photo-1473366514866-3649b6c30284

Jauniešu interese par sezonas darbu vasarā – milzīga


Tikai jūnijā tiešsaistes darba meklēšanas portālā „Workis“ reģistrējušies vairāk nekā 10 tūkstoši jaunu lietotāju Baltijas valstīs. Projekts “Vasaras darbu banka” darbojas Latvijā jau otro gadu, piedāvājot atrast darbu vasaras sezonā 18 līdz 29 gadus veciem iedzīvotājiem.


 “Gan darbu, gan darbinieku ir iespējams sameklēt tiešsaistes platformā, kas sniedz iespēju noslēgt darba līgumu, izmantojot elektronisko parakstu, proti, kandidātiem nav jāierodas pie darba devēja, lai noslēgtu līgumu papīra formātā,” stāsta “Workis” pārstāve Latvijā Viktorija Čerņika.

 Portālu pašlaik aktīvi izmanto ap 200 Baltijas valstu uzņēmumi, lai atrastu nepilnas slodzes vai sezonas darbiniekus. Plašākais sezonas darbu piedāvājums ir loģistikas, viesmīlības un ražošanas jomās. Savukārt jaunieši vislielāko interesi izrāda par darbu viesnīcu, restorānu un sabiedriskās ēdināšanas nozarēs.

To, ka ir ļoti svarīgi vecināt strādāt gribošu jauniešu un darba devēju satikšanos, lai jaunieši varētu strādāt, attīstīt savas profesionālās prasmes un zināšanas, iegūstot nākotnē tik ļoti noderīgu darba pieredzi, atzīst arī Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA). “Sadarbībā ar darba devējiem īstenojot vairākus jauniešu bezdarbnieku nodarbinātības pasākumus, esam novērojuši, ka vairums jauniešu ir  centīgi, atbildīgi un mērķtiecīgi darbinieki. Darba devēji,  piedāvājot jauniešiem iespējas strādāt un profesionāli pilnveidoties, bieži vien iegūst savam uzņēmumam noderīgus un perspektīvus darbiniekus,” stāsta NVA direktora vietniece Kristīne Stašāne.

 ‘‘Potenciālajam darbiniekam ir nepieciešams elektroniskais paraksts, ‘‘Google“ vai ‘‘Facebook“ konts, lai pieslēgtos platformai ar savu datoru vai viedtālruni. Darba devējs var tiešsaistē novērtēt un izvēlēties kandidātu un pieņemt darbā tikai ar viena klikšķa palīdzību, jo par formalitātēm – veidlapu aizpildīšanu un nodokļu samaksu automātiski parūpēsies  platforma,’’ tā Čerņika.

 “Par to, ka vasaras mēnešos ļoti daudzi jaunieši vēlas strādāt, bet daudzi darba devēji jauniešiem šādas iespējas piedāvā, liecina arī NVA īstenotais skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums, kura ietvaros tikai jūnijā 309 darba devēju piedāvātajās darba vietās darbu uzsākuši 1509 skolēni. Savukārt NVA CV un vakanču portālā šobrīd ir publicētas 393 aktuālās brīvās darba vietas ar norādi, ka tas ir sezonas darbs, un 1895 brīvās darba vietas uz noteiktu laiku. Meklējot darbu patstāvīgi, jauniešiem vienmēr jāpārliecinās, ka darba piedāvājums ir drošs un uzsākot darba attiecības tiek noslēgts rakstveida darba līgums,” uzsver NVA direktora vietniece Kristīne Stašāne.


Vēl viens projekta ‘‘Vasaras darbu banka“ mērķis ir informēt darba devējus par jaunu veidu, kā  piesaistīt sezonas darbiniekus un vienkāršot īstermiņa darba attiecību administrēšanu.