23. aprīlī teātra klubā Austrumu Robeža noritēs komēdijizrādes “Uzmanību – filmējam!” pirmizrāde. Reklāmas klipa “Nāve stadionā” projektā pārdomāts ir viss, katra epizode – tā uzskata režisors. Viņa atbildīgā palīdze ar milzīgu atbildības sajūtu ir ķērusies pie darba. Raugoties uz grupas atbildīgo pieeju filmēšanas procesam, šķiet, ka nebūtu ne mazākā iemesla šaubīties par rezultātu, bet uzmanīgi vērojot, arvien aizdomīgāka kļūst tās dalībnieku uzvedība…

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Izrāde „Ak, tētīt…”

26. aprīlī Latvijas Nacionālajā teātrī būs iespēja noskatīties izrādi „Ak, Tētīt…”, kas radīta pēc mūsdienu franču dramaturga Floriana Zellera lugas „Tēvs” motīviem – luga ieguvusi atzinību lērumu. Tēvu un bērnu attiecības nekad nav vieglas, taču lugas autors cenšas parādīt tās no veca vīra skatupunkta. Vīra, kurš saprot, ka bērniem ir sava dzīve – spilgta un aizņemta. Un viņam šajā dzīvē nav atvēlēts tik daudz laika, kā agrāk.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 20 eiro

5. Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Baleta uzvedums „Pērs Gints”

Foto: publicitātes

22. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā – balets „Pērs Gints”. Sižeta pamatā ir slavenā Henrika Ibsena drāma: dēkainis un laimes meklētājs Pērs Gints pēc daudziem piedzīvojumiem tālās pasaules malās kā vecs vīrs atgriežas mājās, kur viņu vienmēr gaidījusi uzticīgā Solveiga. Vai mīlestība kļūs par Pēra Ginta pēdējo pavērumu? Starptautiski atzītais slovēņu horeogrāfs Edvards Klugs savā neoklasiskajā baletā apvienojis pašironiju, absurdu un sirreālismu ar Edvarda Grīga valdzinošo melodiju poētiskajiem sapņiem.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Operete „Sikspārnis”

23. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā būs iespējams noskatīties Johana Štrausa opereti „Sikspārnis”. Grāfa Orlovska rīkotajā ballē turīgais Gabriels fon Eizenšteins aizraujas ar apburošu svešinieci, pat nenojaušot, ka maska slēpj paša sievu Rozalindu. Bet sievas neveiksmīgais pielūdzējs dziedonis Alfrēds tikmēr nokļūst cietumā Eizenšteina vietā… Johana Štrausa populārākā operete vēsta par greznu un reibinošu pasauli, kurā valda spožums un jautrība, flirts, intrigas un pārpratumi. Operetes jauniestudējumā tiks dziedāts vācu valodā un runāts latviski.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Balets „Bajadēra”

Foto: publicitātes

26. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums „Bajadēra” ar Ludviga Minkusa mūziku un Mariusa Petipā horeogrāfiju. Izrāde LNO pirmo reizi uzvesta 2012. gadā. Ar horeogrāfiski sarežģīto uzvedumu, kas no māksliniekiem pieprasa visaugstāko tehnisko un māksliniecisko meistarību, ir aizņemta gandrīz visa baleta trupa. Uzvedums ir romantisks stāsts par tempļa dejotāju, graciozo bajadēru Nikiju. Viņas mīlestība pret drosmīgo karotāju Soloru iet bojā izšķērdīgajā austrumu galmā, kur kaislības un intrigas dzeļ nāvējošāk par indīgām čūskām.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Janas Ozoliņas un Sinfonietta Rīga koncerts

28. aprīlī Lielajā ģildē uzstāsies latviešu vijolniece Jana Ozoliņa, kas jau vairākus gadus mācās un strādā Šveicē un orķestris Sinfonietta Rīga. Programmā: Oskars Herliņš – 8-BIT CONCERTO (pirmatskaņojums), Unsuka Čina – Graffiti kamerorķestrim, Filips Glāss – Otrais koncerts vijolei un orķestrim “Četri amerikāņu gadalaiki”.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 7-20 eiro

6.Ar tiem, kas mīl mākslu un vēsturi

Lekcija “Operas sākumi”

Foto: publicitātes

24. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā – Mikus Čežes audiovizuālo lekciju cikla “Operas sākumi” turpinājums. Lekcija piedāvā ieskatu baroka operas kulminācijā un klasicisma operas skaistajā pasaulē. Uzmanības centrā gan laikmeta slavenības, modes meteori, gan operas vēstures lielie meistari – Georgs Frīdrihs Hendelis, Kristofs Vilibalds Gluks, Volfgangs Amadejs Mocarts – un viņu radītie darbi spožu mūsdienu interpretāciju fragmentos.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7 eiro