34118322-1009683

Kinoprojekts “Spektrs” un Rīgas starptautiskais kinofestivāls piedāvā apbalvotā norvēģu režisora Joahima Trīra jaunāko darbu “Telma”


Pēc Latvijas pirmizrādes Rīgas starptautiskajā kinofestivālā un seansiem pērnā rudens kinofestivālā “Spektrs”, nu arī Latvijas skatītājiem ir iespēja pilntiesīgi izbaudīt jauno Joahima Trīra darbu – no piektdienas, 26. janvāra tas redzams veselu četru Latvijas kinoteātru repertuārā, ko var uzskatīt par lokālu sasniegumu režisora darbiem.


Savā jaunajā darbā režisors turpina kino šobrīd īpaši aktuālo sieviešu “empowerment” ideju, aplūkojot to caur vienmēr vēso skandināvu prizmu, kurā gan atradās vieta emocionalitātei un pat mistikai:

Telma ir studente, kura pārceļas uz Oslo un iemīlas savā kursabiedrenē. Pavisam drīz viņa atklāj, ka jaunās un iepriekš nezināmās sajūtas nav tikai emocionālas, bet gan pavisam reālas – viņā parādās pārcilvēciskas spējas…

Aktrise Eili Harbo filmā atveido norvēģu studenti, kura nule pārcēlusies uz dzīvi galvaspilsētā – Oslo. Paradoksāli, ka aktrise mācījusies tajā pašā Oslo universitātē, kuru apmeklē viņas atveidotā varone. Vienu no lomām filmā atveido arī Ņujorkā dzīvojošā norvēģu mūziķe un modele Kaija Vilkinsa.


Izceļojusies pa pasaules un arī pašmāju kinofestivāliem, “Telma” ir beidzot pilnvērtīgi ieradusies pie skatītājiem – meklējiet to no 26. janvāra kinoteātros “Kino Citadele”, Splendid Palace, KSuns un Kino Bize!


 

“Thelma” (2017)

Režisors: Joahims Trīrs

Galv. lomās: Eili Harboe, Okay Kaya, Ellen Dorrit Petersen

Norvēģija/Francija/Dānija/Zviedrija, 2017. gads, 116 min.