18405997_1238981126211956_52231807_o-1050×770

Kā tas strādā: somiņu dizainere From Bee. With Love.


YOUNG.LV turpina iepazīstināt savus lasītājus ar dažādu interesantu profesiju pārstāvjiem. Šoreiz mums izdevās sazināties ar īstu meistari – dizaineri Olgu Grigurko, kura ir slavenu clutch- somiņu autore, kā arī ir veidojusi “saldās” somiņas “Kārums” un “Serenāde”.


Ar ko viss sākās? Es sāku aizrauties ar dizainu jau bērnībā, man ļoti patika pārveidot dažādas lietas, meistarot, pāršūt. Bet “pāriet uz nākamo līmeni” es nolēmu 2013. gadā. Tad es redzēju somiņu, kas ir ļoti līdzīga manām book-clutch somiņām, bet žurnāla veidolā, un es ļoti gribēju tādu pašu. Tad man izdevās izveidot savu pirmo somiņu. Man ļoti paveicās, ka tajā brīdī blakus bija tuvs cilvēks, kas mani atbalstīja, tad viņš teica: “Atpakaļceļa nav”.

Kāpēc tieši Bite (Zīmola nosaukums ir From Bee. With Love)? Šī iesauka man ir “pielipusi” kopš bērnības. Lieta tāda, ka es vienmēr esmu bijusi ļoti maza un trausla meitene, bet ļoti ātra, es vienmēr kaut kur skrēju un kaut ko darīju. Manas lielās acis, mazais augums un ātrums man arī deva Bites iesauku.15109594_1062824277160976_7691802774377478918_n

Kā radās ideja izveidot “saldās” somiņas? Pirms diviem gadiem es izveidoju somiņu piena pakas formā, un tā ļoti piesaistīja uzmanību – skaista, ietilpīga, stilīga, ērta. Un tad man ienāca prātā ideja radīt “saldo” somiņu sēriju. Lūk, piemēram, man ir daudz draugu un paziņu no ārzemēm, un vienmēr lūdz man atvest sieriņus “Kārums” vai “Laimas” konfektes. Es padomāju, ka tas būtu interesanti, un mana pirmā somiņa bija “Kārums”. Visi atceras “to” vārnu un es gribēju atgādināt par bērnības garšu, tikai bez kalorijām, bet pēc tam jau izveidoju Serenādi.

Pašlaik mūsu somiņu “Kārums” līnijā ir klasiskā oranžā, riekstu zaļā, kokosriekstu zilā un citronu dzeltenā. Es vienmēr saviem klientiem saku, ka spilgta somiņa izcelsies uz kopējās krāsu gammas fona. Jo tiesa, ka izskatīsies lieliski, ja tērps būs zaļš, bet somiņa, piemēram, dzeltena. Tā  nav liela un izceļas.

Ir ļoti grūti pateikt, cik daudz laika paņem vienas somiņas izgatavošana, jo sākumā tiek iepirkts materiāls, vispirms tiek izveidots izšuvums, tad tā tiek salikta kopā, jāpasūta karkass, utt. Pats process nepaņem ļoti daudz enerģijas, tas prasa tieši laiku un pacietību. Bet gadās, ka klientam somiņa ir nepieciešama ļoti ātra, tad varam to izgatavot vienas vai divu dienu laikā.

Man ir kāda ļoti interesanta kliente – Olga, viņa pie manis pasūta clutch somiņas ne pirmo reizi, un katru reizi viņa izdomā kaut ko jaunu, jaunu produktu, par kuru tu pat neko neesi dzirdējis, pēdējais viņas pasūtījums bija book-clutch “Smadzeņu izņemšana. Tiesu medicīnas eksperta stāsti”, un uz tās vāka bija īstas smadzenes, lūk, katru reizi viņa izdomā kaut ko neparastu.

Kur es gūstu iedvesmu? Oi, man nav tā, kā daudziem citiem cilvēkiem – pastaigājos pa kādu īpašu ielu, noskatos īpašu filmu un iedvesmojos. Mani “pavelk” divos gadījumos – vai nu man ir ļoti labi, vai nu man ir ļoti slikti. Un reizēm tas biedē. Nevēlos, lai mani pārprastu, bet mani iedvesmo sievietes ar stāstu. Man skaistumu nosaka kāds stāsts cilvēka acīs. Un šis skaistums ir īpaši izteikts “nobriedušās” sievietēs, teiksim, pēc 35. Viņām ir citi ieradumi, vēsture, kas lasāma acīs, viņas ir nosvērtākas un no viņām ir iespējams kaut ko iemācīties. Un vēl mani, iespējams, iedvesmo brīvi cilvēki, kuri uzdrīkstas būt tādi, kādi viņi ir.

Man pašlaik nav mācekļu. Un es uzskatu, ka pagaidām man nav tāda darba apjoma, lai ņemtu mācekļus. Bet man ir idejas jaunu somiņu izveidošanai un, iespējams, tad man būs nepieciešami iedvesmoti studenti, kuri ir gatavi mācīties. Un vispār, idejas ir, un arī ar jauniešiem gribētu pastrādāt.

Attēlu rezultāti vaicājumam “From Bee.With Love”

Vai nēsāju pati savas somiņas? Viens no iemesliem, kāpēc es gandrīz vispār nenēsāju savas grāmatu clutch somiņas dzīvē, ir, jo tās ir izveidotas klasiskā stilā, bet mans dzīves ritms ir tāds, ka visu laiku kaut kur nesos, un man līdzi vienmēr ir mana mīļā mugursoma. Man tur ir divi bloknoti, bieži kāda furnitūra, audums un ļoti daudz sīkumu. Tāpēc ar clutch somiņām īsti nekur nesanāk aiziet.

Par plaģiātismu un nozagtām idejām. Pāris dienu laikā es to pārdzīvošu, cenšos ticēt draugiem, kuri saka, ka panākumi ir tad, kad tevi kopē. Labi, book clutch ir viens, bet bija gadījums, kad tika nokopētas manas kāzu clutch somiņas, kas bija tieši mana ideja, un tad gan es ļoti sadusmojos. Es saprotu, ka neviens nenorādīs, ka idejas autore esmu es, pat neaizdomāsies par to. Vienīgais, kas mani nomierina ir tas, ka manas saldās somiņas neviens nevar atkārtot. Man ir oficiāli līgumi, jo es izmantoju produktu logotipus, kas jau ir intelektuālais īpašums, un man uz to ir tiesības.

Es visu esmu iemācījusies “mērkaķa ātrumā”, un vispār man ir ļoti paveicies ar komandu, viņi mani ļoti labi saprot, visas manas skices un zīmējumus. Es esmu tāds cilvēks, kuram, ja kaut kas ienāk prātā, tad es mēģināšu izskaidrot uz pirkstiem, bet man ir tieši tāda komanda, kas mani saprot no pusvārda. Tas ir, es saku, bet meistars jau veido plānu, kā to visu ir iespējams uzkonstruēt. Tāpēc ar to man ir ļoti paveicies.

Protams, šajā darbā nākas saskarties ar grūtībām. Visas ilustrācijas, zīmējumi uz somiņām tiek izšūti. Un ar pēdējo mūsu somiņu “Pols” ļoti nomocījās mana meistare, jo izšuvumu bija daudz, un audums var vienkārši sākt krokoties. Gadās, ka meistarei vienkārši var pārstāt darboties šujmašīna, tas ir, kādu noteiktu diegu mašīna atsakās šūt, un tāpēc viss process apstājas. Grūtības gadās, bet pēdējā laikā es pret tām esmu sākusi attiekties mierīgāk.

Materiāla autore: Marine Hačaturjana