pexels-photo-257906

Izlase tehnoloģiju cienītājiem un ne tikai – inovatīvas, praktiskas un ekstravagantas ierīces


Pasaulē populārās jaunāko tehnoloģiju izstādēs, piemēram, “Consumer Electronic Show” un “Mobile World Congress”ražotāji kārdina gan ar savu inovatīvo izgudrojumu prototipiem, gan arī gluži reālām ierīcēm, kas palīdz risināt dažādas sadzīves situāciju. Mobilo sakaru operators BITE ir apkopojis informāciju par dažām interesantām, ievērības vērtām ierīcēm, kuru priekšrocības novērtēs pat prasīgākie mūsdienu tehnoloģiju lietotāji.


“Attīstoties tehnoloģijām, ierīču piedāvājums tirgū kļūst aizvien bagātīgāks, jo ražotāji nepārtraukti domā, kā pārsteigt lietotājus. Šā brīža tendences liecina, ka aizvien palielinās pieprasījums pēc funkcionālām ierīcēm, kas ne vien nodrošina izklaidi, bet arī palīdz risināt praktiskas vajadzības. Taču tasneizslēdz arī dārgus un ekstravagantus risinājumus, piemēram, revolucionārus viedtālruņus 3D satura baudīšanai vēl nebijušā kvalitātē vai stikla jumta dakstiņus saules enerģijas akumulēšanai, ko iekļāvām šajā izlasē, jo tie lieliski ilustrē mūsdienu tehnoloģiju daudzveidību,” norāda BITES Mobilo ierīču un loģistikas nodaļas vadītājs Roberts Birnbaums.

Alerģisku reakciju riska novēršanai

Pasaulē strauji pieaug to cilvēkuskaits, kuriem ir kāda alerģiska saslimšana. Piemēram,Eiropas Alerģijas un klīniskās imunoloģijas akadēmijas prognozes liecina, ka līdz 2025.gadam kāda alerģiska saslimšana būs jau pusei Eiropas Savienības iedzīvotāju. Tāpēc kompānija“6SensorLabs” ir radījusi visai aktuālu viedpalīgu – sensoru “NIMA”, kas dažu minūšu laikā spēj izanalizēt nelielu ēdiena paraugu un noteikt, vai tas satur glutēnu vai zemesriekstus. Jāpiebilst, ka šis sensors ir ļoti kompakts, tāpēc to var ērti pārnēsāt rokassomiņā vai kabatā. Plānots, ka tirdzniecībā šī inovatīvā ierīce, kas tika prezentēta CES 2018, nonāks jau šogad. Ja šādam sensoram atrastos pielietojums tavā saimniecībā,ieskaties šeit:https://nimasensor.com/peanut/ .

Pieejamākai  un ērtākai virtuālās realitātes baudīšanai

Lieliska ziņa tiem, kurus saistavirtuālā realitāte – “Facebook” meitasuzņēmums “Oculus” radījis risinājumu, virtuālās realitātes briļļu komplektu “Oculus Go”, kura izmantošanai nevajag ne vadus, ne dārgas konsoles vai specifiskus viedtālruņus. Šīs brilles izstrādātas no elpojoša auduma, ir ērti pielāgojamas galvas izmēram un, ja var ticēt ražotāja solījumiem, to ekrāns būšot īpaši dzidrs, ar izciliem krāsu kontrastiem un [citāmunikālām īpašībām.Starp citu – portālā “The Verge” pieejamā informācija liecina, ka “Facebook” plāno jaunā produkta prezentāciju šāgada maijā. Ja tevi uzrunā šis risinājums un esi gatavs maksāt par to aptuveni 160eiro, atliek vien stāties rindā – https://www.oculus.com/go/#signup.

Drošībai un ziņkārības apmierināšanai

CES 2017 Inovāciju balvas laureāte ir kompānijas “Netgear” lolojums – gudrā 100% bezvadu videonovērošanas kamera “ARLO™ Pro”, kas, pateicoties plašajai funkcionalitātei, piemērota lietošanai gan privātām, gan biznesa vajadzībām. Tā ne tikai nodrošina HD kvalitātes video plūsmu, 1300 skatīšanās leņķi undivvirzienu audio saziņu. Šī kamera ir mitrumizturīga, bet ierīcē iebūvētie sensori reaģē kā uz skaņu, tā kustību, turklāt gaismā un tumsā, tāpēc tā piemērota lietošanai gan telpās, gan ārpus tām. Savukārt, saslēdzot vairākas “ARLO™ Pro” kameras vienā tīklā, var ātri un ērti izveidot efektīvu novērošanas sistēmu, kas tiek vadīta attālināti – izmantojot šim nolūkam mobilo aplikāciju.

3D satura baudīšanai un ne tikai

Par kompānijas “Red” ražoto kameru kvalitāti var pārliecināties, noskatoties filmu “Marsietis”, Galaktikas sargi” vai “Transformeri”, kas tika filmētas tieši ar šīm kamerām. Taču šis uzņēmumsmērķē tālāk parkino industriju – šogad plašākai publikai tiks prezentētsviedtālrunis “Red Hydrogen”, kas esotviens no 2018.gada ekstravagantākajiem jaunumiem tehnoloģiju pasaulē. Runā, ka šīs ierīces cena iepriekšpārdošanā būs ap 1300 eiro, kas, nudien, nav lēti. Taču, kā apgalvo “Red” pārstāvji, telefons pilnībā attaisnos tā vērtību, jotam būšot ne vien katra kinomāna cienīga, kvalitatīva kamera, bet arī revolucionāratehnoloģija – “hologrāfisks” ekrāns, kas nodrošina ne vien iespēju redzēt 3D saturu bez speciālām brillēm, bet arī aplūkot objektus no visām pusēm. Ja esi ieintriģēts, noteikti aplūko šī viedtālruņa prototipu:

Miega kvalitātes uzlabošanai

Nīderlandē radītais robots “Somnox™”, kas tika prezentēts CES 2018, paredzēts miega kvalitātes uzlabošanai, tāpēc tā priekšrocības novērtēs tie, kas cieš no miega traucējumiem. Šis praktiskais viedpalīgsatgādinamazuspilvenu, kas aprīkots ar akselerometru, audio un oglekļa dioksīda sensoriem. Mēģinot aizmigt,ierīcejātur pie krūtīm –tās vibrācijas imitēcilvēka elpošanas ritmu, palīdzot atslābināties un noregulēt elpošanu, bet audio funkcija ļauj atskaņot šupūļdziesmas saldākam miegam. Gluži kā bērnībā! Lai uzzinātu, kā darbojas “Somnox™”, ieskaties šeit:

Saules enerģijas akumulēšanai

Ja uz tava mājokļa jumta nav uzstādīts kompāniju “Tesla” un“SolarCity” radītais risinājums “Solar Roof”, vari uzskatīt, ka jumts ir pavisam oficiāli “tehnoloģiski” novecojis. Tā, ja parastos saules paneļus visbiežāk uzstāda uz ēku jumtiem, “Solar Roof” saules enerģijas iegūšanas sistēma tiek integrēta jumta dakstiņos, kas veidoti no stikla, tāpēc to lietošanas ilgumsir teju bezgalīgs, bet to efektivitāte,salīdzinot ar tradicionālajiem saules enerģijas paneļiem,esot 98%.

Kaut arī plašākai sabiedrībai šis produkts tika prezentēts jau 2016.gadā, pārdošanā tas nonākšot vien šāgada maijā un viena jumta dakstiņa cena būšot ap 34 eiro. Lai uzzinātu, kā īsti darbojasšīrevolucionārā sistēma, ieskaties šeit:


Un ko jūs domājat par šīm tehnoloģijām?