neironauka-1050×700

Ko par jums saka jūsu smadzenes: jaunākie atklājumi neirozinātnē


2017.gadā zinātnieki veica daudzus atklājumus, kas saistīti ar cilvēka smadzenēm. Portālā Neuroscience News bija publicēti raksti, balstoties uz kuriem, var izdarīt secinājumus par cilvēku, vien pavērojot viņa reakciju mūzikas klausīšanās laikā.


Ja jūs ievērojāt, ka jūsu sarunas biedram parādās šermuļi uz ādas, kad viņš klausās mūziku, tad jūs varat būt pārliecināti, ka tas ir saistīts ar smadzeņu iegarenās daivas īpašo struktūru, kas atbild par dzirdi. Unikāli!

Tāpat interesants ir fakts, ka galvas traumas ir ciešā mērā saistītas ar gremošanas trakta darbību – tas spēj ietekmēt cilvēka garastāvokli un uzvedību. Tā, lūk!

Ja agrāk pastāvēja uzskats, ka veģetatīvais stāvoklis gada garumā liedz iespēju atjaunot svarīgākās organisma funkcijas, tad šobrīd šis fakts tika noliegts. Daudziem cilvēkiem joprojām ir iespēja.

Kembridžā tika veikts vēl viens atklājums – cilvēki, kas izmanto lamuvārdus sarunas laikā, ir atklātāki par tiem, kas to nedara. Liekulība viņiem nav raksturīga.

Kas attiecas uz psihi, tad šajā jomā atklājumi ir neapmierinoši. Tiek uzskatīts, ka cilvēkiem ar augstu IQ līmeni, ir vāja psihiskā veselība, kā arī viņi daudz biežāk par apkārtējiem cieš no dažādiem traucējumiem.

Svarīgi ir arī tas, ka baktērijas ir bīstamas tiem, kam ir Alcheimera slimība, jo tās pasliktina slimības gaitu.

Un, pēdējais, obsesīvi kompulsīvais traucējums ir tiešā mērā saistīts ar iekaisuma procesu cilvēka smadzenēs. Tas viss nav tāpat vien!


Viens no zinātnieku ieteikumiem skan sekojoši – dzīvojiet lauku apvidū, tas samazinās stresu. Kādi tad būs nākamie zinātnieku atklājumi?


Autors – Александра Завишюс

Avots – https://knife.media/brain-studies