gulbji__2_

Gulbji sabiedējuši Latvijas iedzīvotājus un ugunsdzēsējus


Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ziņo, ka šī gada sākumā saņemti īpaši daudzi satrauktu iedzīvotāju zvani par ledū iesalušiem gulbjiem. Visos gadījumos glābēji devušies palīgā putniem, bet, ar glābšanas dēli nokļūstot līdz viņiem, atklājies, ka tie nav iesaluši ledū un bez problēmām spējīgi pacelties spārnos un aizlidot projām.


Pēc vairākiem šo dzīvnieku „glābšanas” mēģinājumiem VUGD sazinājies ar Latvijas Dabas muzeja ornitologu, kurš informējis, ka viņam nav zināms neviens gadījums, kad gulbis patiešām būtu iesalis ledū. Ja tas tiešām noticis, tad putns jau ir miris vai cieš no nopietnām veselības problēmām.

VUGD aicina iedzīvotājus tomēr nesatraukties, kad redz gulbi, kurš atrodas uz ledus un nekustas no vietas, jo tas nenozīmē, ka dzīvnieks ir iesalis. „ Piemēram, pavērojot putnu ilgāku laiku ir iespējams pārliecināties, ka putns pats ir spējīgs kustēties un aizlidot projām,” skaidro  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.Фото Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.