IMG_9415-

Kā pašmāju hokeja fani no vairāk nekā 20 000 detaļām būvēja LEGO hokeja arēnu


Jau ziņots, ka maija sākumā par godu faktam, ka šogad Pasaules čempionāts hokejā norisinās LEGO dzimtenē Dānijā, pašmāju hokeja fani iemūžinājuši Latvijas hokeja izlases spilgtākos spēļu momentus LEGO izpildījumā. Nupat publiskots arī video, kas ļauj ieskatīties unikālās LEGO hokeja arēnas būvniecības aizkulisēs, atklājot, ka tā tapusi no vairāk nekā 20 000 detaļām.


Kā izrādās, Latvijas hokeja zelta mirkļu iedzīvināšana LEGO aizņēmusi vairāk nekā 30 stundas. To laikā no LEGO izveidots ne tikai hokeja arēnas ledus laukums, apmales un tribīnes, bet arī tādas hokeja spēlei neatņemamas sastāvdaļas kā ledus tīrāmā mašīna, kā arī automašīna, kas vienmēr tiek novietota vienā no arēnas stūriem. Īpašu uzmanību video veidotāji pievērsuši arī video un foto kamerām un vietai, kur hokejisti atrodas spēles laikā, kā arī vienam no galvenajiem hokejistu amata rīkiem – slidām, kas veidotas atbilstoši populārā konstruktora stilistikai. Tāpat neesot aizmirsts par skatītājiem –  tribīnēs kopumā tika sasēdinātas ap 400 LEGO mini figūras. Jāpiebilst, ka video autori leģendāro hokeja mirkļu atveidošanai kopumā veltījuši ap 50 stundām, kas pavadītas gan būvniecības procesā, gan video atribūtu sagatavošanā, gan spraigo notikumu atainošanā.

“Lai arī biju veidojis dažādus apjomīgus objektus, hokeja arēna ir līdz šim lielākais darbs, pie kura man nācies strādāt. Tas tika paveikts četros piegājienos, katrā darbojoties aptuveni 7 stundas. Visvairāk laika nācās patērēt, meklējot nepieciešamās detaļas, lai izveidotu perfektu kompozīciju. Tas arī bija pats piņķerīgākais un nogurdinošākais visā procesā. Ieraugot galarezultātu, gan visas raizes tika aizmirstas, jo tas arī pašam šķita gana iespaidīgi. Ja visas šajā projektā ievietotās detaļas sadalītu LEGO komplektos, tā kopējā cena varētu būt ap 2000 €,” atzīst populārā konstruktora meistars Pēteris Sproģis, kurš sadarbībā ar OlyBet realizējis interesanto ideju.


LEGO hokeja arēnas būvniecības aizkulisēs ieskatīties var veidotāju šodien publiskotajā video. Tajā lielā paātrinājumā atainots lielais darba apjoms – kā, liekot detaļu pie detaļas, tapa slavenā LEGO hokeja arēna, kurā Latvijas hokejisti, atveidoti LEGO, vēlreiz izdzīvoja leģendārāko spēļu zelta mirkļus.