maxresdefault

Kas saņems Kinoakadēmijas balvu?


Kino akadēmijas balvas pasniegšanas ceremonija strauji tuvojas. Tā norisināsies 26. februārī. Kino kritiķi un bukmeikeri ir pārliecināti, ka šī gada favorītfilma būs mūzikls “La La Land – Kalifornijas sapņi”. Par ko tā ir? YOUNGLV komanda Jums pastāstīs.


Filmas anotācija vēsta, ka Mia ir topošā aktrise, kas piestrādā kafejnīcā, pasniedzot latte kafijas filmu zvaigznēm. Viņas mīļotais ir Sebastians, džeza mūziķis, kas mēģina savilkt galus, uzstājoties ar koncertiem šaubīgos un noplukušos bāros. Panākumiem pieaugot, jaunais mīlnieku pāris saskaras ar lēmumiem, kas sāk graut viņu mīlestību. Sapņi, pie kuriem viņi strādājuši tik smagi, nu viņus var izšķirt!

Romantiskā drāma par džeza pianistu un jauno aktrisi nominēta kopumā 14 nominācijās, kas ir vienlīdz liels nomināciju skaits arī filmai “Titāniks”. un “Viss par Ievu”, kas ir vislielākais Oskara nomināciju skaits.

Pēc kritiķu domām “La, la Land- Kalifornijas sapņi” Kinoakadēmijas balvu iegūs kategorijās – labākā galvenā sieviešu lomas atveidotāja, labākais
režisors, labākais operatora darbs, labākie kostīmi, labākā montāža un labākā orģinālmūzika.

Kā otra nominētāka filma ir “Mēness gaisma”, kas kopā ieguvusi 8 nominācijas. Pēc bukmeikeru domām filmai izdosies iegūt vismaz divus Oskarus.

Filmas anotācijas vēsta: Viņš piedzima Maiami, kurā valda nauda un narkotikas. Patiesības meklējumos un sevis paša pieņemšanai, pārdzīvojot drāmu ģimenē un draugu nodevību, viņam ir jāizdara izvēle kāds ceļš ir ejams. Vai cilvēks ir spējīgs mainīt savu likteni?

Amerikas Kinoakadēmijas balva “Oskars” ir pasaulē ievērojamākais kino apbalvojums, ko pasniedz reizi gadā, akadēmijas locekļiem izvērtējot iepriekšējā gadā tapušās filmas.

Pirmā Kinoakadēmijas balvas pasniegšana norisinājās 1929. gada 16. maijā Holivudā.