11224438_936796449696623_768650864323719721_o

Labākās vietas vasaras atpūtai


Nav obligāti jālido uz Grieķiju un citām siltajām zemēm, lai izbaudītu karstos saules starus un pagulētu pludmalē, jo viss nepieciešamais ir mums blakus. YOUNG.LV ir sagatavojis jums sarakstu ar labākajām vietām vasaras atpūtai!


Rīgā ir daudz sabiedrisko vietu pastaigām, un tam, lai atslābinātos un vienkārši lieliski pavadītu laiku. Tie ir dažādi parki, Vecpilsēta, mūsdienu mākslas izstādes. Un katrai vietai ir sava vēsture un tā katra ar kaut ko ir īpaša. Mēs jums pastāstām par četrām galvenajām vietām, kuras YOUNG.LV jums iesaka apmeklēt vasarā un izbaudīt brīvdienās!

1. Lucavsala

2

Lucavsalas pludmale ir paplašinājusi savas robežas un ikviens, kas vien vēlas, var pavadīt karstās vasaras dienas pie ūdens, sauļojoties, peldot un vienkārši izbaudot atpūtu. Šo salu pārmaiņas ir skārušas vārda tiešā nozīmē! Pateicoties paplašinātajiem celiņiem, ikviens velosipēdists ērti varēs nokļūt līdz pludmales zonai. Tāpat ir izveidotas labiekārtotas vietas piknikiem.

Jāatzīmē, ka, ja Mežaparka teritorija ir paredzēta aktīvajai atpūtai un tā teritorija sastāda aptuveni 40 hektārus, tad Lucavsalas teritorija ir gandrīz 30 kilometri – kā mini Mežaparks!

Kur atrodas?

Lucavsalas pludmale atrodas uz ielas ar tādu pašu nosaukumu.

Kā nokļūt?

Ja esi izvēlējies braukt ar sabiedrisko transportu, tad jums ir jākāpj 19. trolejbusā līdz pieturai “Lucavsala”. Ja jūs braucat ar velosipēdu – brauciet pāri Akmens vai Salu tiltam. Brauciens aizņems aptuveni 20 minūtes.

Ko tur var darīt?

Pludmale ir aprīkot tā, lai droši peldēties varētu gan bērni, gan pieaugušie, tieši tāpēc droši var doties ūdenī. Ekstrēmo izjūtu cienītājiem arī šeit ir paredzēta sava vieta: labajā Lucavsalas krastā pretī Latvijas Televīzijas ēkai atrodas veikparks, kurā ir aprīkota kabeļu sistēma veikbordistiem 230 metru garumā. bet ja esat ieradušies ar saviem mazajiem brāļiem vai māsām, tad mēs varam piedāvāt īpaši uzbūvētu bērnu laukumu. Tāpat ikvienam interesentam ir pieejama bibliotēkas filiāle. Tas nozīmē, ka šeit jūs varat arī iegrimt grāmatu pasaulē.

2. Aktīvās atpūtas parks Grīziņkalnā

1

Grīziņkalna parks, zināms arī kā 1905. gada parks ir sabiedriski kulturāli izklaidējošs parks, kurš pēdējo divu gadu laikā vārda tiešā nozīmē ir “atdzimis”: jauni celiņi un soliņi, uzlaboti sporta laukumi. Pateicoties tā atjaunošanai, parks ir pilnībā mainījis savu tēlu un nu vairs tā nav novecojusi un depresīva teritorija. Interesants fakts: pirms 130 gadiem šī parka vietā reiz atradās 24 metrus augsta smilšu kāpa, bet pēc tam šeit tika izveidots kara bunkurs un bumbu patversme.

Kur atrodas?

Parks meklējams adresē Pērnavas iela 54, turpat, kur Ghetto Games sporta komplekss.

Kā nokļūt?

Uz šejieni iespējams ātri aizbraukt ar 18., 23. vai 13. trolejbusu, kā arī ar 3., 6., 47., 51. un 52. autobusu. Bet, ja esat nolēmuši turp doties patstāvīgi, tad no Vecrīgas līdz parkam var nokļūt 20-30 minūšu laikā.

Ko tur var darīt?

Karstā laikā nav nekā labāka, kā pasēdēt parkā, svaigā gaisā un atslābināties, vai vienkārši pastaigāties. Bet, ja jūs vēlaties atgriezties bērnībā, tad šeit ir ļoti skaists un jauns bērnu laukums, kas atrodas kalna pakājē, un tas jūs šeit gaidīs vienmēr. Bērniem ir izveidots jauns baseins.

3. Deglava ielas kalns: lielākais atpūtas parks Rīgā

3

2016. gadā bijušās izgāztuves vietā starp diviem visapdzīvotākajiem Rīgas mikrorajoniem: Purvciemu un Pļavniekiem tika izveidots pilsētā lielākais aktīvās atpūtas parks ar lielāko atvērtā tipa sporta kompleksu visā Baltijā. Kopējā parka platība sastāda 25 hektārus. Šeit ir laukumi hokejam, basketbolam, futbolam, skrituļslidošanai un skeitbordiem, atsevišķa vieta fizkultūras nodarbībām svaigā gaisā. Parks ir aprīkots ar ģērbtuvēm, ir izveidoti skaisti celiņi, soliņi atpūtai un ir nodrošināta apsardze. Tāpat ir arī spēļu laukumi, kas paredzēti dažādu vecumu bērniem.

Kur atrodas?

Kalnu jūs pamanīsiet jau no attāluma, tas atrodas Augusta Deglava ielā.

Kā nokļūt?

Jums jāizkāpj pieturā Ilūkstes iela, ja izmantojat 6.,16.,20.,22.,31.,34.,51. vai 52. maršruta autobusus. Ja esat izvēlējušies autobusu ar numuriem 3.,15.,20.,34.,47.,48.,49., tad jūsu pieturu sauks Sesku iela.

Ko tur var darīt?

Sporta cienītāji var doties uz viņu iemīļoto sporta veidu laukumiem, doties vingrot uz īpaši aprīkotām vietām, kas paredzētas sportam. Tiem, kas vēlas nomest lieko svaru vai vienkārši uzturēt sevi formā, iesakām doties uz skriešanas celiņiem. Bet, ja esat ieradušies ar mērķi pastaigāties, tad nelielais parka mežs jums būs piemērots.

4. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs4

Mākslas muzejs ir Latvijas profesionālās mākslas lielākais glabātājs. 19. – 20. gadsimtu mākslas objektu ekspozīcija atrodas divos ēkas stāvos un ir izvietota pēc hronoloģiski – stilistiska principa. Tieši tur kā nekur citur jums izdosies atrast visvairāk gleznu, kuras radījuši visslavenākie mākslas meistari. Interesanti, ka tikai 2016. gadā pēc trīs gadu ilgās rekonstrukcijas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atjaunotā ēka varēja vērt savas durvis apmeklētājiem. Tas bija pirmais muzeja remonts visā tā 111 gadus ilgajā pastāvēšanas vēsturē!

Kur atrodas?

Atrašanās vieta: Jāņa Rozentāla laukums 1

Kā nokļūt?

Ja tomēr esat nolēmuši, ka jūsu galapunkts ir Mākslas muzejs, tad nokļūt tur var ar šādiem transportlīdzkļiem: visiem tramvajiem, kas apstājas pieturā “Nacionālais teātris”, un jums būs jāpaiet tikai pavisam nedaudz, vai, ja braucat ar autobusu vai trolejbusu, tad pieturu sauc “Mākslas muzejs” vai “Elizabetes iela”.

Ko tur var darīt?

Ja jums ir vēlēšanās nevis sēdēt uz vietas, bet gan paplašināt savu redzesloku, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja durvis jums vienmēr būs atvērtas! Muzejs strādā katru dienu, izņemot pirmdienu, no plkst. 10:00 rītā līdz plkst. 18:00. Jums ir unikāla iespēja iepazīties ar latviešu mākslinieku darbiem. Un, lai neizkustu karstajos saules staros, jūs varat nesteidzīgi apskatīt Mākslas muzeja ēku un uzmanīgi apskatīt ikvienu šedevru, kuru izveidošanā lieliski mākslinieki ir ielikuši daļu savas dvēseles.