,kjmhng

Divas frāzes, kas palīdzēs tikt galā ar nepatīkamajiem uzdevumiem


Fast Company žurnāliste Ebija Vulfa izstāstīja nelielu triku – divas īsas frāzes, kas ikvienam palīdzēs saņemties un uzsākt to darbu, kas šķiet nu visai nepatīkams un mūždien tiek atlikts tālajā atvilktnē. Tiklīdz kaut ko nevēlaties sākt darīt – atkārtojiet šīs frāzes.


1. Ar laiku tas viss beigsies

“Vidusskolā es spēlēju futbolu. Treniņa sākumā mums bija nepieciešams noskriet 100 metrus 17 sekunžu laikā, bet atpakaļ jāatgriežas lēnā tempā 30 sekundēs. Un šādi 10 reizes pēc kārtas. Es vienmēr ar šausmām gaidīju to momentu. Skriet bija ļoti grūti. Man viss sāpēja. Vajadzēja patērēt teju visu enerģiju. Bet es zināju – lai tiktu studentu futbola komandā, man ir nepeiciešams trenēties. Tādēļ es izmainīju savu attieksmi pret šo treniņu. Jā, katra sekunde bija sāpīga, taču tas turpinās ne vairāk kā 15 minūtes. Ja apdomāt, tad tas nemaz nav tik daudz.

Treniņa sākumā es sev teicu: “Nākamās 15 minūtes būs briesmīgas, taču laiks nestāv uz vietas. Nepaspēšu pamanīt, kā paskries 16 minūtes un viss beigsies.” Es centos nedomāt par to, cik man ir grūti, un iedomājos to 16.minūti kā brīvības sākumu.”

Atgādiniet sev, ka galu galā viss beigsies. Taču, lai nepatīkamā nodarbe beigtos, tā ir jāsāk. 

2. Es sajutīšos daudz labāk, kad to pabeigšu

“Pēc tāda treniņa es jutos kā septītajās debesīs. Man likās, ka es ātra, stipra un brīva. Es izmantoju šo metodi arī citās situācijās. Piemēram, ja plānoju pirms darba apmeklēt fitnesa klubu. Vienmēr šķiet vilinoši pagulēt vēl 30 minūtes, bet es zinu, ka jutīšos daudz labāk, ja piespiedīšu sevi piecelties un aiziet uz treniņu.

Protams, šī metode ir noderīga arī ikdienas dzīvē, ne tikai sportā. Dienas beigās daudz patīkamāk justies produktīvam, nevis skatīties uz darbiem sarakstā, kurus tā arī nepaveicāt.”

Iedomājaties savas izjūtas, kad jūs beidzot no saraksta izsvītrosiet to nepatīkamāko darbu, kas nu jau ir paveikts.

 


Neatliekat nepatīkamos darbus. Jūs jutīsieties daudz labāk, kad tiksiet ar tiem galā.

 

Autors: Aleksandra Zavišjus

Avots: https://lifehacker.ru/2018/02/22/kak-prinyatsya-za-nepriyatnye-dela/