legs+low+res

Kur Rīgā var nodarboties ar sportu bez maksas?


Tuvojoties pludmales sezonai, laikam, kad sākt valkāt vasaras kleitas un sandales, jautājums par veselīgu dzīvesveidu un izskatīgu figūru kļūst aktuālāks. Piedāvājam karti ar vietām, kurās pilsētā var nodarboties ar sportu gan zem klajas debess, gan telpās, pilnīgi BEZMAKSAS.


Vingrošanas nodarbības Dienas centros

Dažādās Rīgas apkaimēs ir dienas centri, kuru sporta zālēs ikviens interesents var bez maksas nodarboties ar vingrošanu. Visbiežāk centru pakalpojumus izmanto maznodrošinātie un trūcīgie Rīgas iedzīvotāji, kā arī pensionāri. Sīkāk par programmām, kuras piedāvā centri, iespējams iepazīties šajā saitē.

Patlaban vingrošanas nodarbības notiek Rīgas rajonu dienas centru sporta zālēs.

Vienīgais centrs, kur patlaban nodarbības notiek ārā, ir “Ābeļzieds”, jo tā teritorijā ir stadions. Šogad gan nav plānots nodrošināt brīvdabas nodarbības apkaimēs, bet, ja būs liels iedzīvotāju pieprasījums, šāda iespēja tiks apsvērta.

Treniņi zem klajas debess Rīgas sporta laukumos

Pēdējā laikā Rīgas iedzīvotājiem bezmaksas sporta treniņiem ir atvērti izremontēti stadioni pie daudzām Rīgas mācību iestādēm. Tur ir uzstādīti arī ielu trenažieri. Kustība “Sporto Rīga”, kurā darbojas Rīgas fitnesa klubu labākie treneri, pastāstīs, kā trenēties ar trenažieriem, kā arī piedāvās divus bezmaksas nodarbību veidus zem klajas debess – vispārējā fiziskā sagatavotība un fitness māmiņām ar bērniem.

Nodarbības norit zem klajas debess dažādās Rīgas apkaimēs līdz pat trim reizēm nedēļā. Galvenokārt treniņi norit vakara stundās un brīvdienās. Treniņi tiek uzsākti no 1. maija.

Sīkāk par treneriem un viņu treniņu grafikiem iespējams uzzināt portālā www.sportoriga.lv.

Pierakstīties treniņiem nav nepieciešams. Sporta tērps un apavi – un tu esi gatavs treniņam. Lai gan programma ir izveidota, ņemot vērā dažādas veselības problēmas un ir pieejama praktiski visiem, labāk tomēr treneri brīdināt iepriekš par savām specifiskajām problēmām, piemēram, ja ir locītavu sāpes, paaugstināts asinsspiediens, starpskriemeļu trūce vai problēmas ar elpošanu.

Nodarbības sēdoša darba veicējiem

Visu pavasari tiem, kuri daudz laika pavada pie datoriem, ir pieejamas bezmaksas lekcijas un praktiskas nodarbības par to, kā saglabāt savu mugurkaula veselību. Kāds ir vēlamais uzturs, ja lielu dienas daļu cilvēks pavada sēžot, kā masēt muguru, kā uzlabot savu pašsajūtu. Nodarbībām nepieciešams pierakstīties iepriekš. To izdarīt, kā arī apskatīt lekciju grafiku, iespējams šajā saitē.

Materiāls no riga.lv