COVER ITALIAN NIGHT 2

Fausto Bekalosi un Ruslans Viļenskis jaunajā mūzikas projektā „Itāļu nakts”


21. augustā, plkst. 19:00, VEF Kultūras Pils kamerzālē  pieprasītākais pasaules džeza akordeonists Fausto Bekalosi (Itālija) un izcilais čellists Ruslans Viļenskis prezentēs kopīgo mūzikas un kino projektu „Itāļu nakts”.


Projekts „Itāļu nakts” ir unikāls ceļojums uz itāļu mūzikas un kino pasauli. Itāļu kino ir slavens ne tikai ar aktieriem, režisoriem, operatoriem, bet arī ar pasakaini skaisto mūziku. Dažreiz filmas sižeti tiek aizmirsti, bet mīļākās filmas melodija paliek skatītāja ausīs.  Pirmo reizi vienā projektā tiks demonstrētas video skices no slavenākām itāļu filmām, tādām kā “Astoņi ar pusi “, “Sievietes smarža”, “Ceļš”, “Amarkords”, Jaunais Kinoteātris “Paradiso”, “Rokko un viņa brāļi”. Šajā vakarā skanēs Nino Rotas, Ennio Morrikone, Armando Trovajoli, Fausto Bekalosi un Luisa Bakalova mūzika. Rīgā Viļenski un Bekalosi dzirdēsim kopā ar stīgu grupu, kuras sastāvā vijolnieks Aleksejs Bahirs, vijolnieks Raimonds Melderis, altiste Elīna Andrianova un kontrabasists Viktors Stankevičs.

Fausto Bekalosi ir viens pasaules pieprasītākajiem džeza akordeonistiem un regulārs leģendārā ģitārista Al Di Meola skatuves partneris. Mūziķis ir uzstājies kopā ar tādiem pazīstamiem māksliniekiem kā Enriko Rava, Al Di Meola, Džordžo Mirabassi, Dons Bairons, Kenijs Vīlers, Ralfs Alessi un daudziem citiem. Unikāls un atpazīstams no pirmajām notīm ir viņa akordeona skanējums. Bekalosi spēles stils ļaus vēl dziļāk izjust un baudīt mūziku, kuru radījuši izcili itāļu komponisti. Plašas elpas melodijas un līdzsvarotas melodiskās līnijas ar dinamisku visaptverošu skaņu – tas viss ir Fausto Bekalosi.

Ruslans Viļenskis (www.ruslanvilensky.com) ir viens no vadošajiem Eiropas čellistiem. Pēc liktenīgās tikšanās ar Mstislavu Rostropoviču, pārcēlās no Latvijas uz Vāciju un kļuva par slavenā čellista un pedagoga Dāvida Geringa audzēkni Berlīnē. Saņēmis Berlīnes Filharmonijas Herberta fon Karajana stipendiju, pēc maestro Valērija Gergijeva uzaicinājuma kļuva par Marijas teātra simfoniskā orķestra pirmo čellu. Uzstājies nozīmīgās pasaules koncertzālēs, tostarp „Concertgebouw” Amsterdamā, „Theater Diligentia” Hāgā, Berlīnes Filharmonijā, „Konzerthaus” Berlīnē, „Alte Oper” Frankfurtē, “Berwaldhallen” Stokholmā, „Jazzhus Montmartre” Kopenhāgenā.

Līdzās veiksmīgai karjerai klasiskajā mūzikā, Viļenskis ir izveidojis un producē vairākus starptautiskus mūzikas projektus – „PABLO ZIEGLER MEETS RUSLAN VILENSKY” ar laikmetīgā Argentīnas tango (Nuevo Tango) leģendu maestro Pablo Zīgleru (Pablo Ziegler), „DUO RUSSO & VILENSKY” ar itāļu komponistu un bandoneonistu Paolo Russo, „DUO SINESI & VILENSKY” ar argentīniešu ģitāristu Kike Sinēzi (Quique Sinesi). Viļenskis spēlē 18. gadsimta itāļu vecmeistara čellu.

VILENSKY LIVE – ir augstvērtīgas mūzikas koncertu sērija Baltijā. Koncertu sērijas ietvaros ir uzstājušies tādi pasaulslaveni mākslinieki, kā itāļu komponists un bandoneonists Paolo Russo un laikmetīgā Argentīnas tango (Nuevo Tango) leģenda, „Grammy” balvas laureāts – maestro Pablo Zīglers (Pablo Ziegler), britu džeza pianiste Katja Surikova un Latin-Grammy balvas ieguvējs ģitārists Kike Sinēzi.


Biļetes ir pieejamas „Biļešu serviss” kasēs, „Cirkle K” degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā un

https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/muzika/cits/italu-nakts-muzika-un-kino-ruslans-vilenskis-un-fausto-bekalosi-256560/