kdbteach34

KINOKLUBS: 5 filmas par neparastiem skolu pasniedzējiem.


Jau kopš bērnības katrs skolēns vēlas interesantu pasniedzēju, kas var ne tikai iemācīt, bet arī atbalstīt un iedvesmot. Par godu galvenajiem skolas svētkiem oktobrī – Skolotāju dienai – žurnāls YOUNG.LV dalās ar filmu izlasi, kurās varam vērot neparastākos skolotājus kino vēsturē.


Serial Teachers (2013)

Par ko?

Komēdijas varoņi ir pasniedzēji Žila Ferī licejā – vissliktākajā mācību iestādē Francijā. Skolu gatavojas slēgt skolēnu zemo panākumu līmeņa dēļ. Vienīgais, kas skolu varētu glāvt, ir labi nokārtots eksāmens. Direktors nolemj spert izmisuma vadītu soli: viņš uzaicina grupu neprātīgu skolotāju, kas izrādās vēl lielāka katastrofa, nekā paši vecie huligāni. Angļu valodu tagad pasniedz Gledisa – dāma ar motorzāģi, ķīmiju – jucis eksperimentētājs Alberts, savukārt vēsturi – Pološons,

Interesants citāts:

„Pasniegt filosofiju nozīmē saprast, ka mēs neko nesaprotam un neesam spējīgi saprast mūsu nesapratni.”

Kāpēc skatīties?

Šī brīnišķīgā filma sniegs iespēju saprast, ka „briesmoņi” nereti ir ne tikai skolēni, bet arī paši pasniedzēji. Galvenie varoņi jau no pirmajiem kadriem kliedz: „Nebaidies būt dīvains, iespējams, tieši ar to tu esi unikāls!”Attēlu rezultāti vaicājumam “serial teachers film”


Fack ju Göhte (2013)

Par ko?

Galvenais varonis, Zeki Millers, atsēdējis savu termiņu cietumā, nolēmis atrast slēptuvi, ko izveidojis vēl pirms sodīšanas. Bet kas par nelaimi! Slēptuves vietā tagad stāv vesela skola! Taču Zeki, esot spītīgs, nolemj atrisināt problēmu jau „saknē”. Tāpēc viņš izvēlas skolotāja lomu.

Interesants citāts:

– Vai tad tas ir likumīgi?

– Nē, tāpēc arī forši.   

Kāpēc skatīties?

Samērā vienkārša vācu komēdija, kas vienlaicīgi liks jums ne tikai smaidīt, bet arī just līdzi varoņiem. Šīs filmas galvenie tēli ir „ķirsītis uz tortes” – tieši viņus gribas gan atbalstīt, gan pārmest viņiem viņu kļūdas. Ir lieliski, ja tēli nav viennozīmīgi – viņi var gan iepatikties, gan nokaitināt – un tieši šī filma var lepoties ar daudzveidīgu tēlu izveidošanu.Attēlu rezultāti vaicājumam “Fack ju Göhte (2013)”


The School of Rock (2003)

Par ko?

Djūijs Finns ir izbijis rokmūziķis, kurš tā arī nesasniedzis savu slavas virsotni, nogrimis parādos līdz ausīm. Taču par prieku Djūijam, viņam pēkšņi piedāvāts skolotāja amats skolā, kam viņš, protams, piekrīt. Finnu tik ļoti sajūsmina viņa darbs, ka tas atdzīvina viņa mīlestību pret mūziku – savu apsēstību pret rokmūziku viņš nodod saviem skolēniem.

Intersants citāts:

– Tu vari būt neglīts neveiksminieks, bet, ja tu esi rokgrupā, tad tu esi šokolādē, puis!

Kāpēc skatīties?

Ja vēlies atrast motivāciju, kāpēc sākt spēlēt ģitāru, tad „The School of Rock” ir tieši tas, kas tev palīdzēs. Filmā ir ne tikai brīnišķīga mūzika, bet arī interesantas pamācības par panākumiem, laimi un, protams, mūziku. Savukārt roka faniem šī filma gluži vienkārši ir jānoskatās. Obligāti.Attēlu rezultāti vaicājumam “The School of Rock (2003)”


Bad Teacher (2011)

Par ko?

Vidusskolas pasniedzēja Elizabete dzīvo pārtikušu dzīvi un tērē sava bagātā drauga naudu, dodas uz darbu kā uz ballīti, nedomā par savām problēmām un vēl jo vairāk par to risinājumiem. Taču reiz, pēc šķiršanās no bagāta drauga, viņas dzīve dramatiski mainās, kaut gan viņa pati to īpaši neapzinās. Pienākumi sāk ņemt virsrsoku, tāpēc mūsu „skolotājai” nākas situāciju ņemt savās rokās.

Interesants citāts:

– Klausies, ja jau Emmija tulkos, tad mēs varam sākt visu no jauna. Sveiki, esmu Skots Delakots! Un jūs?

– Vācies.

Kāpēc skatīties?

Šo filmu ir vērts skatīties izklaides pēc. Tā, protams, nav reālistiska, bet kuru gan tas interesē? Jau aktieru pāris – Džastins Timberleiks (Skots Delakots) un Kamerona Diaza (Elizabete Holslija) priecē acis, taču pats galvenais šeit būs smieklu vētras un pozitīvas emocijas.Attēlu rezultāti vaicājumam “Bad Teacher (2011)”


Atslēgu padot tālāk aizliegts (1976)

Par ko?

Filma par armijas virsnieku, kuram nākas kļūt par skolas direktoru. Jau pavisam drīz Kirils Aleksejevičs, mūsu galvenais varonis, saprot, ka vadīt karavīru rotu ir daudz vienkāršāk, nekā ieviest kārtību skolā. Tomēr Kirils Aleksejevičs ir pietiekami gudrs un uzmanīgs, lai tiktu galā ar jaunajiem pienākumiem un atrastu kopīgu valodu ar skolēniem un kolēģiem.

Interesants citāts no filmas:

– Vispār, tehniski tas ir iespējams!

– Vienalga,  es būtu atteicies!

Kāpēc skatīties?

Pat neskatoties uz to, ka filmai jau ir veseli 40 gadi, katrs joks ir saprotams, savukārt situācijas, kurās iekuļas filmas tēli, vēl aizvien ir interesantas gan jauniešiem, gan pieaugošajiem skatītājiem. Un, jā, filma ir krievu valodā – ja vēlies uzlabot savas valodas prasmes, skaties droši!Attēlu rezultāti vaicājumam “КЛЮЧ БЕЗ ПРАВА ПЕРЕДАЧИ”