pediophobia-1785002_1280

Eksorcisms: realitāte no Viljama Frīdkina


1973. gadā iznāca kinolente ar nosaukumu “Velna izdzinējs” (“The Exorcist”) – ainas no šīs filmas, kurās no 12 gadīgas meitenes tiek izdzīts dēmons, tiek uzskatītas par vienas no baisākajām šausmu filmu vēsturē. 20. aprīlī kinoteātros būs skatāma slavenās lentes režisora Frīdkina dokumentālā filma par eksorcismu ar nosaukumu “Velns un tēvs Amorts”. 


Pēc 1973. gada filmas pirmizrādes režisors apgalvoja, ka sižets ir fikcija, un viņš nekad nav piedalījies eksorcisma rituālā. Pēc 45 gadiem Viljama Frīdkina domas mainījās, un jaunajā dokumentālajā filmā runa ir par reāli notikušu rituālu.

Galvenais filmas varonis ir 93 gadus vecs tēvs Amorts, kurš jau vairākas desmitgades Vatikānā palīdz cilvēkiem tikt vaļā no dēmoniem, un tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajiem garīdzniekiem pasaulē. Pats Amorts filmu “Velna izdzinējs” sauc par vienu no savām mīļākajām, taču uzskata, ka specefekti ir pārspīlēti.

Dokumentālās filmas sižets balstās uz Frīdkina 2016. gada decembrī publicēto rakstu “Vanity Fair” žurnālā. Tajā režisors vēsta par savu iepazīšanos ar tēvu Amortu, apraksta viņa ikdienu un eksorcisma rituālu ar jaunas itālieties Rozes dalību (filmā – Kristīne).


“Velna izdzinējs” tiek uzskatīts par šausmu filmu klasiku, iegūstot “Oskaru” par labāko adaptēto scenāriju. Filma tika iekļauta daudzos labāko filmu sarakstos – gan 250 labāko filmu TOPā pēc IMDb reitingiem, gan kā pati baisākā filma kinoindustrijas vēsturē. Atsauksmes par dokumentālo filmu ir visai negatīvas, tomēr gaidām 20. aprīli, lai novērtētu to patstāvīgi.

 

Autors: Aleksandra Zavišjus

Avots: https://knife.media/father-amorth/