kinoblogeri_swissarmyman_satins

Dena Vona un Daniela Šeinerta pilnmetrāžas debija “Mans draugs – nenopietns līķis”!


Kinoprojekts “Spektrs” un Labs Kino piedāvā vienu no pēdējo gadu neparastākajām un aizkustinošākajām filmām – Dena Vona un Daniela Šeinerta pilnmetrāžas debiju “Mans draugs – nenopietns līķis”! Henks (Pols Dano) ir cietis kuģa katastrofā un attapies viens uz neapdzīvotas salas. Izmisumā jau gandrīz nolēmis padarīt sev galu, viņš piepeši atrod vēl vienu krastā izskaloto… kurš gan jau ir miris. Taču kompānija ir un paliek kompānija, un ar Menija (Daniels Redklifs) palīdzību Henkam ir iespēja ne tikai saglabāt veselo saprātu, bet arī nonākt mājās…


Vons un Šeinerts, videoklipu režisori, kuri kopīgi uzstājas zem pseidonīma “Daniels” (gandrīz kāspektrs_swissarmyman_poster_web Koeni vai Vačovski!), filmas ideju iznēsāja ilgus gadus. Sākotnējā ideja, uz kuras tika balstīts viss stāsts, bija – kā pašnāvniecisks cilvēks varētu pārliecināt līķi, ka ir vērts dzīvot. Pieplusojam tam vēl klāt pārdomas par dažādām ķermeņa funkcijām un iegūstam patiešām neparastu un oriģinālu stāstu.

Filma savu pirmizrādi piedzīvoja Sandēnsas kinofestivālā, kur tā kļuva par absolūtu sensāciju – šī vārda visdažādākajās nozīmēs. Kamēr vieni kritiķi slavēja filmu par uzdrīkstēšanos, oriģinalitāti un savdabīgo skatījumu uz dzīvi, citi nemaz neizturēja līdz filmas beigām. Beigu beigās sajūsmas saucieni gan krietni pārspēja skeptiķus, un Vons un Šeinerts tika atalgoti par savām pūlēm ar Sandēnsas festivāla balvu par labāko režiju. Viens ir pilnīgi skaidrs – filma no sava ekscentriskuma nekaunas, bet tos skatītājus, kuri ir izslāpuši pēc kā neparastāka par parastajiem Holivudas grāvējiem, gaida ļoti patīkams un savdabīgs pārsteigums.

Gan par Polu Deinu, gan Danielu Redklifu šajā filmā var teikt, ka tādus jūs šos aktierus vēl nekad nebūsiet redzējuši. Redklifs jau gadiem ilgi ir centies tikt vaļā no Harija Potera ēnas, tad šī filma reizi par visām reizēm šo darbu noteikti paveiks, pieliekot tam treknu punktu. Tikmēr Pols Deino (“Little Miss Sunshine”, “Love & Mercy”) papildina savu filmogrāfiju ar kārtējo interesanto indie lomu, veidojot vienu no šī gada oriģinālākajiem ekrāna duetiem kopā ar Redklifu. Filmā redzēsim arī lielisko Mēriju Elizabeti Vinstedu (“10 Cloverfield Lane”, “Scott Pilgrim vs. the World).

Viena no gada (precizējums: gadsimta) spilgtākajām, neparastākajām un arī labākajām filmām, kur aiz kičīgas ārienes un drosmīgas idejas slēpjas karsta, mīloša un strauji pukstoša sirds! Kino, kuru neaizmirst – piedāvā “Spektrs” un Labs Kino! Sīkāka informācija par īpašo pirmizrādi un citām aktivitātēm filmas Facebook lapā.

Meklējiet filmu “Mans draugs – nenopietns līķis” Latvijas kinoteātros jau no 2. septembra!

Režisori: Dens Vons, Daniels Šeinerts

Galv. lomās: Daniels Redklifs, Pols Dano, Mērija Elizabete Vinsteda

ASV, 2016. gads, 97 min.

Singapūras Satīns mūzikālais treileris

Mājaslapa: http://kinospektrs.lv/swiss-army-man/

IMDb: http://www.imdb.com/title/tt4034354/

Facebook event: https://www.facebook.com/events/1105466756186645/