BBallDiaries

Filmas, kuru pamatā ir patiess stāsts


Šoreiz esam sagatavojuši filmu topu basketbola cienītājiem. Kad aiz loga laiks nav tik patīkams, cik mēs vēlētos, filmu skatīšanās maratons ir tieši tas, kas vajadzīgs, garajos ziemas vakaros.


Ceļš uz slavu (Glory Road)

Pirms četrdesmit gadiem Dons Haskinss sācis meklēt labākos talantus valstī – gan baltos, gan melnādainos. Viņi izsmieti un apsaukāti par cirka klauniem – tieši tādēļ, ka laukumā spēlējuši melnādainie.

Fakts par filmu Filmas pamatā patiess stāsts par filmas galveno varoni – treneri.


Treneris Kārters (Coach Carter)

1999. gadā, Kens Kārters, veiksmīgs sporta preču veikala īpašnieks, piekrīt piedāvājumam kļūt par viņa vecās augstskolas basketbola treneri. Lai arī kā Kenu izbiedē spēlētāju sliktā attieksme, tik pat cik viņu nomācošais spēles izpildījums, Kārters ķeras klāt, lai mainītu abus.

Fakts par filmu –  Filmas sižets ir patiess stāsts par Ričmondas vidusskolas basketbola komandas treneri Kenu Kārteru, kurš 1999. gadā savu neuzvarēto basketbola komandu nepielaida pie spēlēšanas zemā mācību līmeņa dēļ.


Basketbolista Dienassgrāmatas (The Basketball Diaries)

Džims Kerols ir vidusskolas basketbola komandas spēlētājs. Visa viņa dzīve ir centrēta ap basketbolu un Džima lielākais dzīves sapnis ir kļūt par izcilu šī sporta zvaigzni. Laiku pa laikam, viņš kopā ar draugiem paniekojas ar zālīti, bet lēnām, soli pa solim viņš iestieg tumšajā noziegumu un narkotiku pasaulē.

Fakts par filmu – Filmas sižets ir patiess, autobiogrāfisks stāsts par rakstnieku un mūziķi Džimu Kerolu. Filma veidota pēc rakstnieka Džima Kerola slavenākā darba “The Basketball Diaries” (“Basketbola Dienassgrāmata”). Tā tika izdota 1978. gadā. Tajā viņš aprakstīja savu jaunību, ko viņš pavadīja, spēlējot basketbolu un lietojot narkotikas.