pexels-photo-196652

Brīvdienas galvaspilsētā: Sēņu dienas, Cirque du Soleil un dzīvās gleznas


Gaidāmajā nedēļas nogalē galvaspilsēta piedāvā lielu izklaižu klāstu jebkurai gaumei – ģimenes pasākumus, sporta svētkus, teātra pirmizrādes, jaunas izstādes un daudz ko citu. Ja jūs vēl neesat sastādījuši savu brīvdienu plānu, ieskatieties mūsu afišā – tajā jūs atradīsiet daudz interesantu pasākumu, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1. Ar visu ģimeni

Veselīga dzīvesveida diena

1505392003

16. septembrī Lucavsalā noritēs Veselīga dzīvesveida diena. Pasākums paredzēts gan tiem, kuri jau piekopj aktīvu dzīvesveidu, gan tiem, kuri par to tikai interesējas un meklē sev piemērotāko veidu, kā nodarboties ar fizkultūru un sportu. Apmeklētājus sagaida plaša pasākumu programma, kurā iekļautas spēles un sacensības, kā arī mediķu un speciālistu konsultācijas.

KUR? Lucavsaa

CIK? Bezmaksas

Zinātniskais šovs “Gudrā Rīga. Paleontoloģija”

16.-17. septembrī projekts “Gudrā Rīga” piedāvā jauno šovu “Paleontoloģija”. Liels paleontoloģiskais pētījums sākās ar neievērojamu muzeja eksponātu: kaula fragmentu ar neskaidra satura etiķeti. Rūpīgi vācot pierādījumus programmas dalībnieki pamazām atklāj sižetu un uzzina arvien vairāk pārsteidzošu faktu par noslēpumaino dzīvnieku.

KUR? Lomonosova iela 1, 7. korpuss

CIK? 27 eiro

Sporta kvartāla atklāšana

1505392004

16. septembrī, plkst. 12.00 noritēs jaunā Centrālā sporta kvartāla (bijušais LU stadions) atklāšana. Tajā uzstāsies slaveni latviešu mūziķi un sportisti. Tāpat noritēs dažādas sporta stafetes bērniem un pieaugušajiem.

KUR? Kr. Barona iela 116a

CIK? Bezmaksas

Kalnciema kvartāla tirgus

16. septembrī Kalnciema kvartālā noritēs tradicionālais zemnieku un amatnieku tirgus. Savukārt bērnus sagaida izklaidējošas nodarbības par drošību, kurās būs iespējams iepazīties ar policijas darbu, savukārt policijas suns Rotto pastāstīs par drošības noteikumiem uz ceļa.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izrāde „Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”

1505392015

16. septembrī Latvijas leļļu teātrī tiks izrādīts aizraujošais zviedru autores Astrīdas Lindgrēnes stāsts, ko iecienījušas jau daudzas paaudzes. Kādā pavisam parastā ielā, pavisam parastā mājā dzīvo pavisam parasts zēns – Brālītis. Un tomēr viņš nav pavisam parasts zēns, jo viņam ir visneparastākais draugs pasaulē. Mazliet tukls, īss vīriņš pašos spēka gados, kas dzīvo namiņā uz jumta. Karlsons baida zagļus, ēd saldumus un izjoko bargo Bokas jaunkundzi. Plkst. 11:00 izrāde noritēs latviešu valodā, savukārt 15:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Sēņu dienas Dabas muzejā

No 14. līdz 18. septembrim Latvijas dabas muzejā noritēs ikgadējās Sēņu dienas. Ekspozīcija mainās katru dienu, tajā būs iespējams apskatīt visiem gan ierastās baravikas, gailenes un bērzlapes, gan Latvijā reti sastopamas sēnes. Tāpat tiks izrādītas arī indīgās sēnes. Eksperti pastāstīs, kādas sēnes drīkst lietot uzturā, bet kādas ir ļoti bīstamas, kā arī dalīsies ar savām sēņu ēdienu receptēm.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90-1,80 eiro  

Kārļa Kazāka koncerts

17. septembrī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” kafejnīcā ar solo koncertu uzstāsies latviešu komponists un izpildītājs Kārlis Kazāks. Mūziķis ir slavens kā mūzikas autors tādām izrādēm kā “Emīls un Berlīnes zēni” (Latvijas Leļļu teātris) un “Jaunā ārsta piezīmes” (Latvijas Nacionālais teātris). Ierakstījis divus šūpuļdziesmu albumus bērniem.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 8 eiro

Cirque du Soleil šovs “Varekai”

1505392007

No 20. līdz 24. septembrim Arēnā Rīga noritēs slavenā “Cirque du Soleil” viesizrādes ar šovu “Varekai”. Varekai šova un Cirque du Soleil unikalitāte slēpjas visdažādāko mākslu sintēzē. Laikmetīgā cirka žanri – no teatralizētiem ielu cirka uzvedumiem līdz augstākā līmeņa gaisa akrobātikai, krāšņajos šovos saplūst ar mūziku un dizainu, deju un dzīvo vokālu, video un grima mākslu.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 35-85 eiro

2. Ar draugiem

Grupas Rikši koncerts

16. septembrī mūzikas namā “Daile” noritēs latviešu postfolkloras grupas “Rikši” koncerts. Grupa dzied latgaliešu valodā. Koncertā izskanēs publikai pazīstamas dziesmas no izdotajiem albumiem, kā arī mazāk atpazīstamas kompozīcijas un jaunumi.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 7-12 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

1505392010

17. septembrī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos”. Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro

Muzikālais uzvedums „Salidojums”

19. septembrī teātra klubā Austrumu Robeža tiks izrādīts muzikālais uzvedums „Salidojums”. Par to, kas notiek absolventu un bijušo skolotāju tikšanās reizēs. Izrāde notiek divās valodās – latviešu un krievu.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Nite Jewel koncerts

22. septembrī klubā “One One” uzstāsies amerikāņu dziedātāja Nite Jewel. Izpildītāja pārstāv tā saukto eksperimentālās sieviešu mūzikas jauno vilni, ietekmējoties no tādiem stiliem kā elektronika, disko, industriālā mūzika, dark wave un R&B.

KUR? Šarlotes iela 18a

CIK? 6 eiro

Kinofestivāls „Baltijas pērle”

1505392005

21. septembrī Rīgā startēs festivāls „Baltijas pērle”, kas turpināsies līdz 26. septembrim. Vairāku dienu ietvaros kinoteātrī „Splendid Palace” varēs vērot labāko kino, ko pēdējo gadu laikā veidojuši labākie pasaules filmu veidotāji. Tāpat festivāls aicina uz radošām tikšanās reizēm ar režisoriem un aktieriem, starp kuriem ir Andrejs Zvjagincevs un Renāta Ļitvinova. Seansi un tikšanās noritēs Splendid Palace.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 6,50 – 50 eiro

3. Ar otro pusīti

Ievas Kerēvicas koncerts

20. septembrī Mūzikas namā “Daile” ar solo koncertu uzstāsies dziedātāja Ieva Kerēvica. Pirmajā koncerta pusē viņa izpildīs vairākas jaunas dziesmas, kuras sarakstījis džeza mūziķis un komponists Madars Kalniņš, otrajā – slavenas popa kompozīcijas un džeza standartus.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-20 eiro

4. Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Trīne”

1505392008

19. septembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs iespējams redzēt jauno Elmāra Seņkova režisēto izrādi “Trīne”, kas radīta pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Trīnes grēki” motīviem. Šī ir pēdējā pašreizējās sezonas pirmizrāde. Blaumaņa Trīne ir viena no spilgtākajiem tēliem Latvijas teātra darbos, kura jau desmitiem gadu ir aktuāla. Izslāpusi pēc mīlestības un precībām, viltīga un gudra – lugas varone vēl aizvien iedvesmo daudzus teātra režisorus un aktierus.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-20 eiro

Izrāde “Svinības”

21. septembrī Dailes teātrī gaidāma pirmizrāde – “Svinības”, kas balstīta uz tāda paša nosaukuma dāņu režisora Tomasa Vinterberga filmas motīviem. Par godu visu cienītā tēva jubilejai ierodas bērnu un radinieki. Nav ieradusies tikai viena no jubilāra meitām, kura mīklainos apstākļos ir izdarījusi pašnāvību. Svētki sākas. Vecākais dēls saka pirmo tostu. Neviens pat nenojauš, ka klātesošajiem viesiem būs jādzird šokējošā un skarbā patiesība.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

5. Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera „Madama Butterfly”

1505392016

16. septembrī Latvijas Nacionālajā operā – izrāde „Madama Butterfly” ar Džakomo Pučīni mūziku. Izrāde vēstī par japāņu geišas Čio Čio San neiespējamo mīlestību, ko viņa jūt pret amerikāņu virsnieku.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-37 eiro

Koncerts Ave Maria

19. septembrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 15 eiro

Vokālās grupas “The King’s Singers” koncerts

1505392006

20. septembrī Lielajā ģildē noritēs britu vokālās grupas “The King’s Singers”, kas šogad atzīmē savu piecdesmit gadu jubileju, koncerts. The King’s Singers repertuārā ir visi žanri, visi stili un visi laikmeti. Vietu saraksts, kur uzstājas The King’s Singers, pārsteidz ne mazāk: baznīcas un stadioni, pilis un operteātri, milzīgas koncertzāles ar daudzu tūkstošu auditoriju un greznas karaļnamu zāles ar uzstāšanos šauram augstdzimušu ļaužu lokam. Ansamblim savu mūziku ir veltījuši tādi mākslinieki kā Kšištofs Pendereckis, Lučāno Berio, Ģērģs Ligeti.50 gadu laikā ansamblī ir nomainījušies tikai 30 dalībnieki. Tik lēna paaudžu maiņa ir palīdzējusi uzturēt izpildījuma līmeņa stabilitāti.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-50 eiro

Orķestra “Sinfonietta Rīga” sezonas atklāšana

22. septembrī orķestris Sinfonietta Rīga atklās savu koncertu sezonu Lielajā ģildē. programmā – Andra Dzenīša, Johana Sebastiāna Baha, Fēliksa Mendelsona un Jozefa Haidna skaņdarbi.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 7-25 eiro

6. Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Paralēli”

No 2017. gada 6. septembra līdz 29. oktobrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāmas divas personālizstādes – Vijas Zariņas un Kaspara Zariņa projekts “Paralēli”. Abi autori var strādāt blakus, vienā darbnīcā, jo viņi mākslā atraduši katrs savu ceļu, ko nosaka raksturs un iekšējā gleznieciskā struktūra. Tādēļ arī izstādes viņi var rīkot reizē, jo abi ir tik atšķirīgi un pašpietiekami.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-3,50 eiro

Kristīnes Luīzes Avotiņas izstāde “Sapņu upe”

1505392009

No 15. septembra līdz 15. oktobrim Mākslas un tehnoloģiju kvartālā noritēs slavenās latviešu mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas izstāde “Sapņu upe”. Izstāde ir neliela, ar skaņas, gaismas un animācijas efektiem tiek “iedzīvināti” vairāk nekā 100 darbu. Daļa ekspozīcijas tika parādīta 2015. gadā un izsauca milzīgu interesi, tagad tai pievienotas gleznas, kuras māksliniece ir radījusi pēdējo divu gadu laikā.

KUR? Sporta iela 2 (ieeja no Hanzas ielas)

CIK? 4-32 eiro

Izstāde “Aleksandras Beļcovas pasteļi”

No 2017. gada 12. septembra līdz 9. decembrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma gleznotājas 125. jubilejai veltīta izstāde “Aleksandras Beļcovas pasteļi”, kas iepazīstinās ar mākslinieces ieguldījumu Latvijas pasteļu glezniecības attīstībā. Jaunā izstāde turpina jubilejas pasākumu programmu un piedāvā iepazīties ar ļoti nozīmīgu mākslinieces radošās darbības mantojumu – pasteļu glezniecību, kurai Aleksandras Beļcovas sirdī bijusi atvēlēta īpaša vieta.

KUR? Elizabetes iela 57a, dz. 26.

CIK? 0,50 – 2 eiro


Riga.lv