1487237895

Brīvdienas galvaspilsētā: zinātniskais šovs bērniem, 8 mīlošas sievietes un ekskursija operā


Ja jūs vēl neesat ieplānojuši, kā pavadīt nedēļas nogali, mūsu afiša mums palīdzēs. Tajā jūs atradīsiet lērumu dažādu pasākumu, kurus jūs varat apmeklēt kopā ar…


1. Ar visu ģimeni

Ziemas augļu izstāde

No 16. līdz 19. februārim Latvijas Dabas muzejā noritēs ziemas dabas velšu izstāde, kurā tiks izstādītas vairāk nekā 200 ābolu un bumbieru šķirnes, kas audzētas Latvijā. Izstādes laikā būs iespēja iegādāties Dārzkopības institūta dārzos izaudzētos ābolus, eksperimentālā pārstrādes cehā gatavotās sukādes, žāvētos ābolus, sulas, sīrupus un citus produktus,  kā arī konsultēties ar speciālistiem.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,7 – 2,13 eiro

Zinātniskais šovs bērniem „Kas jāzina katram skolēnam”

Foto: publicitātes

18. februārī uz Rīgas mazā teātra skatuves zinātniskais teātris Laboratorioum.lv parādīs aizraujošu šovu par fiziku un ķīmiju „Kas jāzina katram skolēnam”. 11:00 izrāde notiks krievu valodā, taču 13:00 – latviešu.

Priekšnesums ir veltīts ikvienam, kurš vēlas kļūt par teicamnieku. Gan bērni, gan vecāki priekšnesumā ieraudzīs tādus eksperimentus, kurus varēs mēģināt atkārtot mājās. Interaktīvajā priekšnesumā bērniem un vecākiem būs iespēja iesaistīties eksperimentos kopā ar Laboratorium.lv ekspertiem – enerģiskajiem profesoriem Vladislavu un Mārtiņu.

KUR? Stabu iela 18

CIK? 7 eiro

Šovs “Mūsu mīļākās Puškina pasakas”

18. februārī Kongresu namā būs iespējams redzēt šovu visai ģimenei “Mūsu mīļākās Puškina pasakas” ar smilšu animāciju, dzīvo mūziku un lasījumu. Programmā izskanēs pasakas “Par zvejnieku un zivtiņu”, “Par zelta gailīti” un “Par mirušo cara meitu un septiņiem varoņiem”. Smilšu animāciju izkrāšņos dzīvā mūzika, kas rakstīta īpaši smilšu šovam. Pasakas lasīs jaunais teātra aktieris Iļja Baranovs.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 5-12 eiro

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operā

18. februārī LNO piedāvā ekskursiju cauri operas ēkai – būs iespējams apskatīt šo XIX gadsimta arhitektūras šedevru. Ekskursijas vadītāji izrādīs vēsturisko Operas ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un iepazīstinās ar aizkulisēm.

Ilgums: 45 minūtes. 14:00 ekskursija noritēs angļu valodā, bet 15:00 – latviešu valodā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3-8 eiro

Leļļu izrāde „Kas notiek Dižmežā?”

Latvijas Leļļu teātrī 19. februārī mazos skatītājus gaida tikšanās ar pasakas „Kas notiek Dižmežā?” varoņiem. Margaritas Stārastes pasakas notikumi iedzīvināti krāšņā leļļu izrādē-mūziklā, kas veidots pēc rakstnieces oriģinālajām ilustrācijām.

Plkst. 11:00 izrāde notiks latviešu valodā, 14:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Fantāzijas balets  „Karlsons lido”

19. februārī Latvijas Nacionālajā operā noritēs baleta izrāde bērniem „Karlsons lido…”. Iestudējums ļaus mazajiem skatītājiem izdzīvot visas slavenās Brālīša un Karlsona dēkas – pastaigu pa jumtiem, zagļu ķeršanu, pūcīgās auklītes Bokas jaunkundzes izjokošanu un smalkmaizīšu čiepšanu. Un, protams, dzimšanas dienas svētkus ar astoņām tortēm un vienu svecīti.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50-30 eiro

Izrāde „Vilks”

19. februārī tējnīcā „Materia” noritēs zīmējumu teātra izrāde „Vilks”. Izrāde sākas ar baltu un tīru telpu, kas tiek piepildīta ar stāstiem, attēliem un mūziku – un pasakas atdzīvojas. Mazos skatītājus aicina ne tikai skatīties, bet arī pašiem piedalīties izrādes veidošanā, zīmējot savus varoņus. Izrāde notiks latviešu valodā.

KUR? Mūkusalas iela 17

CIK? 6 eiro, ģimenes biļete – 18 eiro

2. Ar draugiem

Grana Louis un Latvian Blues Band concerts

Foto: publicitātes

18. februārī mūzikas restorānā MOONShine noritēs dziedātājas Granas Luisas un grupas Latvian Blues Band koncerts. Grana Luisa džeza un blūza piekritējiem ir labi pazīstama. Uz kluba skatuves viņa kāps ar slaveno latviešu grupu Latvian Blues Band.

KUR? Kaļķu iela 12

CIK? 10-15 eiro

Grupas COLT concerts

18. februārī klubā Laternu stundā ar savu uzstāšanos priecēs slavenā latviešu rokgrupa COLT. Popularitāti grupa ieguvusi 2011. gadā, pēc sava albuma “Sapņi lido debesīs” izdošanas. Koncertā grupa izpildīs savus hitus “Neļauj aiziet man”, “Par Latviju”, “Lietus serenāde”, “Ugunsdzēsējs”, un citus.

KUR? Brīvības iela 109

CIK? 7 eiro

Koncerts “Tu esi atnākusi…”

Foto: publicitātes

18. februārī klubā 9. vilnis noritēs kopīga Igo, Aivara Hermaņa un Raimonda Macata uzstāšanās, kurā tiks izpildītas kopīgas kompozīcijas, kā arī pasaules klasikas darbi jaunā aranžējumā, kā arī grupas Remix hiti.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 7 eiro

Repera Basta koncerts

19. februārī Arēnā Rīga uzstāsies slavenais krievu repa mākslinieks Basta (Vasīlijs Vakuļenko). Viņš rīdziniekiem prezentēs savu jauno albumu “Basta 5”. Savu jauno darbu pats mūziķis dēvē par “drūmu un neparastu”. Albumā ir iekļautas daudzas dziesmas par mīlestību, kuras, turklāt, skan draudoši. Vasīlijs to izskaidro šādi: “It kā tiek uzskatīts, ka tad, ja tas ir par mīlestību, tad tas ir kaut kas tik salkans, bet es, kā pieaudzis cilvēks, esmu izdarījis secinājumu, ka mīlestība ir ārkārtīgi brutāla”.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 17-50 eiro

Muzikālā komēdija „Jubileja”

21. februārī teātra klubā Austrumu Robeža tiks izrādīts muzikālais uzvedums „Jubileja”. Pasākuma centrā – nopelniem bagātā medicīnas darbiniece Milda Bārtule, vecmāmiņa, ģimenes galva un, tā nu ir sanācis, vienīgā maizes pelnītāja. Ivara Šterna luga, kas pirmo reizi uzvesta 2013. gadā, uz kluba skatuves tiek uzvesta ar nemainīgiem panākumiem – to izbauda skatītāji, kas šajā ironiskajā, bet labsirdīgajā komēdijā redz paši sevi un savus mīļos.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 16 eiro

Monoizrāde “Lidojums”

Foto: publicitātes

23. februārī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” aktieris Andris Bulis publikai prezentēs savu monoizrādi “Lidojums”. Izrādē galvenais un vienīgais varonis liek katram skatītājam justies kā lidmašīnas pasažierim – un kopā ar aktieri viņi izdzīvo viņa dzīvi: bērnības atmiņas par pirmajām rotaļlietām, vecmāmiņu, pirmo mīlestību un ģimenes dzīvi.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 10 eiro

3.Ar otro pusīti

Ievas Sutugovas koncerts – albuma prezentācija

21. februārī Mūzikas namā “Daile” uzstāsies latviešu dziedātāja Ieva Sutugova, kas prezentēs savu debijas albumu “Stāsti”. Albums ir emocijām piesātināta stāstu izlase, kas aizved klausītāju simboliskā sajūtu ceļojumā.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 9 eiro  

Grupas Gregorian koncerts

Foto: publicitātes

23. februārī Arēnā Rīga ar jaunu šovu “Masters of Chant: The Final Chapter (Part II)” uzstāsies slavenā vācu grupa Gregorian. Grupa sev līdzi ved visu koncerta tehnisko aprīkojumu, dekorācijas, lāzeršovu, pirotehniku, un citus efektus.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 22,60-50,60 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „8 mīlošas sievietes”

19. februārī Dailes teātrī būs vērojama izrāde „8 mīlošas sievietes”, kas radīta, balstoties uz Robēra Tomā tāda paša nosaukuma lugu. Kādā mājā, kas nošķirta no apkārtējās pasaules, ir sapulcējušās 8 sievietes. Tik daudz atšķirīgu sieviešu vienā vietā – tas pats par sevi jau rosina uz nepatikšanām. Viņas ir skaistas, kaislīgas, gudras un bīstamas. Katrai ir savs noslēpums, katrai savs skelets skapī. Un, kad ģimenes tēvs un apgādnieks tiek atrasts miris savā gultā ar nazi mugurā, šie skeleti sāk birt laukā no skapjiem.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Izrāde „Ak, tētīt…”

Foto: publicitātes

19. februārī Latvijas Nacionālajā teātrī būs iespēja noskatīties izrādi „Ak, Tētīt…”, kas radīta pēc mūsdienu franču dramaturga Floriana Zellera lugas „Tēvs” motīviem – luga ieguvusi atzinību lērumu. Tēvu un bērnu attiecības nekad nav vieglas, taču lugas autors cenšas parādīt tās no veca vīra skatupunkta. Vīra, kurš saprot, ka bērniem ir sava dzīve – spilgta un aizņemta. Un viņam šajā dzīvē nav atvēlēts tik daudz laika, kā agrāk.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 20 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Sinfonietta Rīga un Aleksandra Duazī koncerts

18. februārī Lielajā ģildē festivāla Saxophonia ietvaros noritēs orķestra Sinfonietta Rīga un slavenā saksofonista Aleksandra Duazī (Francija) koncerts. Programmā: Juste Janulīte “The Colour of Water”, Franks Martēns “Balāde alta saksofonam un orķestrim”, Ģederts Ramans “Koncerts saksofonam un stīgu orķestrim”, Rihards Zaļupe “Arctic. Reverse”, koncerts apskaņotam saksofonu kvartetam, simfoniskajam orķestrim un elektronikai.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 7-25 eiro

Koncerts Back to dsch

Foto: publicitātes

23. februārī Lielajā ģildē uzstāsies mūziķi Indulis Cintiņš (vijole), Dace Zālīte (čells), Mārtiņš Zilberts (klavieres). Programmā: Dena Viskonti, Imanta Mežaraupa un Dmitrija Šostakoviča darbi.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10 – 15 eiro

Latvijas Radio kora un Rīgas saksofona kvarteta koncerts

24. februārī Sv. Jāņa baznīcā festivāla Saxophonia ietvaros uzstāsies Latvijas Radio koris un Rīgas saksofonu kvartets. Programmā: Johana Sebastiana Baha, Ģērga Ligeti, Armanda Aleksandravičus un Ērika Ešenvalda skaņdarbi.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kas mīl mākslu un vēsturi

Jāņa Murovska izstāde “Skata punkts”

Foto: publicitātes

No 15. februāra galerijā “Daugava” atvērta mākslinieka Jāņa Morovska izstāde. Krāsa ir Jāņa Murovska materiāls, krāsa viņam ir kā mūziķim skaņa, kā instruments, kurš profesionāļa rokās mums var sniegt iespēju doties vēl nebijušu pārdzīvojumu, izjūtu, noskaņu pasaulēs.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas

 Materiāls no riga.lv https://www.riga.lv/lv/news/brivdienas-galvaspilseta-zinatniskais-sovs-berniem-8-milosas-sievietes-un-ekskursija-opera?10422