tom-pumford-254867-1050×646

Kā atbalstīt draugu: 3 frāzes, kas nomierinās katru


Gadās, ka kāds no jūsu draugiem vai tuvajiem pārdzīvo kāda iemesla dēļ un jums nekādi neizdodas atrast pareizos vārdus, kaut arī no visas sirds vēlaties palīdzēt. Pasakot “nepārdzīvo”, jūs varat situāciju pavērst vēl sliktāk, jo tas skan kā “liec mani mierā un tiec pats galā”. Kas tad ir jāsaka cilvēkam, lai parādītu jūsu atbalstu? Zemāk piedāvājam jums 3 frāzes, kuras ir vērts atcerēties.


1. “Vai es varu tev kaut kā palīdzēt?”

Lielākoties jūsu palīdzība nemaz nebūs nepieciešama, taču tas ļaus cilvēkam saprast, ka jūs neesat vienaldzīgs un esat gatavi iztērēt savu enerģiju/laiku/finanses, lai atvieglotu viņai vai viņam dzīvi. Tas vienmēr ir labāk nekā tukši vārdi.

2. “Es saprotu, kā tu jūties”

Ja pat situācija, kuras dēļ pārdzīvo jums tuvs cilvēks, ir jums nepazīstama, šie vārdi viennozīmīgi nāks par labu. Jo taču kādam salauzta sirds ir pasaules beigas, bet kādam mašīna atrodas servisā un tas arī liek cilvēkam pārdzīvot, un iespējams pat vairāk nekā jums.

3. “Tas tik tiešām ir briesmīgi”

Protams, mums nav pa spēkam izjust cita cilvēka sāpes un pārdzīvojumus, nemaz neunājot par palīdzību. Bet dažreiz labākā palīdzība ir plecs, uz kura var uzlikt galvu un izraudāties no visas sirds. Jūtiet līdzi, un, ja spējat, sniedziet padomu.


Kādi vārdi, jūsuprāt, spēj palīdzēt cilvēkam tikt galā ar sarežģītu situāciju?


Autors – Aleksandra Zavišjus

Avots