lauris-reiniks_2401283

Kādreiz populāri mūzikas videoklipi, kuri tagad liekas kā no citas pasaules


Mode pasaulē un Latvijā mainās. Kas bija stilīgi gadsimta sākumā, uz to tagad raugāmies ar sašķobītu seju. Tas labi redzams arī vairāk nekā pirms desmit gadiem uzņemtajos mūzikas videoklipos, kuri tagad jau liekas kā no citas pasaules. Iespējams, ka pēc desmit vai piecpadsmit gadiem uz to, kas pašlaik ir stīlīgs, arī raudzīsimies un domāsim- tas tiešām bija moderni?


Lauris Reiniks – Es tev apmulsis (2004)

„Tu man esi viss, es tev apmulsis…” tā pašmāju Lauris Reiniks dziedāja jau vairāk nekā pirms dekādes. Gulēšana uz grīdas, kadri pie baseina, stāvēšana uz kāpnēm, skatiens tālumā, melnmatainas daiļavas apcerēšana…


Hameleoni- Nakts (1999)

„Aizej tā, lai paliek starp mums tumsa un noslēpums”. Neskaitāmi tuvplāni ar dziedātājiem, bet īpaši daudz ar sievieti, kura īsā kleitā ar dziļu dekoltē cītīgi spēlē saksofonu piepūstiem vaigiem. Mūzikas videoklipā izmantoti arī videomateriāli, kas izskatās, ka ir no Ņujorkas.


100 Debija- Sajūsmu Okeāns (1999)

„Sajūsmu okeāns, šaubas vai pašapmāns, visa kā tik daudz.” Dzīvoklis. Ierīce gaisa pūšanai, lai dziedātāja garie, krāsotie mati plīvotu. Raustīgas gaismas. Portatīvais dators, šķēres un papīrs. Un, jā- akvārijs. Ja būsi uzmanīgs, pamanīsi arī kaķēnu.


Device- Rītdiena (2002)

„Es tiekšos pēc labākas rītdienas, es tiekšos pēc labākas nākotnes. Mūsu galvenais trumpis – jaunība”.Jā, tā latviešu gangsteri izskatījās gadsimta sākumā. Viedoklips ļoti vienkāršs- melns fons un izmantotas dažādas gaismas, mainās kadri ar dziedātājiem. Godīgi sakot, piedziedājums ir ļoti lipīgs un „iesprūst” galvā.


Jumprava- Kā logā (1994)

 „Tu ienāci manī kā diena logā.” Šī ir viena no latviešu populārākajām grupām aizvadītajā gadsimtā, taču dziesmas videoklips, iespējams, ir viens no garlaicīgākajiem, kāds jebkad uzņemts- ļoti daudz nekustīgas stāvēšanas vai sēdēšanas, lēnas loga vēršanas.