19

Ghetto Games atklāj 9.sezonu ar saukli “Piedalies!”


Sestdien, 13.maijā atklāta Ghetto Games jaunā, 9.sezona.  Viena no gaidītākajām vakara spēlēm bija derbija duelis starp komandām “LBL” un “Ghetto Basket”. Latvijas basketbola līgas komandu pārstāvēja tādi spēlētāji kā Andris Epners (Barons Kvartāls), Kārlis Lasmanis (Liepāja/Triobet), Edgars Lasenbergs (Latvijas Universitāte) un Artūrs Ausējs (Liepāja/Triobet), savukārt komandu “Ghetto Basket” pārstāvēja Niks Saknītis (Ķekava), Nauris Miezis (Ķekava), Kārlis Večens (Mārupes SC) un Mārtiņš Šteinbergs (Ķekava). Spēles laukumā, cīnoties par uzvaru, komandu rezultāti bija līdzvērtīgi visa mača garumā, taču spēles izskaņā komanda “Ghetto Basket” plūca uzvaras laurus ar rezultātu 11:9.  


63Līdzās atklāšanai  ghetto basket turnīros cīnījās 125 komandas –  noskaidroti arī pirmie Ghetto Basket turnīru uzvarētāji. Sieviešu grupā 4 komandu konkurencē uzvarēja “Ghetto Balerīnas” (Rīga),  U12 grupā 19 komandu konkurencē – “Pipari” (Rīga), U14 grupā  17 komandu konkurencē – komanda “Ziepes” (Krāslava), U16 grupā 25 komandu konkurencē – “Bluķis/Ballzy” (Rīga), un 17+ grupā, 60 komandu konkurencē – “Kurzemes strogonovs” (Kuldīga). Nākamais Ghetto basket notiks 18.maijā un, kā jau ierasts – katru ceturtdienu Grīziņkalnā. Šogad,  Ghetto Basket kopā ar Latvijas Basketbola Savienību organizēs turnīrus 8 Latvijas pilsētās – Jēkabpilī 20. maijā, Ogrē 27. maijā, Jelgavā 17. jūnijā, Krāslavā 22. jūlijā, Cēsīs 23. jūlijā, Ventspilī 28. jūlijā, Bauskā 5. augustā un Saldū 12. augustā.

Jau otrdien, 16.maijā plkst.18:00 visi tiek gaidīti uz Ghetto Floorball sezonas atklāšanu, kad   būs iespēja vērot Latvijā pazīstamu aktieru un mūziķu savstarpēju spēli, savukārt  trešdien – 17.maijā plkst. 17:00 sezonu atklās Ghetto Football!

Piektdien, plkst.19:00 klubā „First Mir“ notiks vokālā konkursa „Ghetto Faktors“ otrā pusfināla koncerts  Andrejostas ielā 2K-3, Rīgā.

Sestdien Ghetto Games dosies uz Jēkabpili, kur stadionā „Vārpa“  kopā ar Jēkabpils Jauniešu domi tiek organizēta  „Jēkabpils jauniešu diena’17!“

Turpmāk Ghetto Games turnīru laikā plkst.19:30 (kuru varēs pamanīt jaunajā Grīziņkalna “Laimas” pulkstenī) notiks īpašs šovs. Šoreiz klātesošos pārsteidza ielu Vingrotāji no Vaiņodes –  “Bars Family.” Tāpat klātesošo elpai lika aizrauties streetbike freestyle meistaru – Ghetto atlētu Jāņa Rozīša un Didža Grunduļa uznāciens un BMX  zvaigžņu  Tomasa Grīnberga un Dāvja Līcīša lecieni pāri laukuma nožogojuma barjerām.

Šogad jaunieši īpaši mācīsies cienīt sievietes kā līdzvērtīgas partneres, tāpēc, šogad visos sporta veidos notiks arī sieviešu turnīri.  Lai tieši meitenes kļūtu aktīvākas, kustībā esošās sportistes, dziedātājas un aktīvistes centrālajā laukumā devās  simboliskā Ghetto Lady uznācienā prezentējot Ghetto lady konceptu  “Andžeja Grauda Bungu skolas” bundzinieku rīboņas pavadībā. Ghetto pasaule ir mainījusies un tajā ir pienācis laiks kļūt redzamām tieši meitenēm.

Ghetto lēdijām pievienojās arī vokālā konkursa “Ghetto  Faktors”  fināliste Nadežda Mankeviča ar  dziesmu “Respect” lieliskā izpildījumā!  Savukārt pārējie “Ghetto Faktors” konkursa finālisti uzstājās kopā ar  apvienību “Z-kalns”, dziedot Ghetto Games himnu “Mana brīvība,”  aicinot izvēlēties no atkarībām brīvu un laimīgu dzīvi. Kārtīga izdziedāšanās turpinājās kopā ar  mūziķi un Ghetto iedvesmotāju Jāni Aišpuru un viņa dziesmu “Kalniem pāri”!

Ghetto Games ir lielākā ielu sporta un ielu kultūras kustība Austrumeiropā, kuras mērķis ir attīstīt cilvēkus fiziski un morāli. Ghetto Games pulcē ap 12 000 unikālo dalībnieku ik gadu un vairāk nekā 200 000 skatītājus savos pasākumos un aktivitātēs. Tā ir platforma savu spēju pilnveidošanā neatkarīgi no izcelsmes, sociālās grupas, izcelsmes,  tautības, dzimuma un politiskās pārliecības. Jauniešu veidotais saturs Ghetto TV sasniedz miljoniem skatītāju internetā un pasaules mediju vidē. Kustības pamatvērtības ir mīlestība, draudzība  un līdzcietība.