566c776c0e9ab3c0c3f507689d78312f-1050×525

Kā izvairīties no saaukstēšanās?


Veikalos arvien vairāk klientu steidz iegādāties ingveru, citronus un medu, savukārt aptiekās pamatīgi audzis pieprasījums pēc profilaktiskiem līdzekļiem un dažādām zālēm saaukstēšanās ārstēšanai. Protams, tas nozīmē, ka līdz ar auksto laiku ir klāt arī šī sezona, kad saslimt gadās visbiežāk. Lai nebūtu jāsēž mājās un jācenšas atgūt veselību, esam sagatavojuši dažus ieteikumus, kuri palīdzēs novērst šādu iespējamību.


  1. Kā saka- nav slikta laika, ir tikai nepiemērots apģērbs. Pārliecinies, ka esi saģērbies atbilstoši laikapstākļiem. Atceries, ka kājām vienmēr jābūt sausumā un siltumā.
  2. Regulāri vēdini telpas, bet centies izvairīties no caurvēja. Svarīgi arī mājās uzturēt tīrību.
  3. Bieži mazgā rokas, it īpaši ja daudz uzturies publiskās vietās. Baktērijas atrodamas teju uz jebkuras virsmas. Noteikti nomazgā rokas pirms ēšanas, kā arī nedali ar citiem traukus vai citus galda piederumus.
  4. Izvairies no cilvēkiem, kuri jau ir saaukstējušies. Ne velti saslimšanas gadījumā ieteicams palikt mājās, atpūsties un veseļoties- tādējādi arī citi netiks aplipināti.
  5. Dzer pietiekami daudz ūdens un nodrošini sevpilnvērtīgu uzturu, uzņem visus veselībai nepieciešamos vitamīnus. Atvēli laiku arī atpūtai, miegam un fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā.

Saaukstēšanās pirmās pazīmes var būt nespēks, iesnas, sāpes kaklā, klepus, laušanas sajūta locekļos, paaugstināta teperatūra un sirdsklauves. Ja esi saslimis, vislabāk uzreiz dodies pie ārsta, kurš tev ieteiks, kā labāk atjaunot veselību, un tikai tad dodies uz aptieku.dog cold scarf freezing puppy