ss_ba2ea2eda245f89626277457ae2ab76ba997f46a-1920×1080

Drosmes tests: 10 šausmu spēles Helovīnam


Helovīns (jeb Visu svēto diena) galvenokārt paredzēts, lai mierinātu mirušo garus. Žurnāla YOUNG.LV pastāvīgajā rubrikā „GGWP” šoreiz izpētām, ar kādām spēlēm pakutināt nervus gada bailīgākajā naktī.


Šajā rakstā esam izvēlējušies 10 biedējošākās spēles un iedalījuši tās 5 kategorijās, lai katrs no lasītājiem varētu sev piemeklēt atbilstošāko variantu. Un atcerieties, katram ir savas vājības – iespējams, dažas no šīm šausmu spēlēm jums liek žāvāties, kā arī iespējams, ka jūsu personīgie favorīti šajā sarakstā nav iekļuvuši.

Žanra klasika:

Šajā kategorijā iekļautas samērā vecas spēles, kuru nosaukumus zina ikviens videospēļu piekritējs.

Nosaukums: Silent Hill 2

Izdošanas datums: 24.09.2001.

Ar ko tā ir biedējoša: „Silent Hill” spēļu sērija jau sen tiek uzskatīta par kulta klasiku. Jā, ne visas daļas bijušas veiksmīgas, taču „Silent Hill 2” ir iekļauta praktiski visos labāko šausmu spēļu sarakstos. Šajā meistardarbā pilnīgi viss ir radīts, lai mūs nobiedētu. Atsevišķi varam pieminēt mūziku („Silent Hill 2” skaņu celiņš vēl aizvien tiek uzskatīts par etalonu un ir noteikti jādzird) un sižetu: negaidīts, loģisks, dziļš un filosofisks.


Nosaukums: Resident Evil 2

Izdošanas datums: 21.01.1998.

Ar ko tā ir biedējoša: Vēl viena leģendāra spēļu sērija. Labākajā gadījumā, tas, protams, ir trilleris. Taču munīcijas vienmēr ir par maz, bet ienaidnieku – par daudz. Pievienojiet tam interesantu sižetu, kas pastāstīts no divu personāžu skatu punkta. Daudzus, protams, papildus atmosfērai un briesmoņiem, nobiedēs arī grafika (galu galā šī spēle ir vecāka par praktiski visiem YOUNG.LV lasītājiem un dažiem žurnāla rakstu autoriem). Taču, pirmkārt un galvenokārt – šai spēlei ir dvēsele, otrkārt, jau ir apstiprināts šīs klasikas rīmeiks. Tāpēc var arī pagaidīt.

Skrīmeris: visvienkāršākais un viens no efektīvākajiem veidiem, kā mūs nobiedēt – negaidīti izdot skaļu skaņu un strauji izmainīt attēlu. Šis paņēmiens tiek saukts par skrīmeri (no angļu vārda to scream – kliegt). Šajā kategorijā iekļautas spēles, kas  pilnībā radītas, balstoties uz šo paņēmienu.


Nosaukums: Five Nights at Freddy’s

Izdošanas datums:08.08.2014.

Ar ko tā ir biedējoša: Vai mums tiešām ir jāstāsta par šo spēli? Jūs tāpat jau visu zināt: kameras, lelles – roboti, picērija nakts laikā… Vienkārši spēles mehānismi, kas strādā ideāli. Tai ir četras daļas (īpašu atšķirību starp tām nav) un pat RPG žanra spēle, bet tā jau ir tēma citam rakstam…Attēlu rezultāti vaicājumam “Five Nights at Freddy’s”


Nosaukums: Slender: The Arrival

Izdošanas datums: 26.03.2013.

Ar ko tā ir biedējoša: Daudzi jau ir aizmirsuši par šo spēli, taču pirms kāda laika tā bija pati populārākā starp videospēļu blogeriem. Atšķirībā no „Five Night at Freddy’s”, šeit spēlētājs var pārvietoties un pat censties aizbēgt no Slendera. Vai tāpēc ir mazāk bail? Nē.

Kooperatīvs: labākais veids, kā cīnīties ar bailēm – tā, protams, ir laba kompānija. Šeit aprakstītas labākās šausmu spēles, ko spēlēt kopā ar draugiem (ja jums tādi ir) vai vienkārši ar svešiniekiem internetā.Attēlu rezultāti vaicājumam “Slender: The Arrival”


Nosaukums: Dead by Daylight

Izdošanas datums: 14.06.2016.

Ar ko tā ir biedējoša: Jūs varat pakārt savu draugu uz sarūsējuša āķa kā gaļas gabalu lopu kautuvē. Jūs vēl nelejupielādējat šo spēli? Paskaidrojam: šajā spēlē jūs varat uzņemties Slepkavas lomu (jā, ar lielo burtu) vai būt viens no četriem upuriem. Katram no personāžiem ir savas spējas, kuras izmantojot, iespējams vai nu aizbēgt uz drošu vietu, vai nogalināt kādu no šiem nekam nederīgajiem neveiksminiekiem…Attēlu rezultāti vaicājumam “Dead by Daylight”


Nosaukums: Left 4 Dead 2

Izdošanas datums: 17.11.2009.

Ar ko tā ir biedējoša: Pirmā „Left 4 Dead” daļa bija lielisks kooperatīvais šūteris, kur viena komanda centās atkauties no zobiju bara, bet otra bija tieši šie superzombiji. Otrā daļa padevusies daudz labāka, nekā pirmā. Tik ļoti labāka, ka trešā daļa vēl aizvien netiek veidota (kaut gan tā ir ļoti bieža Valve problēma). Kaut gan dzirdamas baumas, ka jau pavisam drīz, drīz, drīz…

Šūteris: ja jums šķiet, ka cilvēkam ar automātu rokās ne no kā nav bail, tad paspēlējiet šīs spēles. Un pēc tam padomājiet vēlreiz.Attēlu rezultāti vaicājumam “Left 4 Dead 2”


Nosaukums: Dead Space

Izdošanas datums: 21.10.2008.

Ar ko tā ir biedējoša: Uzreiz jāsaka, ka šīs spēles turpinājumi ir vairāk šūteri jeb šaušanas spēles, nekā šausmu spēles. Taču pirmā daļa ir lielisks piemērs tam, kā jābiedē kosmosā: tu esi viens pamestā kosmosa stacijā, apkārt tev – dažādi briesmoņi. Un, jā – tu neesi vis superkareivis, bet gan parasts inženieris.Attēlu rezultāti vaicājumam “Dead Space”


Nosaukums: F.E.A.R.

Izdošanas datums: 18.10.2005.

Ar ko tā ir biedējoša: Visi kopīgi piekritīsim, ka mazas meitenītes ir biedējošas. Vēl jo vairāk, kad tām ir gari un melni mati, viņas ir ietērptas sarkanās kleitās un prot valdīt pār tavām emocijām. Kā „Dead Space” – šīs spēles turpinājumi lielākoties ir šaušanas spēles, kas aizmirsušas, kā tad īsti ir jābiedē. Taču stāsta sākums izdevies tik spilgts, ka daudzi vēl aizvien skolām un bērnudārziem iet ar līkumu…

Paslēpes: ja pa rokai nav automāta, bet izdzīvot kaut kā tomēr gribas, tad nākas vien slēpties. Ja tā, tad lai neatrastu. Nākamās spēles liek praktizēt šo noderīgo prasmi.Attēlu rezultāti vaicājumam “F.E.A.R. game”


Nosaukums: Alien: Isolation

Izdošanas datums: 07.10.2014.

Ar ko tā ir biedējoša: Filma „Svešais” jau izsenis ir kļuvusi par šausmu žanra klasiku. Taču spēles, kas pēc tās veidotas – ne vienmēr. Taču šī jums liks izjust patiesas šausmas. Viena meitene (sākumā apbruņota vien ar radaru) pret ideālu slepkavošanas mašīnu. Ja kas, jūs kontrolējat šo meiteni.Attēlu rezultāti vaicājumam “Alien: Isolation game”


Nosaukums: Amnesia: The Dark Descent

Izdošanas datums: 08.09.2010.

Ar ko tā ir biedējoša: Visās pārējās jau minētajās spēlēs jūs varat pretoties šausmām: krāt lapiņas, šaut ar automātiem, aizslēgt durvis. „Amnesia” jūs varat… slēpties skapjos. Un cerēt, ka adrenalīna līmenis nepārsniegs kritisko, jo tādā gadījumā briesmonis jūs izraus tieši no jūsu slēptuves. Principā visas zviedru videospēļu izstrādātāja Frictional Games spēles ir saistītas ar dažādām šausmu sķautnēm, taču tieši šī spēle kļuvusi par uzņēmuma pagrieziena punktu.Attēlu rezultāti vaicājumam “amnesia: The Dark Descent”