fon-1-1050×700

Cilvēki-kiborgi, kuri pierāda – nākotne ir tepat


Paredzēt katastrofas, vērt vaļā durvis bez atslēgām, spīdēt bez hailaitera. Tas skan kā kādas filmas atstāsts. Tomēr mūsdienās tas ir absolūti reāli! Un mūsu varoņi ar savu piemēru pierāda, ka pasaulē nav nekā neiespējama. Galvenais – nebaidīties no pārmaiņām un eksperimentiem!


Nils Harbisons (Neil Harbisson)

Vēl bērnībā kļuva skaidrs, ka Nils ir retas slimības īpašnieks (1 gadījums uz 33 tūkst. cilvēku) – ahromatopsijas. Citiem vārdiem sakot, puisis redzēja pasauli melnbaltu.

Tagad Nils joka pēc sauc sevi par kiborgu, jo viņa galvaskausā ir implantēts Eyeborg aparāts, kas ļauj nolasīt krāsas un pārstrādāt tās noteiktā skaņā.

Muna Ribas (Moon Ribas)

Muna dejo ne tikai dvēseles vibrāciju dēļ, bet arī pateicoties zemes vibrācijām. Eksperimenta dēļ meitene implantēja savā rokā čipu, kas pārraida vibrācijas tiklīdz kaut kur notiek zemestrīce. Pēc Munas domām, caur deju viņa demonstrē planētas kustības. Tāpat šis sensors brīdina meiteni, kad viņai aiz muguras tuvojas kāds cilvēks.

Tims Kenons (Tim Cannon)

Tims ir biohakeris. Viņš implantēja sev zem ādas čipu, kas nolasa ķermeņa temperatūru un spiedienu. Ļoti ērti, ja diena ir bijusi smaga. Atnākot mājās, speciāla programma, iepriekš izanalizējot jūsu ķermeņa datus, ir samazinājusi apgaismojumu un piepildīja vannu ar karstu ūdeni.

Kenons ir tik liels cilvēku-kiborgu fans, ka ir dibinājis kompāniju Grindhouse Wetware, kas specializējas cilvēku pārvēršanā kiborgos.

Džerijs Džalava (Jerry Jalava)

Autokatastrofas rezultātā Džerijs zaudēja daļu pirksta. Tomēr viņš spēja atrast ģeniālu risinājumu, kā šo trūkumu pārvērst priekšrocībā. Parastā protēzē puisis, kas pēc izglītības ir programmists, iemontēja zibatmiņu ar 2 GB. “Praktiski un nekad nepazudīs,” tā Džerijs.

Robs Spens (Rob Spence)

9 gadu vecumā Robs zaudēja aci. Tomēr tas neliedza viņam izaugt, kļūt par režisoru un izveidot acs protēzi ar videokameru. Starp citu, puisis jokojot sauc sevi par “aiborgu” un visai veiksmīgi izmanto savu trūkumu darbā: viņš ar aci filmē visu, kas notiek apkārt. Spens tāpat arī sadarbojas ar tādiem brendiem kā Ford, Absolut Vodka, Volvo u.c.

Amals Graafstra (Amal Graafstra)

Biohakers Amals implantēja abās rokās RFID-čipus (Radio Frequency IDentification, radiofrekvences identifikācija) un saņēma veselu paketi ar superspējām: atvērt durvis ar vienu pieskārienu, ieslēgt datoru bez paroles ievadīšanas, veikt dažādas bankas operācijas.

Graafstra kungs ir arī kompānijas Dangerous Things dibinātājs, kas nodarbojas ar mājas čipu pārdošanu. Tādus čipus var patstāvīgi implantēt sev zem ādas.

Naidžels Eklands (Nigel Ackland)

Neveiksmīga atgadījuma dēļ, kas notika darbā, Naidžels zaudēja roku. Kādudien viņam piedāvāja izmēģināt protēzi, kas atļautu darīt visu, ko var darīt ikviens cilvēks: kustināt katru pirkstu, siet šņores, mizot kartupeļus. Kā arī izrādījās, ka protēzei ir papildus bonusi: to var izmantot pat tumsā un grozīt plaukstas locītavu 360 grādu leņķī.

Ričs Lī (Rich Lee)

Ričs implantēja sev ausīs nelielus magnētus, ar kuru palīdzību ir iespējams klausīties mūziku. Magnēti vibrē un darbojas kā skaņas uztvērēji. Pašu skaņu dzird tikai Lī, un, pēc viņa vārdiem, skaņas kvalitāte ir ļoti augsta. Nākotnē izgudrotājs plāno apgūt eholokāciju, kas manāmi atvieglos viņa dzīvi, jo viņš pamazām sāk zaudēt redzi.

Kevins Vorviks (Kevin Warwick)

Kevins ir Koventrī Universitātes (Lielbritānija) kibernētikas profesors, kas strādā ar čipiem jau vairāk kā 20 gadus. Pēc daudzajiem eksperimentiem viņš kļuva par telepātu: viņš var, būdams tālu, izjust, ko dara viņa sieva. Vorvikam ir globāli plāni: implantēt paralizēta cilvēka smadzenēs čipu, kas ļaus vadīt invalīdu ratiņus ar domu spēku vien.