prakse_RGB

Jau pēc 3 nedēļām 90 uzņēmumi atvērs durvis 7000 jauniešiem. Uzņēmumu atvērto durvju nedēļā!


Jau 10. gadu pēc kārtas lielākais karjeras portāls Prakse.lv rīko projektu “Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa”. Tā laikā studentiem, absolventiem un skolēniem būs iespēja doties ekskursijās uz uzņēmumiem, lai iepazītu lieliskākos darba devējus un pieteiktos darbam un praksei, savukārt skolēni varēs noskaidrot piemērotāko profesiju karjeras veidošanai. Ekskursijās jaunieši varēs doties no 10.-14.aprīlim. Projekta mērķis ir parādīt reālās darba tirgus perspektīvas un palīdzēt tiem veiskmīgāk integrēties darba tirgū.


Ekskursiju laikā būs iespēja iepazīties ar profesiju aizkulisēm, kā arī uzzināt par prakses un vasaras darba iespējām. Mācību iestādēm kā katru gadu būs iespēja pieteikt ekskursijām arī klašu grupas. 2016. gadā jauniešu aptaujā uz jautājumu: Vai bija vērts piedalīties ekskursijā: “Jā” atbildēja 93%, savukārt 86% atbildēja “Jā”, ka mainīja savas domas par iepazīto profesiju.

Vietu skaits ekskursijām būs ierobežots, tāpēc jaunieši tiek aicināti pieteikties laicīgi Prakse.lv portālā jau no 21.marta! Ekskursijās tiek aicinām studentus, absolventus un skolēnus.

Šogad salīdzinot ar citiem gadiem ir būs vairāk ekskursijas. Kopumā šogad durvis vērs uzņēmumi no 12 Latvijas pilsētām piedāvājot 600 ekskursijas. Būs pārstāvētas 19 nozares un šādi uzņēmumi: ATEA, Clean R, Draugiem Group, Solvey, KVIST, Rīgas Siltums, Latvijas Dzelzceļš, Latvenergo, Severstal Distribution, AirBaltic, Inbox, Drogas, Coca Cola, McDonalds, SEB Banka, BENU, DHL, RIMI Latvia, Augstsprieguma tīkls, Ecenta Baltic Labs, Rīgas Ūdens, ERP PRO/ Aston Baltic, Rīgas Meži, Mogotel, Volvo Truck Latvia, Riot Engineering / Luxriot, DNB Banka, MOLLER AUTO LATVIA, SEMARAH Hotel Management, Apranga, Douglas, Stora Enso, SEM.LV, Liepājas speciālās ekonomiskās zona, Venstpils nafta termināls, CABOT, Bauskas alus, BDO, Noema, Primeks, Primera Air, Maxima, Orkla Confectionery & Snacks Latvija, Bayer, Stora Enso Latvija, Rietumu Banka, Taxikurir u.c.

Par „Uzņēmumu atvērto durvju nedēļu”

Latvijā vērienīgākais jauniešu projekts, kas jau 10.gadu aprīlī tūkstošiem skolēnu, studentu un neseno augstskolu absolventu ļauj klātienē iepazīt vietējos ražotājus un citus uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas un valsts iestādes. Katru gadu ekskursijām piesakās ap 11 000 jauniešu un aptuveni 6000 jauniešiem ir iespēja iepazīties ar uzņēmumiem klātienē. Pateicoties ekskursijām uzņēmumos piesaistījuši jau vairāk kā 2420 jauno speciālistu.ADN-plakats