dsc_5864-copy

Cik pelna latviešu aktieri?


Kas gan ir pieprasīti aktieri? Nevienam nav noslēpums, ka aktieru liktenis ir režisoru rokās. Pēdējā laikā režisori pret štata aktieriem ir kļuvuši vēl prasīgāki, ziņo Latvijas Avīze.


Pēc Dailes teātra direktora Andra Vītola vārdiem, kādam bulgāru režisoram, kas jau vairākas reizes iestudējis savus darbus Dailes teātrī, ir neparasta pieeja.

Pirms skatuves mēģinājumiem tā dēvētajā “galda procesā” viņš liek aktieriem, lugas tekstu lasot, mainīties lomām, un tikai tad izšķiras, kuram kura loma galu galā tiks.

Aktieru alga ir atkarīga no viņa noslogotības

Aktieru mēnešalga dažādos teātros (pirms nodokļu nomaksas)

Nacionālajā teātrī – 630 – 1000

Dailes teātrī – 750 – 1200

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī – 500 – 1450 (ar piemaksām par lomām)

Jaunais Rīgas teātris – 840 – 1500

Liepājas teātris – 608 – 1040

Daugavpils teātris – 700 – 900 (par piemaksām par lomām)

Valmieras teātris  – 600 – 950

Top 9 Nacionālā teātra aktieri pēc kuriem rindā stāv režisori:

Dita Lūriņa, Maija Doveika, Agnese Cīrule, Gundars Grasbergs, Arturs Krūzkops, Uldis Dumpis, Uldis Anže, Ivars Kļavinskis, Ģirts Liuziniks.

Dailes teātrī režisoru pieprasīti ir – Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe, Juris Žagars, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ieva Segliņa, liela slodze Laurim Subatniekam, Ērikai Eglijai.

Liepājas teātra režisori cīnās par tādiem aktieriem kā: Egons Dombrovskis, Inese Kučinska, Edgars Pujāts, Agnese Jēkabsone

Šosezon Valmieras teātrī pēc režisoru domām pieprasīti aktieri ir Ieva Puķe, Mārtiņš Meijers un Rihards Jakovels ar četrām jaunām lomām. Neslikta sezona ir arī Inesei Ramutei, Dacei Eversai, kā arī Imantam Stradam, Ivo Martinsonam, Inesei Pudžai un Ingai Apinei.