15253-open-book-1920×1200-photography-wallpaper

Grāmatas, kas aizvedīs atpakaļ laikā


Literatūra mūsdienās ir ne tikai stilīga un interesanta, bet arī maģiska. Tieši tā – YOUNG.LV ir izvēlējies sešas lieliskas grāmatas, kuru lasīšana ļaus doties neaizmirstamā ceļojumā uz pagājušo gadsimtu un piedzīvot tā nozīmīgākos notikumus, iepazīstoties ar to varoņiem aci pret aci.


Latviešu autoru grāmatu sērija “Mēs. Latvija, XX gadsimts”

Pēdējo gadu laikā Latvijas kultūras vidē atzinību guvusī grāmatu sērija novērtēta ne tikai literatūras ekspertu un rūdītu lasītāju, bet arī jauniešu vidū. 13 latviešu literāti, iedvesmojoties no patiesiem notikumiem 20. gadsimtā, atspoguļo savu pieredzi kara un padomju laikā. Jaunākās un populārākās grāmatas sērijā ir Noras Ikstenas “Mātes piens”, Māra Bērziņa “Svina garša”, Gundegas Repšes “Bogene” un Ingas Gailes “Stikli”.Attēlu rezultāti vaicājumam “Mēs. Latvija, XX gadsimts”


Stīvens Kings,“22.11.1963.”

Šausmu romānu autors Stīvens Kings jaunākajā latviski tulkotajā grāmatā aizved lasītāju uz 1958. gadu, ļaujot pieredzēt notikumus tieši pirms ASV prezidenta Džona Kenedija slepkavības. Kā jau vienmēr Kinga darbos, arī šis ir pilns mistisku notikumu, sazvērestību, spriedzes un pat iespēja mainīt nākotni.Attēlu rezultāti vaicājumam “Stīvens Kings,“22.11.1963.””


Ketrīna Stoketa, “Kalpone”

1962.gadi, ASV. Sabiedrība strikti iedalīta baltajos un melnādainajos, veidojot divas pilnīgi atšķirīgas kopienas. Stāsts par iekļaušanos, nosodījumu un aizliegto mīlestību laikā, kad varoņu sapņi par nākotni ir cerīgāki, kā tas vispār ir iespējams.Attēlu rezultāti vaicājumam “Ketrīna Stoketa, “Kalpone””


Dženifere Vorsa, “Darba nama ēnas”

Grāmatas “Izsauciet vecmāti!”, pēc kuras motīviem uzņemts arī seriāls, autore turpina klāstīt savas atmiņas par Londonastumšākajiem rajoniem 20. gadsimta vidū. Aizkustinoši stāsti par vienkāršajiem cilvēkiem un dzīvi, kuru padarīt gaišāku ir gandrīz neiespējami.Attēlu rezultāti vaicājumam “Dženifere Vorsa, “Darba nama ēnas””


Zenta Ērgle, “Starp mums, meitenēm, runājot… un citi stāsti”

Latviešu autores triloģijā varam lasīt stāstus par gluži tādiem pašiem jauniešiem kā mēs – tikai padomju Latvijā pirms četrdesmit gadiem. Mīlestība, draudzība, skola, pirmās lielās dzīves izvēles. Grāmata, kas kādreiz (un, iespējams, joprojām) bijusimūsu vecāku iemīļotākā, nu mums dod iespēju labāk izprast viņu jaunību un kritiski paraudzīties uz to, kā pavadām savējo.Attēlu rezultāti vaicājumam “Zenta Ērgle, “Starp mums, meitenēm, runājot… un citi stāsti””


Frānsiss Skots Ficdžeralds, “Lieliskais Getsbijs”

Šis “zudušās paaudzes” lieliskais autors, aprakstot varoņus, vietas un notikumus vieglā valodā, savaldzina vēl vairāk kā Leonadro di Kaprio filmā, kas uzņemta pēc grāmatas motīviem. 20. gadsimta sākuma Amerikas nerimstošā līksmība, balles un skaisti, bagāti cilvēki aizrauj, radot vēlmi būt vienam no šīs elitārās, taču samaitātās sabiedrības.Attēlu rezultāti vaicājumam “Frānsiss Skots Ficdžeralds, “Lieliskais Getsbijs””