© Brantley Gutierrez

Brīvdienas Rīgā: lai dzīvo pirts, Līgo svētki un lieliskie Foo Fighters


Galvaspilsēta, tāpat kā visa Latvija, gatavojas dzīvespriecīgāko valsts svētku – Jāņu – svinēšanai. Tieši tāpēc mūsu tradicionālajā afišā jūs atradīsiet lērumu dažādu pasākumu, kas veltīti Jāņu naktij. Citiem vārdiem sakot, ar ko nodarboties atradīs gan klasikas, gan teātra cienītāji, un tie, kuri dievina popu un roku. Mūsu afišā jūs atradīsiet dažādus interesantus izklaidējošus un informatīvus pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1. Ar visu ģimeni

Pirts svētki

1497597653

17. jūnijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā noritēs ikgadējie Pirts svētki. Svētkos būs iespējams ne tikai nopērties pirtī, bet arī noklausīties lekcijas par to, kā to darīt pareizi un pozitīvi ietekmēt veselību. Savu produkciju tirdziņā apmeklētājiem piedāvās vietējie amatnieki un bitenieki, savukārt bērnus sagaida tematiskās izklaides un darbnīcas. Un, protams, mūzika.

KUR? Brīvības gatve 440

CIK? 9 eiro

Peoniju izstāde

Līdz 18. jūnijam Latvijas dabas muzejā būs iespējams apskatīt peoniju izstādi, kura tiek rīkota sadarbībā ar Rīgas dārzkopības un biškopības biedrību.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,80 – 1,50 eiro


Vakars par godu Līgo svētkiem

1497597656

20. jūnijā Spīķeru kvartālā noritēs pasākums, kas veltīts gaidāmajiem Līgo svētkiem. Apmeklētājus sagaida koncerts ar kolektīvu Skandinieki un Jauno Jāņu orķestris dalību.

KUR? Maskavas iela 6

CIK? Bezmaksas

Pasākumi par godu Jāņu naktij

Veselu nedēļu pirms Līgo svētkiem visā galvaspilsētā noritēs lērums dažādu pasākumu, kas veltīti Latvijas tautas iecienītākajiem svētkiem. Gaidāmi gadatirgi, koncerti, radošās darbnīcas. Sīkāka programma – šeit.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Suitu gadatirgus Kalnciema kvartālā

1497597640

22. jūnijā Kalnciema kvartālā noritēs ikgadējais Suitu gadatirgus ar cienastiem, kas atvesti no Alsungas novada, kā arī ar amatnieku izstrādājumiem. Noritēs arī koncerts ar grupu Suitu sievas, Daba San un dziedātājas Laimas Jansones un dīdžeja DJ Monsta dalību.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas


2. Ar draugiem

Ģitārista Neff Irizarry koncerts

17. jūnijā klubā Pashkevich Jazz Club ar programmu Stories of Latin America uzstāsies puertorikāņu izcelsmes ģitārists Neff Irizarry. Kopā ar viņu uz skatuves kāps latviešu mūziķi Kārlis Vanags, Toms Poišs un Kaspars Kurdeko.

KUR? Palasta iela 10

CIK? 20 eiro

Kristina Si koncerts

17. jūnijā Studio69 uzstāsies krievu repa mūzikas zvaigznes un pusaudžu elks Kristina Si. Rīgā viņa uzstāsies ar jauno programmu, kuras ietvaros viņa prezentēs savu jauno albumu.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 20-25 eiro   

Grupas Foo Fighters koncerts

21. jūnijā Lucavsalā pirmo reizi Latvijā uzstāsies slavenā amerikāņu rokgrupa Foo Fighters. Īpašie koncerta viesi būs Biffy Clyro un The Kills. Foo Fighters ir saņēmuši 11 Grammy balvas un ir pārdevuši aptuveni 30 miljonus savu albumu kopijas. Pašlaik pēdējais grupas albums Sonic Highways ir izdots 2014. gadā.

KUR? Lucavsala

CIK? 69-199 eiro

Līgo Weekend ballīte

Visus, kuri ir nolēmuši atzīmēt Latvijas visjautrākos vasaras svētkus pilsētā, 23. un 24. gaida klubā Studio69, kur noritēs Līgo Weekend ballīte Jāņu nakts noskaņās un ar īpašu Edgar Storm uzstāšanos.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 10 eiro

Snūkera turnīrs Riga Masters 2017

No 23. līdz 25. jūnijam Arēnā Rīga noritēs starptautiskais reitinga turnīrs snūkerā “Kaspersky Riga Masters 2017”. Šī sporta veida cienītājiem būs retā iespēja vērot labāko spēlētāju meistarību dzīvē.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 15- 100 eiro

Rumāņu mūzikas koncerts

1497597654

20. jūnijā Mazajā ģildē noritēs rumāņu mūzikas koncerts A Pan Flute Story, ar kuru tiks atzīmēta Rumānijas un Latvijas diplomātisko attiecību 95. gadadiena. Programmā – tautas mūzika klasiskās, džeza un popa interpretācijās.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? Bezmaksas


3. Ar otro pusīti

Vēlās brokastis uz kuģa

18. jūnijā plkst. 12.00 kuģis – restorāns Rīgas Pērle aicina visus uz vēlajām brokastīm ar pastaigu pa kuģi. Programmā – ne tikai ēdieni un dzērieni, bet arī mūzika un īpašas izklaides bērniem ar animatoriem.

KUR? Piestātne pie Vanšu tilta 11. novembra krastmalā

CIK? 25 eiro

Rīgas Operas festivāla 2017 Galā koncerts

1497597658

18. jūnijā Latvijas Nacionālajā operā noritēs Rīgas operas festivāla galā koncerts Viva Romantica ar izcilu solistu dalību. Koncertā uzstāsies tādi dziedātāji kā Marina Rebeka, Inga Kalna, Oļesja Petrova, Egils Siliņš, Andreass Bauers, Benžamēns Bernhaims, un citi. Koncerts Viva Romantica veltīts romantiskajai operai, kura tiks atklāta caur sezonas jauniestudējumu daudzveidīgo klāstu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 20-150 eiro


4. Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Skroderdienas Silmačos”

17. jūnijā Latvijas Nacionālajā teātrī – latviešu teātra mākslas klasika, izrāde “Skroderdienas Silmačos”. Bez šīs jautrās izrādes, kas vienmēr tiek izpārdota, ir neiespējami iztēloties Līgo svētkus.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-20 eiro


5. Ar nemirstošās klasikas cienītājiem

Opera „Fausts”

1497597659

17. jūnijā Latvijas Nacionālajā operā – jaunais operuzvedums „Fausts” ar Šarla Guno mūziku, izrādes sižets balstīts uz slaveno Johana Volfganga Gētes traģēdiju. Doktoru Faustu māc izmisums par velti nodzīvotiem gadiem. Noslēpumainais Mefistofelis sola piepildīt visas sirmā zinātnieka vēlēšanās, ja pretim saņemtu Fausta dvēseli… Režisors Aiks Karapetjans jauniestudējumu veidojis vēlīnās gotikas estētikā, izmantojot arī vācu ekspresionisma stila mēmā kino paņēmienus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 11-85 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

17. jūnijā tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

Rīgas festivāls

No 7. līdz 21. jūnijam galvaspilsētā noritēs Rīgas festivāls, kura ietvaros galvaspilsētā noritēs veiksmīgu mūziķu un kolektīvu koncerti.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 7-40 eiro


6. Ar tiem, kas mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Ceriņi”

1497597657

Līdz 10. septembrim Rīgas jūgendstila centra muzejā būs apskatāma izstāde “Ceriņi”. Ekspozīcijā iekļauti darbi, kuros tiek atainoti ceriņi – gleznas, skulptūras, dekora elementi, kā arī pastkartes un fotogrāfijas. Izstāde veidota sadarbībā ar Rīgas porcelāna muzeju, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Mencendorfa namu, citiem Latvijas muzejiem un privāto kolekciju īpašniekiem.

KUR? Alberta iela 12

CIK? Līdz 30. jūnijam izstādi iespējams apskatīt par īpašu cenu – 2 eiro.


Riga.lv