funkydjelegant

Latviešu dīdžeji, kas varētu kļūt slaveni jau šogad


Mums visiem patīk klausīties mūziku un, daudziem no mums patīk dažādi dīdžeji. Taču maz kas zina, ka mūsu valstī ir jaunie talanti, kas varētu kļūt slaveni kaut vai šogad. Tāpēc žurnāls YOUNG.LV ir sagatavojis sarakstu ar latviešu jauniešiem, kuriem ir vērts pievērst uzmanību…


1. Funky Dj Elegant:funkydjelegant

 ““Dīdžejošana” ir pašizpausmes veids, ar kura palīdzību ir iespējams parādīt savu stilu un sevi caur mūziku. Man tas sākas ar vinilu. Es visaugstāk vērtēju tos dīdžejus, kuri prot spēlēt uz vinila,” saka Ņikita Trubanovs, plašāk pazīstams kā Funky Dj Elegant.

Viņu bieži iespējams redzēt un dzirdēt “Ghetto Games” pasākumos – Grīziņkalna skeitparkā, kā arī daudzos Rīgas un Latvijas naktsklubos.

Funky Dj Elegant ir dīdžejs, kurš kļuva par lielāko Latvijas “dīdžejošanas” sacensību “Red Bull Thre3style” atlases finālistu 2015. gadā un debitēja kā viens no vadošajiem dīdžejiem Baltijas ielu deju festivālā Battle of Est (Tartu, Igaunija), savukārt 2016. gadā uzvarējis sacensībās («RITMA INSTITUTS DJ SACENSIBAS»), kas ir vienīgais institūts Baltijā, kurā norit apmācības “dīdžejošanā”.

Pamatā Funky Dj Elegant spēlē lielākajās deju sacensībās Latvijā, bet viņš ir arī uzstājies festivālā “Summer Sound” uz Red Bull skatuves, un devies koncerttūrē ar tādiem repa māksliniekiem kā Ozols – viņa tūrē “Atpakaļ nākotnē”.

Nenorakstiet šo jauno puisi – viņš šogad vēl par sevi atgādinās.

2. Dj Sergucci:Sergucci

“Man “dīdžejošana” ir veids, kā ar cilvēkiem apmainīties ar enerģiju, dāvāt viņiem jaunas emocijas un smaidus, kā arī aizmirst ikdienas problēmas un rūpes,” tieši tā savu darbības jomu raksturo Sergejs Simonovs,

Sergucci spēlē visos galvenajos “Ghetto Games” pasākumos, bet pagājušajā gadā paguvis atklāt deju čempionātus Maskavā, Tartu, Viļņā, Sanktpēterburgā un pat Maltā!

Pagājušajā gadā viņa galvenais sasniegums bijis dalība kā pieaicinātajam dīdžejam lielākajā Maltas ielu deju festivālā “R16”.

Sergucci pirmo reizi debitēja RITMA INSTITUTS DJ SACENSIBAS 2014. gadā, kur ieņēma pirmo vietu!

Tieši tāpēc šim dīdžejam būtu jāpievērš uzmanība.

3. Makree:

MakreeMārtiņš Makreckis, plašāk pazīstams kā Makree ir vienkāršs puisis no Ventspils, kurš par spīti savam vecumam jau ir mūzikas producents un viens no pieprasītākajiem Latvijas dīdžejiem.

2015. gadā beidzis Ventspils mūzikas vidusskolu ar Skaņu režisora diplomu, nākamajā gadā viņš pārcēlies uz Rīgu un ir paguvis:

– ar savu dīdžeja setu spēlēt 82 reizes

– Producēt 11 dziesmas tādiem slaveniem māksliniekiem kā Aminata, Dvīnes, Pyor un Elīza;

– Izdot dziesmu kopā ar Max’C;

– Ierakstīt dziesmu ar slaveno amerikāņu producentu Secondcity, kurš ir spēlējis ar tādiem pasaules klases dīdžejiem kā Disclosure, Claptone, Oliver Heldens, un daudziem citiem;

– Pabūt Varšavā, kur dzīvajā dzirdējis Disclosure;

– Pabūt Londonā, kur dzīvajā dzirdējis Gorgon City;

– Pārdzīvot daudz neaizmirstamu nakšu un smagu rītu.

 “Bet pats galvenais, esmu saticis daudz lielisku cilvēku, ar kuriem mana dzīve nekad vairs nebūs tāda, kā iepriekš,” stāsta Mārtiņš.

 “Ir daudz, ko pastāstīt, bet es pat nevaru visu uzreiz atcerēties,” stāsta Ņikita. “Es domaju, ka šogad viennozīmīgi “izsitīsies” dīdžejs un producents – MAKREE. Viņam jau ir vairākas foršas dziesmas, kuras es iesaku noklausīties. Viņš tikai uzņem apgriezienus, tāpēc es domāju, ka mēs par viņu vēl dzirdēsim ne reizi vien”.

Kā saka pats Makree, šogad sasniegumu no viņa puses būs vēl vairāk, tāpēc šim jaunajam puisim noteikti ir jāpievērš uzmanība.


Visus trīs dīdžejus būs iespējams redzēt dzīvē un dzirdēt jaunajā pasākumā, kas veltīts “dīdžejošanai” – “Scratch Jam”. Tas kļūs par Latvijā pirmo konkursu visiem dīdžejiem divās kategorijās – iesācēji un profesionāļi, tāpēc būs iespējams novērtēt ikviena spējas un talantu!

Tā ir ideāla iespēja iepazīties ar mūsu valsts dīdžejiem, jo pasākums sapulcēs visus šī lauka pārstāvjus – tos, kuri arī ir spējīgi “skrečot” (no angļu valodas “scratch” – vinilplates kustināšana ar roku).

Kā apgalvo šī pasākuma galvenais rīkotājs – Funky Dj Elegant, “Scratch Jam” noritēs “Ghetto Game Grizinkalns” deju studijā otrajā aprīļa pusē.

Tie ir īsti svētki dīdžejiem un kļūs par Latvijas turnteiblisma (virziens, kurā ietilpst skrečings) sportu un turpinās tā attīstību.


Tāpēc aicinām noklausīties dziesmas, kuras radījis dīdžejs, kas jau ir ieguvis pasaules līmeņa slavu un veiksmīgi pārstāv visu Latviju – dj Rudd: