maxresdefault

DIY Ziemassvētku dāvanas mīļajiem


Vecāki un vecvecāki jau kuro gadu skandina, ka viņiem svētkos neko no mums, bērniem, nevajag, vienīgi mīlestību un, nu, varbūt kaut ko paštaisītu. Kā jauniešiem, kuru galvenā nodarbošanās ir skola, tieši DIY (Do It Yourself) projekti ir labākais veids, kā iepriecināt svētkos ģimeni un draugus, tāpēc YOUNG.LV piedāvā tev savas mīļākās pašdarināto dāvanu idejas, kas būs draudzīgas gan maciņam, gan raisīs prieku tuvinieku starpā.


Adījumi un tamborējumi

Mums, mūsdienu jauniešiem rokdarbi un kas tāds kā adīšana un tamborēšana var šķist vecmodīgs, bet tā ir prasme, kas dzīvē var noderēt ikvienam, īpaši meitenēm. Adīti cimdi, zeķes, šalles un cepures šajā aukstajā laikā sasildīs ne tikai sirdi, bet arī parūpēsies, ka saņēmēju nebaida ziemas aukstie vēji un sniegs.

Personalizētas krūzes

No skaistas krūzes rīta tēja vai kafija garšo vēl labāk. Parastu baltu krūzi vari pārvērst, izmantojot Sharpie marķierus, ļaujot zīmējumam nožūt pāris stundas un ievietojot krūzi cepeškrāsnī 170°C uz 30 minūtēm. Ieteikums – turi krūzi krāsnī kopš to ieslēdz līdz kamēr tā atdziest.

Vannas bumbas, ziepes un skrubji

Internetā atrodams daudz un dažādu recepšu, lai pagatavotu gandrīz visu vannas istabai nepieciešamo. Tad pats vari tām pievienot sev tīkamas aromātiskās eļļas, tējas, ziedlapiņas un krāsas. Šos produktus viegli ir pagatavot mājās, jo nepieciešami tik daži trauki, plīts un formiņas ziepēm, bet noformējumā vari izpausties ar lina drāniņām, lentēm un kaltētiem augļiem.Attēlu rezultāti vaicājumam “soap”

Tāfeļkrāsa

Šādas dāvanas piemērotas tiem, kuri pastāvīgi kaut ko aizmirst. Gandrīz jebko ir iespējams noklāt ar tāfeļkrāsu – krūzes, paliktņus, puķu podus, paplātes – un, ja pie rokas ir krīts, uzreiz uz tiem arī ko pierakstīt.

Grāmatzīmes

Grāmatu tārpi novērtēs, jo beidzot TV pulti vai dakšu starp lapām varēs nomainīt pret skaistu grāmatzīmju kolekciju. Te vari izpausties ar jebkādiem materiāliem un tehnikām – kartons, filcs, izšuvumi, uzlīmes, bildes vai tas viss kopā radīs ko unikālu, māksliniecisku un praktisku.Attēlu rezultāti vaicājumam “Grāmatzīmes diy”

Fotogrāfijas

Jā, tik vienkārši! Radiem un vecvecākiem, ko satiekam retāk, tā vien gribētos mūs redzēt vai katru dienu. Ja tas nav iespējams, kas tiešām vērtīgs viņiem ir fiziska formāta fotogrāfijas. Attīstīti foto ar ģimeni un tuvajiem var būt lieliska dāvana un arī temats sarunai par aizgājušā gada notikumiem, kas bildēs redzami.

Klades

Radošiem cilvēkiem vienmēr nepieciešama vieta, kur atstāt vai materializēt savas domas un idejas, tādēļ klade ir labs variants davānai tādam draugam. Taču par vēl lieliskāku dāvanu to padarīsi, ja parastu, vienkrāsainu kladi radošā veidā nokrāsosi, noklāsi ar atmiņām, bildēm un izrotāsi vēl citos veidos. Laba ideja krāsojot ir izmantot trafaretu ar kādu rakstu vai burtiem – tādus vari iegādāties vai arī izprintējot izveidot pats.

Glezna

Pat ja tev šķiet, ka neesi nekāds dižais mākslinieks, pamēģini izveidot savu versiju kādam mākslas darbam ar akrila krāsām uz audekla pamatnes. Iespējams, pārsteigsi pats sevi un atklāsi jaunu talantu. Ja nē, nosauc to par laikmetīgo mākslu un dāvanas saņēmējs joprojām būs apmierināts.

Kārumi

Svētku laikā īpašu sajūtu rada kopīga rosīšanās virtuvē un gatavošana. Dāvanas var būt arī tādas, ko uzlikt uz kārā zoba, piemēram, īpašu prieku radīs pagatavota kūka svinību vakaram vai visus draugus vari apdāvināt ar piparkūku namiņiem. Tas, protams, izskatās grūti, bet, ja izveidosi vai izprintēsi kvalitatīvu šablonu, varēsi no tā pagatavot neskaitāmas piparkūku mājiņas gan šogad, gan nākamajos gados. Glazūru un līmi vari pagatavot arī ar dabīgām sastāvdaļām un krāsām, lai piešķirtu namiņam īpašu vērtību.Attēlu rezultāti vaicājumam “christmas cake diy”