908274_cijm3c

Kur šoruden doties baudīt zelta rudeni?


Vasara kā vienmēr pagājusi nemanot,un lapas jau sāk mainīt savu krāsu. Zelta rudens ir īstais laiks, kad doties baudīt dabas skaistumu un kārtīgi atpūsties vēl siltajos saulesstaros, elpojot spirgto rudens gaisu. Esam apkopojuši sarakstu ar dažām vietām, kuras ir vērts apmeklēt.


Rīgā:

Parki. Ja esi krāšņajā Latvijas galvaspilsētā, ar kājām vai velosipēdu iesakām doties uz kādu no idilliskajiem parkiem- Esplanāde, Ziedoņdārzs, Vērmanes dārzs, Arkādijas parks, Kronvalda parks, Māras dīķi, Dzegužkalna parks, Uzvaras parks un u.c. Tā kā drīzumā jau gaidāma ziema, vēl ir laiks, pirms tiks izslēgtas visas kopumā  11 strūklakas.Attēlu rezultāti vaicājumam “Rīgas parki rudenī”


Zoodārzs. Ja neatceries, kad pēdējo reizi šei biji, ielec 11.tramvajā un dodies garā pastaigā, apskatot tur mītošos dzīvniekus no visas pasaules.Attēlu rezultāti vaicājumam “zoodārzs”


Skats no augšas. Lai labāk pārredzētu galvaspilsētu, uzkāp kādā no tās torņiem, piemēram, Zinātņu akadēmijā, Svētā Pētera baznīcā vai Televīzijas tornī.Attēlu rezultāti vaicājumam “rīga”


Daugava. Doties vienā no pēdējiem vējainajiem izbraucieniem ar kuģīti, kamēr tie vēl nav pārstājuši kursēt.Attēlu rezultāti vaicājumam “brauciens pa daugavu”


Kino. Ja nav noskaņojuma garām pastaigām, Rīgā atrodami vairāki kinoteātri gan pasaulē populāru, gan mākslas un eksperimentālo filmu baudītājiem, piemēram, Kino Citadele (Forum Cinemas), Multikino, Splendid Palace vai KSuns.Attēlu rezultāti vaicājumam “kino rīga”


Muzeji. Varam derēt, ka pat nenojauti, tieši cik daudz muzeju ir Rīgā un visā Latvijā. Dodies uz jaunatklāto Latvijas Nacionālo mākslas muzeju,  Rīgas biržu, Latvijas dabas muzeju, Rīgas motormuzeju, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju…Attēlu rezultāti vaicājumam “latvijas nacionālais mākslas muzejs”

Šeit iespējams vieglāk atrast muzejus visā valstī: http://www.muzeji.lv/lv/museums:by-region/


Citviet Latvijā:

Likteņdārzs. Šis monumentālais ainavu arhitektūras ansamblis ir dāvana valstij 100.gadu jubilejā 2018.gada 18.novembrī. Lai arī Likteņdārzs vēl nav pabeigts, ir vērts apskatīt jau paveikto.Attēlu rezultāti vaicājumam “likteņdārzs”


Marka Rotko mākslas centrs Daugavpilī.Šī ir vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā Latvijā dzimušā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja, Marka Rotko oriģināldarbiem.Attēlu rezultāti vaicājumam “marka rotko muzejs”


Sigulda. Teju vai katra Latvijas iedzīvotāja pienākums ir doties uz Siguldas pusi rudenī, lai apmeklētu  Turaidas pili, pastaigātu pa plašo parku, uzkāptu tornī un, varbūt, pat brauktu ar trošu vagoniņu.Attēlu rezultāti vaicājumam “sigulda rudenī”


Dabas takas, parki, jūra.Ir vērts apmeklēt, piemēram, Ķemeru vai Slīteres Nacionālo parku, Cīrulīšu vai Līgatnes dabas takas.  Ja vēlies pabūt pie jūras, iesakām apmeklēt iespaidīgo Jūrkalnes stāvkrastu, kā arī Liepājas vai Ventspils molu, lai patiesi sajusti vēja un jūras spēku.Attēlu rezultāti vaicājumam “dabas parks rudenī”


Aktīva un nedaudz ekstrēma atpūta. Šķēršļu parkos „Mežakaķis” vai „Tarzāns” iespējams pastaigāties lielā ausgtumā starp kokiem, veikt nobraucienus pa trosēm, rāpties pa sienām, veikt trakus lēcienus un izmēģināt daudz ko jaunu.Attēlu rezultāti vaicājumam “Mežakaķis rudenī”


Vizīte pie kaimiņiem:

Nedēļas nogale citā valstī. Nelieliem ceļojumiem ārpus valsts iesakām aizbraukt uz Igaunijas un Lietuvas skaistajām galvaspilsētām, doties pastaigās, apmeklēt kādu muzeju, izbaudīt vietējo ēstuvju piedāvātos labumus, kā arī doties iepirkties, lai apskatītu, kas šeit atšķiras no Latvijas.Attēlu rezultāti vaicājumam “vilnius”