revenge_poster_lv_web

Jaunais trilleris “Atriebība” – kino no 16.marta


Sieviete atriebjas saviem pāridarītājiem skarbajā un brutālajā trillerī Atriebība” (“Revenge”), Latvijas kinoteātros no 16. marta.


Laikā, kad kinoteātru repertuāru lielākoties veido supervaroņu kino, animācijas filmas visai ģimenei par runājošiem antropomorfajiem dzīvniekiem un Latvijas simtgadei veltītie nacionālie dižpārdokļi, bet aiz loga joprojām nekādi nevar iestāties pavasaris, arī kino esam pelnījuši emocionālu izkustēšanos, lai neteiktu – aukstu dušu vai pat sitienu zem jostasvietas. Tas nāk jaunās franču režisores Korālijas Faržē filmas “Atriebība” (“Revenge”) veidolā – spilgts, svēlmains un brutāls stāsts par realitātei pietuvinātu notikumu un tā absolūti kinematogrāfisku atrisinājumu:

Trīs turīgi vīrieši nolemj doties ikgadējās izpriecu medībās, bet šoreiz viens no viņiem ir paņēmis līdzi savu mīļāko. Dažu vardarbīgu likumsakarību rezultātā jaunā sieviete tiek pamesta drošai nāvei. Vismaz trim turīgiem vīriešiem tā likās…

Filmas treileris:

“Atriebība” (“Revenge”)

Režisore: Coralie Fargeat

Galv. lomās: Matilda Anna Ingrid Lutz, Kevin Janssens, Avant Strangel

Francija, 2017. gads, 108 min.

“Atriebība” turpina brutālo un asiņaino franču “jaunā trilleru viļņa” tradīciju, piešķirot tam neatkārtojamu un sievišķīgu šarmu – sekojot filmu “Haute Tension”, “Martyrs” un “RAW” piemēram, arī šeit stāsta centrā ir sieviete, kura dažādu baisu notikumu rezultātā pārtop gan iekšēji, gan arī fiziski. Korālija Faržē, kurai šī ir pilnmetrāžas debija un kura ir arī scenārija autore, droši liek kopā savu stāstu no skatītājiem jau pazīstamiem žanra elementiem, taču kārtojot tos unikālā un tikai sev raksturīgā secībā. Ir pierasts dalīt filmas (un to veidotājus) “vīriešu kino” un “sieviešu filmās”, bet jau fakts, ka filmēšanas procesā Korālija regulāri izlietojusi filmas vajadzībām atvēlēto butaforisko asiņu daudzumu, liek pievērst filmai pastiprinātu uzmanību – abu dzimumu skatītājiem!

Līdz ar filmas pirmizrādi arī īpaša diskusija “Sievietes kino — kāpēc mums to vajag?” par sieviešu lomu un nozīmi kino ar Latvijā pazīstamu personību piedalīšanos k/t “Splendid Palace” piektdien, 16. martā 20:00.


“Atriebība” kinoteātros “Kino Citadele”, “Splendid Palace”, “Cinamon”, “Multikino”, “Kino Bize” un “3D Cinema” Valmierā jau no 16. marta!