maxresdefault

Microsoft Word Lifehack: tas, ko tu vēl nezināji


Īpašas Microsoft Word funkcijas? Iespējams, jūs domājat: atkal jau ir 2007 gads un es sēžu informātikas stundā vai gatavoju prezentāciju? Nē, mēs runājam par 2017. gadu – un tas nenozīmē, ka Microsoft veidotā programma jau sen ir pārstājusi būt aktuāla. Patiesībā šo programmu izmanto vairāk nekā 1,2 miljardi cilvēku visā pasaulē. Microsoft pakalpojumi var izrādīties ļoti noderīgi, ja ar tiem iepazīstas nopietnāk, ne tikai veidojot diagrammas un mainot teksta izmēru.


Lūk, pāris noderīgi piemēri, pateicoties kuriem Word kļūs par jūsu labāko draugu:

Ko darīt, ja…

1. Ja jums pastāvīgi nepieciešams izgriezt un ielīmēt tekstu

Vienmēr ir bijis iespējams strādāt tikai ar vienu tekstu vienlaicīgi. Tas nereti ir ļoti neērti, ja papildus tam nepieciešams darbs ar teksta kopēšanu. Bet izmantojot “spike”, jūs varat izvēlēties vairākus teksta fragmentus uzreiz un ielīmēt tos nepieciešamajā vietā. Mazāk ritināšanas uz augšu, uz leju, vairāk darba!Безымянный-uygtf

2. Ja jums ir apnikusi automātiskā labošana

Viena no izplatītākajām sūdzībām Word ir tā, ka nav iespējams apturēt automātisko teksta labošanu. Lai šāda problēma nerastos, atliek tikai izslēgt automātiskās teksta labošanas funkciju.

3. Ja vēlaties strādāt ar vairākiem cilvēkiem vienlaicīgi

Ja arī jūs izmantojat Google Docs, tad jums ir iespēja rediģēt dokumentu vienlaicīgi ar citiem cilvēkiem. Arī Microsoft Word 2016 tagad sevī saglabā jūsu darba kopiju mākonī, tāpēc jūs varat rediģēt dokumentu ar tā līdzautoru vienlaicīgi. Turklāt jums būs iespēja strādāt ar dažādu iestatījumu dokumentiem.document-icon2a

4. Ja jums nepieciešams apskatīt divus dokumentus salīdzinājumam.

Kad jums ir divi Word faili, kuri jāsalīdzina, jūs vienmēr varat tos atvērt divos dažādos logos. Izmantojot šo funkciju (saite apakšā), jūs varat sinhronizēt tekstu tā, lai tas kustētos vienlaicīgi – tas ievērojami atvieglo darbu un padara to ātrāku.

5. Ja vēlaties izdarīt vairāk īsākā laika posmā

Pašam savu īsinājumtaustiņu izveidošana ir ērta padarīšana, kas ļauj jums izmainīt īsākos ceļus uz dažādām funkcijām, lai būtu vieglāk kopēt, ielīmēt tekstu un nozīmēt noteiktām komandām noteiktus klaviatūras taustiņus.Attēlu rezultāti vaicājumam “taustiņi”

6. Ja jums ir apnicis ievadīt vienu un to pašu vārdu atkal un atkal

Dators prot frāzes, kuras iespējams izmantot automātiski, viņam ir sapratne par teksta jēgu un vārdu locīšanu, un tas var ievietot pareizo vārda galotni. Tādējādi jūs varat ieekonomēt tik vērtīgo laiku, ātrāk ievadot tik bieži izmantotos vārdus, frāzes vai pat veselas rindkopas.

7. Ja jums vajag, lai jūsu faili vienmēr būtu pa rokai

Kāpēc gan neatzīmēt savus nesen skatītos failus kā dokumentus, kas tiek izmantoti visbiežāk? Šī funkcija var ievērojami atvieglot ilgu failu meklēšanu, kuru nosaukumus jums neizdodas atcerēties, bet jums tos vajag atrast tūlīt un tagad.

8. Ja jums jāzina, vai jūsu teksts lasītājam ir saprotams

Šis ir viens no (ātriem) veidiem, kā noskaidrot, cik saprotams jūsu teksts ir lasītājam – tādējādi jūs būsiet 100% pārliecināti, kas ir piemērots jūsu auditorijai.Saistīts attēls

9. Ja nesaprotat, kāpēc jūsu formatējums tiek iezīmēts kā kļūda.

Kā izvairīties no situācijas, kad pareizi uzrakstīti vārdi tiek iezīmēti kā nepareizi vai labojas automātiski? Vienkārši! Vislabākais variants ir vārda saglabāšana datora vārdnīcā.

Šie arī ir iemesli, kas ļauj Microsoft saglabāt pozīciju kā labākā teksta redaktora izstrādātājam jau daudzus gadus. Tagad, pateicoties šiem trikiem, jūs varēsiet ātrāk pabeigt dokumenta veidošanu un iegūt pēc iespējas labākus rezultātus savā darbā.