cache_thumbs_36395491192_jpg_1502723431_crop_664_by_420

Edgars Rinkēvičs sveic Apvienotās pasaules koledžas stipendiātus


14.augustā Ārlietu ministrijā Edgars Rinkēvičs pasniedza Apvienotās pasaules koledžas (United World Colleges, UWC) stipendiju apbalvojuma rakstus trim Latvijas vidusskolēniem, atzīmējot kustības Latvijā 25. gadadienu. Vieni no labākajiem Latvijas vidusskolēniem šogad dosies pārstāvēt Latviju Apvienotās pasaules koledžās Armēnijā, Itālijā un Norvēģijā.


Stipendiju apbalvojuma rakstus svinīgi saņēma Mikus Villerušs no Cēsu Valsts ģimnāzijas, Darja Ožigina no Rīgas ģimnāzijas “Maksima” un Līva Araka no Rīgas 1. valodu skolas, kas stipendijas mācībām ieguva, piedaloties Apvienotās pasaules koledžas pārstāvniecības Latvijā konkursā.

Uzrunājot klātesošos pasākuma viesus – ārvalstu vēstniekus, Apvienotās pasaules koledžas absolventus, studentus – ārlietu ministrs uzsvēra kustības nozīmi Latvijas jauniešu izglītībā un starptautiskās pieredzes iegūšanā. E. Rinkēvičs stipendiātiem novēlēja veiksmīgas studijas un aicināja izmantot šo sniegto iespēju divu gadu garumā.

Apvienotās pasaules koledžas valdes priekšsēdētāja Jeļena Fomiškina pauda cerību, ka Latvijas jauniešu skaits, kā arī sabiedrības zināšanas un atbalsts kustībai turpinās pieaugt.

Informācijai

Apvienotās pasaules koledžas kustības mērķis ir veicināt mieru un starptautiskās sabiedrības sapratni, izmantojot jauniešu izglītošanu. Latvijā kustība darbojas kopš 1992. gada, pateicoties vairāku Latvijas atbalstītāju iniciatīvai. Līdz šim gandrīz 70 Latvijas skolēnu ir absolvējuši, kādu no 17 starptautiskajām koledžām.


Papildu informācija: www.uwc.org

Informāciju sagatavoja Ārlietu ministrijas Preses centrs.