candy-crush-saga

Candy Crush radītājs: “Pat es iestrēgu 65. līmenī”


Ja jums vēl nav izveidojusies atkarība no spēles Candy Crush, tad jūs pavisam noteikti esat redzējuši cilvēkus, kuri savos viedtālruņos dauza saldās konfektītes. Spēle, kas, pēc dažādu izdevumu aplēsēm ienes 633 000 dolārus dienā. Tāpat par godu šai spēlei ir radīti īpaši apģērbu veikali. YOUNG.LV publicē interviju ar uzņēmuma King (kas arī ir veidojis Candy Crush) radītāju – Tomiju Palmu, kas sākotnēji publicēta portālā Buzzfeed.com. Šajā intervijā viņš ir atklājis dažus spēles noslēpumus un pastāstīja, kā šī spēle ir guvusi šādus panākumus.


Candy Crush ir pilnīgs fenomens, pēc statistikas datiem šo spēli spēlē katrs 23. Facebook lietotājs. Tu saproti, ka šī spēle ir kļuvusi par “meinstrīmu”, kad to sāk spēlēt tava mamma. Tagad šī spēle ir gandrīz katrā telefonā, bet agrāk tā bija vienkārša interneta aplikācija.

Mēs izdevām Candy Crush 2011. gadā kā spēli ar vienu līmeni portālā King.com. Jums to vajadzēja spēlēt 2 minūtes un iegūt pēc iespējas lielāku punktu skaitu. Mēs pārveidojām spēli pēc Tetra principa, kurā bija nepieciešams salikt konfektes noteiktā kārtībā. Ar laiku mūsu spēle ieguva lielu popularitāti.Attēlu rezultāti vaicājumam “candy crush tommy palm”

Pašlaik mums ir 12 miljoni spēlētāju, kas mūsu spēli spēlē portālā King.com. Pēc statistikas pamatā tās ir sievietes vecumā no 25 līdz 55 gadiem. Pēc tam, kad spēle guva panākumus sākotnējā portālā, mēs to pārnesām uz Facebook un devām tai jaunu nosaukumu – “Candy Crush Saga”, kas iznāca 2012. gada aprīlī. 2012. gada 15. novembrī iznāca mobilā versija, un arī tā ir guvusi milzu panākumus, jo tā bija viena no pirmajām “cross platform” spēlēm, Piemēram, jūs varējāt sēdēt un spēlēt to mājās, pie datora, bet jau pēc dažām minūtēm autobusā, pa ceļam uz darbu. Man šķiet, ka tam ir bijusi liela ietekme uz spēles lietotāju skaitu.

Tā bija brīnišķīga ideja, kas ienāca prātā manai komandai. Visiem patīk konfektes, jau no agra vecuma.

Es nesen lasīju, ka 70% no cilvēkiem, kas ir sasnieguši pēdējo līmeni, par spēli nav samaksājuši nevienu pašu dolāru. Mēs uzskatām, ka esam atraduši nesliktu balansu, lai vienlaicīgi varētu būt dāsni un nopelnīt naudu.

Vai ir kāds līmenis, kurā iestrēgst gandrīz visi spēlētāji? Jā, daļēji tie ir 33. un 65. līmenis. Viens no maniem kolēģiem man iemācīja, ka nepieciešams izstrādāt konkrētu stratēģiju. Pateicoties tai, jūs varat iegūt krāsu bumbu, kas palīdzēs jums neiestrēgt 65. līmenī.Attēlu rezultāti vaicājumam “candy crush tommy palm”

Ir ļoti labi zināms krāpšanās veids, kad lietotāji nomaina sava viedtālruņa datumu un laiku lai iegūtu vairāk Candy Crush punktu. Mēs uzskatām, ka jums nevajadzētu mūs mēģināt apmānīt, citādi var rasties neparedzētas sekas.

Spēlē ir ļoti atmiņā paliekoša mūzika. Veidojot spēli ta sir ļoti svarīgi – sabalansēt skaņu ar attēlu. Visam jāstrādā kā vienam veselam organismam. Ja mūzika būs pārāk skaļa un uzkrītoša, tā jums ļoti ātri apniks.

Atcerieties šo balsi, kas ieskaņojusi tādas frāzes kā “Candy Crush!” un “Tasty!”? Sākotnēji mēs izmantojām citu balsi ar franču akcentu, bet tā mūsu spēlētājiem nepatika. Un tad mēs izveidojām interneta noklausīšanos, un jūsu priekšā tagad ir šīs noklausīšanās uzvarētājs.

Ir iznākusi jaunā spēle – Papa Pear Saga – tā ir mūsu ceturtā “cross platform” spēle. Arī šo spēle izstrādāja mūsu uzņēmums, bet Barselonā. Tuvākajā laikā spēle būs pieejama ar mobilajās ierīcēs.

Vai es varēju iziet Candy Crush? Nē, es pašlaik esmu tikai 152. līmenī, kaut gan es spēlēju jau pusotru gadu.