kef_10k_skatitaju

“Kriminālās ekselences fonds” – jau 10 000 skatītāju!


Jaunā latviešu huligāniskā kriminālkomēdija “Kriminālās ekselences fonds”, kura uzņemta bez valsts atbalsta un pilnībā par privātiem līdzekļiem, pirmajā izrādīšanas nedēļā Latvijā ir pulcējusi vairāk kā 10 000 (!) skatītāju un neticami pozitīvas skatītāju atsauksmes!


Vairāk kā 100 tvītu sociālajā tīklā Twitter, pozitīvas recenzijas no intelektuālā Satori un skarbā Cehs.lv, kā arī virs 120 filmas novērtējumi Facebook, no kuriem 117 ir piecu zvaigžņu vērtējumi (bet kāds drosminieks ir ielicis vienu zvaigzni. Visu cieņu viņam). Diskusijas iet vaļā par filmu, budžetu, attieksmi, ir radies mistisks Mr. Vintāža Twitter profils, bet citāti no filmas jau ir iesakņojušies tautas folklorā… Kopējo atsauksmju, viedokļu un vērtējumu skaitu noteikt nav iespējams – sākumā sekojām līdzi, bet tad palaidām vaļā, kā Pupsika siksniņu. To, ko piefiksējām, atradīsiet te: http://ej.uz/kefatsauksmes
Piedāvājam Jūsu uzmanībai dažus smieklīgus un interesantus faktus par filmas tapšanas procesu.

Asinis un ievārījums

Filmā izmantoti 5 litri profesionālo butaforisko kino asiņu un 15 litri dažadu filmas atbalstītāju asiņu (paldies ProjektuBanka.lv). Tomēr arī ar tām nepietika un brīžos, kad citādi vairs nevarēja, izlīdzējāmies ar biešu sulu un aveņu ievārījumu. Pēdējo īpaši ienīda Harija Kuharjonoka lomas atveidotājs Andris Daugaviņš – visu dienu bija jāatgaiņājās no mušām un tad vēl velkot bikses nost labajai kājai sanāca piespiedu epilācija.

Pazudušie “Persiki”

Filmā ir redzami daudz un dažādi unikāli rekvizīti, bet vienu no tiem bija īpaši grūti nosargāt no garnadžu ķetnām – tā bija filmā redzamā erotisko žurnālu kaste, kura ilgi ceļoja no lokācjas uz lokāciju, līdz vienkārši izgaisa, lai vienu dienu atgrieztos nobružāta, nogurusi un cauršķirstīta no A līz Z.

“Mastermainds”

Filmas nosaukums “Kriminālās Ekselences Fonds” ir saglabājies no scenārija rakstīšanas pirmsākumiem. Tapšanas laikā uzpeldējis variants “Mastermainds” (tāpat kā Imanta Veides rakstītajam krimiķim!), taču “Kriminālās ekselences fonds” stabili noturējās līdz galam – un tieši tā filma ir pazīstama arī skatītājiem!

Klapīte

Filmas klapīte uzņemšanas laukumā kļuvusi teju leģendāra – uzraksts “Kriminālās ekselences fonds”, kuru viens no filmas operatoriem Kaspars Cirsis ar sarkanu flomīti uzrakstīja uz klapīties pirmajā filmēšanas dienā, saglabājās līdz pat pašām procesa beigām! Klapīte vidēji nokrita uz zemes/ izkrita no rokām katrā trešajā filmēšanas dienā. Īpaši veiksmīgās dienās tā lidoja arī biežāk- 2 līdz 5 reizes. Uz kopēju dienas laikā nofilmēto dubļu skaitu (~49) tas nemaz nav tik traki. Paldies ražotājiem par triecienizturīgām klapītēm.

130 filmēšanas dienas

Ja tev filmai ir dāsns budžets, tad tu filmē mēnesi, varbūt divus. Ja filmai ir iedots mazāks finansējums, tad mēģini iespraukties pārdesmit dienās. Bet ja filmas dzīslās naudas vietā tek entuziasms apvienojumā ar mežonīgu prieku par paveikto, tad pārtraukt darbu nu nekādi negribas un tiek filmēts tik ilgi, kāmēr ir sasniegts vēlamais rezultāts! Filmētu vēl ilgāk, ja varētu – bet arī labas lietas vajag ar mēru. Tagad jūsu kārta – skatīties, skatīties un vēlreiz skatīties!


Filmas autori ir pozitīvi pārsteigti par ārkārtīgi silto filmas uzņemšanu, skatītāju diskusijām un jau plāno tikšanās ar skatītājiem seansos Rīgā un reģionos – sekojiet informācijai: fb.com/kefmovie
“Kriminālās ekselences fonds” joprojām kinoteātros visā Latvijā – precīzu kinoteātru sarakstu ar saitēm uz tiem atradīsiet te: http://uzkino.lv/Event/302218/