pexels-photo-690598

Brīvdienas pilsētā: kalitriksa maltīte, „Gumball 3000” un vasaras simfonija cīruļa sirdī


Ja esat nolēmuši pavadīt brīvdienas pilsētā, ieskatieties mūsu afišā – tur jūs atradīsiet visu interesanto, kas notiek galvaspilsētā un kur jūs varat doties


1. Ar visu ģimeni

Dzīvnieku barošana Rīgas zoodārzā

Katru dienu no plkst. 11.45 līdz 14.00 var vērot dzīvnieku barošanu galvaspilsētas zoodārzā – no miniatūrajiem kalitriksiem un lemūriem līdz pat žirafēm un behemotiem.

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 4–6 eiro

Tirgus Kalnciema kvartālā

1498646302

1. jūlijā Kalnciema kvartāla pagalmā norisināsies iknedēļas zemnieku un amatnieku tirgus. Bērni tiek aicināti piedalīties kustību meistarklasē, kuru vadīs somatikas un kustību improvizācijas pasniedzēja Madara Garklāva.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Ekskursija operā

6. jūlijā Latvijas Nacionālā opera un balets piedāvā iespēju aplūkot unikālo 19. gadsimta arhitektūras pieminekli – LNO ēku. Ekskursiju vadītāji parādīs vēsturisko ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un ļaus ielūkoties teātra aizkulisēs.

Ilgums: 45 minūtes. Ekskursija notiks krievu valodā (plkst. 16.00) un angļu valodā (plkst. 17.00).

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3–8 eiro

2. Ar draugiem

„Gumball 3000” rallijs

1498646294

1. jūlijā Rīgā ieradīsies slavenā rallija „Gumball 3000” dalībnieki. Tas nozīmē, ka rīdzinieki varēs redzēt visretākās un dārgākās automašīnas. Šogad rallijs sākas tieši Rīgā, bet tā finišs būs Mikonas salā. Automašīnu parādi varēs apskatīt dienas vidū, bet vakarā būs dīdžeju uzstāšanās.

KUR? Brīvības bulvāris

CIK? Bezmaksas

Festivāls „Rīgas Ritmi 2017”

1. jūlijā galvaspilsētā jau septiņpadsmito reizi izskanēs festivāla „Rīgas Ritmi” noslēguma koncerti, kas katru gadu piedāvā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem unikālu koncertprogrammu. Šogad galvenie festivāla koncerti notiek pašā pilsētas sirdī – Rīgas Doma baznīcas dārzā.

KUR? Dažādās vietās galvaspilsētā

CIK? 10–40 eiro

Īsmetrāžu filmu festivāls „Future Shorts”

1498646310

1. jūlijā radošajā kvartālā „Spīķeri” īsmetrāžu filmu festivāls „Future Shorts” piedāvās šīs sezonas labāko filmu vasaras programmu. Kinofestivāla laikā skatītājiem būs iespēja vienu seansa laikā noskatīties deviņas labākās dažādu valstu īsfilmas. Programma tiek demonstrēta oriģinālvalodā ar latviešu un krievu valodas subtitriem.

KUR? Maskavas iela 4

CIK? 7 eiro

Dziedātājas Alises Jostes koncerts

6. jūlijā kultūras namā „Ziemelblāzma”  vasaras koncertu cikla ietvaros ar solokoncertu uzstāsies populārā latviešu dziedātāja Alise Joste.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

3. Ar otro pusīti

Džezs Vecrīgā

6. jūlijā Mazās ģildes dārziņā notiks vasaras sezonas džeza koncerts brīvā dabā. Koncertos, kas notiek katru nedēļu ceturtdienu pēcpusdienās, piedalās gan jauni, gan jau pazīstami Latvijas mūziķi. Repertuārā – džeza klasika un mūsdienu džezs.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? Bezmaksas

4. Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Puspieaugušie”

1498646308

6. jūlijā „Spīķeru” kvartālā notiks “Jelgavas Jaunā teātra”  izrāde „Puspieaugušie”. Tas ir stāsts par 19 vidusskolēniem, kuru dzīves vienā mirklī sariežas kājām gaisā, kad viņi ekskursijas laikā tiek atstāti Polijas vidienē.

KUR? Maskavas iela 6

CIK? Bezmaksas  

5. Ar nemirstīgās klasikas cienītājiem

Ērģeļmūzikas festivāla atklāšanas koncerts

2. jūlijā Doma baznīcā notiks starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla „Rīgas Doms” atklāšanas koncerts, kurā piedalīsies Kristīne Adamaite, Digna Markule, Lilita Ozola (ērģeles), kā arī Artis Sīmanis (saksofons).

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10–20 eiro

Koncerts „Ave Maria”

1498646309

4. jūlijā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu „Ave Maria” uzstāsies soprāns Olga Pjatigorska. Dziedātājai ir brīnišķīgs, piesātināts balss tembrs. Viņa dziedājusi Vatikānā Tēva Pio iecelšanas svēto kārtā ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājusies  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  senākajā baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžīras Nacionālajā  teātrī u. с.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 15 eiro

Senās mūzikas festivāls

6. jūlijā Rīgā sāksies Senās mūzikas festivāls, kas piedāvās rīdziniekiem un pilsētas viesiem plašu koncertu programmu, kurā piedalīsies mākslinieki no dažādām valstīm. Programmā – baroka mūzikas spožo talantu Vivaldi, Pērsela, Tēlemaņa, Hendeļa un citu komponistu darbi.

KUR? Dažādās vietās galvaspilsētā

CIK? 10–15 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts „Concerto Piccolo”

No 1. līdz 7. jūlijam (izņemot 2. jūliju) tieši pusdienlaikā Doma baznīcā varēs noklausīties nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla „Concerto Piccolo”. Rīgas Doma ērģeles tiek uzskatītas par vienu no romantikas perioda ērģeļbūves mākslas augstākajiem sasniegumiem – izcils mūzikas vēstures piemineklis. Tās saistītas ar pēdējo 120 gadu izcilākajiem Latvijas ērģelniekiem un komponistiem, un tās vairāk nekā jebkurš cits instruments ietekmējušas Latvijas ērģeļu mūzikas attīstību. Ērģelnieki, kuri spēlē uz šī instrumenta, ne tikai apzinās lielo godu muzicēt uz šī unikāla instrumenta, bet ir iedziļinājušies un pārzina instrumenta īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu un stilistisko vienreizīgumu nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no plkst. 10.00 līdz 17.00, kā arī stundu pirms koncerta)

6. Ar tiem, kas mīl mākslu un vēsturi

Maijas Tabakas gleznu izstāde „Retrospekcija”

1498646307

Līdz 15. jūlijam galerijā „Daugava” skatāma Maijas Tabakas darbu izstāde. Maija Tabaka ir viena no slavenākajām latviešu gleznotājām, un šī izstāde ir retrospektīvs skatījums uz mākslinieces radošo biogrāfiju un tikšanās ar viņas radīto mākslas pasauli – ar noslēpumainajiem tēliem un eksotisko vidi, kurā mīt krāšņi putni, ziedi, gaisma.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas

Izstāde „Vasaras simfonija cīruļa sirdī”

No 22. jūnija līdz 2. septembrim mākslas galerijā „Putti” notiks laikmetīgo rotu izstāde „Vasaras simfonija cīruļa sirdī”. Ekspozīcijā būs skatāmi latviešu un ārzemju laikmetīgo rotu mākslinieku darbi.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Bezmaksas


Riga.lv