ventspils

DIGiTop100 šovs: Latvijas mūzikas zvaigznes ir gatavas rītdienas lielajam šovam!


Jau rīt, 27.janvārī, Olimpiskajā centrā „Ventspils”, ar Ventspils pilsētas pašvaldības atbalstu, norisināsies viens no lielākajiem notikumiem pašmāju mūzikā – pirmais muzikālais šovs “DIGiTop100”, kas atspoguļo Latvijas iedzīvotāju klausītāko mūziku legālajās interneta vietnēs.


Dziedātājs Intars Busulis priecājas, ka, pirms DIGiTop100 grandiozā šova, Ventspilī ikvienam māksliniekam ir iespēja izmēģināt skatuvi, savu uzstāšanos. Tā kā mēģinājums ir jau 10:00 no rīta. No Rīgas mūziķis izlēmis izbraukt jau 7:00, par ko nemaz nebēdā, jo beidzot ir iespēja piecelties tā paagrāk no rīta.

Pats Intars ir aktīvs mūzikas straumēšanas vietņu izmantošanā, un pēdējā dziesma, ko viņš noklausījies, ir grupas Prāta Vētra hīts „Tevis dēļ”.

„Pagaidām šāda topa izveide neko krasi nemaina ne mūzikas mīļiem, ne māksliniekiem, kā nekā digitālajā vidē daudzi vēl mūziku neklausās. Tas gan ir moderni un uz to viss iet, bet, lai izmērītu kādu labumu, ir vēl jāpaiet laikam, bet tas viss pāris gadu laikā mainīsies,” stāsta Intars.

Grupa The Sound Poets neslēpj, ka viņu uzstāšanās laikā gaidāmi pārsteigumi, bet tos gan grupa nevēlas atklāt, kā nekā atklājot zūd pārsteiguma moments. Tikai uzstāšanās laikā grupa atklās kārtis, tāpēc ir jāapmeklē šovs, vai jāskatās tiešraide TV3.

DIGiTop100 sniedz iespēju saprast, kādu mūziku klausās Latvijas iedzīvotāji, kādam mūzikas stilam dod priekšroku, kā arī to, kāds ir mūzikas straumēšanas aplikāciju lietotāja vidējais vecums. Turpretī mūziķiem tā ir iespēja ne tikai nopelnīt, bet arī saprast, vai viņu radītās dziesmas maz klausās straumēšanas vietnēs, vai gadījumā, ja klausās, tas nozīmē arī to, ka apmeklē koncertus, vai otrādi – ka klausītāji labprātāk nāk uz koncertiem, ne klausās digitāli,” aizdomājas The Sound Poets.

Daļa muzikālās apvienības dalībnieku bieži izmanto mūzikas straumēšanas aplikācijas, pēdējās grupas,  ko mākslinieki klausījušies – Local nativas, Gogo Penguin, Jauns mēness un Sol Gabet.

Ārzemju viesi: Ukrainas grupa Estradarada, Maskavas ballīšu karalis Dj Fedor Fomin, Somijas jaunā zvaigzne Īsaks Eliots u.c. Lietuvas jaunā zvaigzne Beatrich jau pošas ceļam uz Latviju, kā arī vietējās zvaigznes nesnauž un gatavojas grandiozajam šovam!

Pēc grandiozā šova, kurā mākslinieki astoņās nominācijās saņems LMA studentu, Mārtiņa Pundura un Pētera Ločmeļa, gatavotās balvas, kā arī klausītāji tiks aplaimoti ar lielisku koncertu un šovu, norisināsies īpaša ballīte, kurā varēs dejot un baudīt Maskavas un Rīgas labāko DJ spēlēto mūziku, līdz pat rīta gaismai!


Nepalaid garām grandiozo šovu! Vēro tiešraidi 21:30 TV3 ekrānos!